استراتژی سرمایه گذاری استون ریج، ۱۰ میلیارد دلار بیت کوین را در SEC ثبت کرد.

استراتژی سرمایه گذاری استون ریج، ۱۰ میلیارد دلار بیت کوین را در SEC ثبت کرد.

شرکت مدیریت سرمایه استون ریج (Stone Ridge)، شرکت مادر گروه‌های سرمایه گذاری دیجیتال در نیویورک (NYDIG)، فعالیت‌های بسیاری برای پیدا کردن ابزار سرمایه گذاری جدید روی بیت کوین انجام می‌دهد. روز جمعه استراتژی سرمایه‌گذاری استون ریج که مبتنی بر بیت کوین بود، علنی شد.

استون ریج چند روز قبل این اطلاعیه را به سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ارسال کرد. این شرکت در اطلاعیه خود راجع به افزودن بیت کوین به صندوق‌های سرمایه‌گذاری با سهام نامحدود صحبت کرده بود.

اطلاعیه استراتژی سرمایه گذاری استون ریج، در روز جمعه در سایت SEC منتشر شد. انتشار این اطلاعیه، توجه بسیاری از سرمایه‌گذارانی که به تازگی به بازار ارزهای دیجیتال علاقمند شده‌اند را جلب کرد. این پیشنهاد استون ریج بخشی از پورتفولیوی شرکت Trust است. Trust یک صندوق سرمایه گذاری با سهام نامحدود است که در ایالت دلاور آمریکا ثبت شده.

هدف استراتژی سرمایه گذاری استون ریج

مطابق با اطلاعیه منتشر شده، هدف اصلی شرکت سرمایه گذاری استون ریج از ایجاد استراتژی جدید مبتنی بر بیت کوین، افزایش سرمایه است. این صندوق سرمایه گذاری به دنبال افزایش ارزش بیت کوین به کمک بازارهای آتی است. در اطلاعیه نوشته شده است:

«صندوق سرمایه گذاری جدید، در وهله اول استراتژی‌های خود را با سرمایه گذاری روی قراردادهای آتی بیت کوین دنبال می‌کند. از دیگر برنامه‌های این استراتژی، شریک شدن در ابزار سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال است. این ابزار ممکن است به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با بیت کوین در ارتباط باشند. در این استراتژی، سرمایه گذاران مستقیما بیت کوین یا دارایی دیجیتال دیگری را خریداری نمی‌کنند.»

هدف استراتژی سرمایه گذاری استون ریج
هدف استراتژی سرمایه گذاری استون ریج

 

سازمان SEC‌ برای استراتژی سرمایه گذاری استون ریج، پرونده‌ای ایجاد کرد. این روند برای تمام شرکت‌های مدیریت سرمایه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری ضروری است. کارشناسان بر این باورند که استراتژی استون ریج، شباهت‌های بسیاری به طرح قبلی این مجموعه، استراتژی صندوق سرمایه گذاری بیت کوین NYDIG،  در می ۲۰۲۱ دارد.

در اطلاعیه استراتژی سرمایه گذاری استون ریج توضیح داده شده است که انتظار می‌رود بخش قابل توجهی از دارایی‌ها را پول نقد، اوراق بهادار دولتی، اوراق بهادار پشتوانه‌دار و… تشکیل دهد.

در اوایل ۲۰۲۱، استون ریج اطلاعیه‌ای برای تنوع راه‌های سرمایه‌گذاری منتشر کرد. این طرح هم برای تشویق سرمایه‌گذاران به سرمایه گذاری روی بیت کوین و سایر دارایی‌های جایگزین ارائه شده بود.

سرمایه‌گذاری‌های سابق استون ریج روی بیت کوین

استون ریج در اکتبر ۲۰۲۰، ده هزار بیت کوین از طریق NYDIG خریداری کرد. خرید ده هزار بیت کوین یکی از برنامه‌های این شرکت برای بعد از همه گیری استراتژی سرمایه‌گذاری‌اش بود. زمان خرید استون ریج با آغاز روند صعودی هفت ماهه بیت کوین همراه شد و اوج ارزش آن در آوریل ۲۰۲۰ به ۶۵ هزار دلار رسید.

شرکت استون ریج با این کار توانست بیت کوین را به یکی از دارایی‌های اصلی خود تبدیل کند، این شرکت سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۰، ۱۳ میلیارد دلار سرمایه را مدیریت می‌کرد. این شرکت با خرید بیت کوین توانست پیشنهادهای ویژه‌ای برای سرمایه گذاری روی بیت کوین به شرکت‌ها، موسسات و حتی بانک‌ها ارائه دهد و بستر خدماتی جدیدی برایشان فراهم کند.

شرکت‌های سرمایه گذاری در سال‌های اخیر بیشتر از قبل به سرمایه‌گذاری روی دارایی‌های دیجیتال روی آورده‌اند. این یعنی سرمایه‌گذاران جریان اصلی ارزهای دیجیتال را پذیرفته‌اند و تمایلشان برای خرید بیشتر شده است.

کلام آخر

استراتژی سرمایه گذاری استون ریج نشان می‌دهد که مشاوران مالی، موج بعدی پذیرش دارایی‌های دیجیتال توسط سرمایه‌گذاران را به راه می‌اندازند. گروه‌های بسیاری از سرمایه‌گذاران همیشه به دنبال افق‌های جدید هستند و مشاوران مالی باید آن‌ها را به سمت بازار ارزهای دیجیتال هدایت کنند. دیگر زمانی که مشاوران درباره سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال صحبت می‌کنند، با گارد شدیدی مواجه نمی‌شوند. زیرا سرمایه‌گذاران کم کم به ارزش واقعی این بازار پی می‌برند.

بیت کوین هم دوباره روند صعودی خود را آغاز کرده است و تقریبا همه چیز برای توسعه بیشتر بازار ارزهای دیجیتال مهیاست!

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست