اوج قیمت لایت کوین

قیمت لایت کوین به بالاترین سطح ۱۳ ماهه رسید. اوج قیمت لایت کوین چقدر خواهد بود؟

توجه معامله گران نسبت به بیت کوین کم‌تر شده و به سمت آلت کوین‌ها رفته است، این موضوع باعث کاهش سرعت رشد بیت کوین و افزایش رشد آلت کوین‌ها شده است و اوج قیمت لایت کوین نیز نتیجه همین موضوع بوده است.

قیمت لایت کوین در این هفته ۳۵ درصد افزایش داشت و به بالاترین میزان رشد نسبت به بیت کوین رسید. این موضوع باعث شده است که تحلیلگران تحلیل و پیش بینی قیمت این ارز دیجیتال در ماه‌های آینده را شروع کنند.

نرخ جفت ارز BTC/LTC در ساعات کاری آسیا و اقیانوسیه ۶۳۵۸ sat را تجربه کرد. بعد از آن اصلاحیه‌ای ایجاد شد و نرخ این جفت ارز به ۵۷۷۶ sat رسید. این پایین‌ترین نرخ روزانه‌ای بود که در هفته اخیر مشاهده شد. اما این اصلاحیه تأثیر چندانی در روند رشد قیمت لایت کوین نداشت.

شرکت‌های تحلیل بازار ارزهای دیجیتال خبر از افزایش تعداد آدرس‌های فعال در معاملات لایت کوین می‌دهند، این یعنی تعداد متقاضیان آلت کوین‌ها افزایش پیدا کرده است. کاهش سرعت رشد بیت کوین نیز علت دیگری است که این موضوع را نشان می‌دهد. بنابراین انتظار می‌رود اوج قیمت لایت کوین در آینده بروزرسانی شود.

اوج قیمت لایت کوین نشان از شکوفایی آلت کوین‌ها دارد

روند صعودی قیمت لایت کوین درست از زمانی آغاز شد که کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال پیشبینی کرده بودند فصل آلت کوین‌ها شروع شده است. در ماه‌های اخیر بیت کوین بخشی از بازار خود را از دست داد و این بازار بین آلت کوین‌های مختلف تقسیم شد، این موضوع باعث نزدیک شدن رقبا به بیت کوین شد. به عنوان مثال ارزش اتر به بیش از ۳۵۰۰ دلار رسید، نرخ اتر برای اولین بار بعد از ژوئیه ۲۰۱۸ به ۶۳۵۰ sat رسید.

لایت کوین نیز در بازار عملکردی مشابه با اتر داشت و در بازار بیت کوین و دلار عملکرد خوبی از خود نشان داد. در ششم می ۲۰۲۱، اوج قیمت لایت کوین اتفاق افتاد و قیمت جفت ارز LTC / USD به ۴۲۰ دلار رسید. بعد از آن نیز اصلاح و با قیمت ۳۶۵ دلار معامله شد، تحلیلگران مختلف در صفحات مجازی خود خبر از صعود بیشتر قیمت لایت کوین داده‌اند. تجربه قیمت ۳۶۵ دلاری لایت کوین یعنی این ارز دیجیتال دو سقف مقاومت بسیار مهم را شکسته است و این دو سقف قیمت‌های ۲۲۶ دلار و ۳۰۵ دلار بودند. به همین دلیل پیشبینی می‌شود این سطح از لایت کوین تا چهار سال دوام داشته باشد.

در همین زمان، روند ثابت بازار بیت کوین باعث شد که سرمایه گذاران بیشتری تشویق شوند و به سمت آلت کوین‌ها بروند.

انفجار لایت کوین

بیت کوین در محدوده ۵۱ هزار دلار تا ۶۰ هزار دلار معامله می‌شود و پیشبینی می‌شود در طولانی مدت شیب صعودی داشته باشد، در میان این حرکت آرام و پیوسته بیت کوین، موج‌های بازار ارزهای دیجیتال باعث ایجاد صف‌های گاوی در بازار آلت کوین‌ها شده‌اند. لایت کوین نیز یکی از اصلی‌ترین آلت کوین‌ها به شمار می‌رود.

جالب است بدانید که یکی از تحلیلگران بازار در ۶ می ۲۰۲۱ توییت کرد: من فکر می‌کنم که رسیدن اوج قیمت لایت کوین به هزار دلار کاملا منطقی است و حتی اگر به ۱۵۰۰ دلار هم برسد، تعجبی نخواهم کرد. این شخص یکی از معامله گران ناشناس بازار ارزهای دیجیتال بود که چنین توییتی را در صفحه خود منتشر کرد.

مترجم : فاطمه مهراسبی

منبع : Cointelegraph

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست