بانک ICIC هند به کاربران خود هشدار داده است که از بیت کوین دور شوند!

بانک ICIC هند به کاربران خود هشدار داده است که از بیت کوین دور شوند!

بانک ICIC هند به کاربران هشدار داده است تا تراکنش‌های بیت کوین را هرچه سریع‌تر متوقف کنند. این بانک همچنین از کاربران خواسته است که در سرمایه‌گذاری‌هایشان از ارزهای فیاتی که قبلا با رمز ارزها در ارتباط بوده‌اندُ استفاده نکنند!

هند کشوری است که از همان ابتدای ایجاد بیت کوین آن را نپذیرفت و موضع گیری کرد! موضع جدید این کشور برای مقابله با رمز ارزها، قوانین جدید بانک ICIC است. استفاده از خدمات این بانک برای معامله ارز فیات- دیجیتال ممنوع اعلام شده است. این موضوع مشکلات جدیدی سر راه بازار ارزهای دیجیتال در هند ایجاد می‌کند.

ICIC اعلام کرده است که استفاده از حواله‌های آن برای سرمایه گذاری یا خرید بیت کوین، رمز ارزها پایه، ارزهای دیجیتالی چون دوج کوین، دش، لایت کوین، ریپل، اتر و… محدودیت دارد. در واقع اگر کاربری از این حواله‌ها برای تراکنش‌های ارز دیجیتال استفاده کند، معامله‌ای باطل انجام داده است.

بیشتر بدانید : بیت کوین چیست ؟

سایر اقدامات هند برای مقابله با بیت کوین و ارزهای دیجیتال

مقاومت دولت هند در برابر سیستم مالی مبتنی بر بلاک چین هنوز به صورت شفاف اعلام نشده است. اما اقدامات این دولت نشان از عدم پذیرش ارزهای دیجیتال دارد. به عنوان مثال مردم در این کشور نمی‌توانند روی شرکت‌های مبتنی بر بلاک چین یا شرکت‌هایی که با ارزهای دیجیتالی نظیر بیت کوین در ارتباط هستند، سرمایه گذاری کنند.

همچنین مردم نمی‌توانند برای تراکنش‌های خود از وجوه نقدی که با استفاده از سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال در گذشته به دست آمده است، استفاده کنند.

بانک ICIC هم از قانون مدیریت ارزهای خارجی (EFEMA) برای مقاومت در برابر ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند. برنامه ICIC با برنامه سایر بانک‌های هند کاملا هماهنگ است. به عنوان مثال بانک دیگری در هند (RBI) در سال ۲۰۱۸ به بانک‌هایی که با ارزهای دیجیتال کار می‌کنند هشدار داد و اعلام کرد چنین معاملاتی در هند ممنوع هستند.

اقدام اخیر ICIC به معنی نادیده گرفتن تمام طرفداران ارزهای دیجیتال در هند است. در مقابل، دادگاه عالی هند با اقدامات ضد کریپتوی بانک‌های هند مخالف است. در میان درگیری‌هایی که بر سر پذیرش یا عدم پذیرش ارزهای دیجیتال وجود دارد، سرمایه گذاران هندی در تلاشند روزنه‌هایی برای سرمایه گذاری و سودآوری از بازار ارزهای دیجیتال پیدا کنند.

دولت هند همچنان پذیرش ارزهای دیجیتال را به تعویق می‌اندازد. نتیجه آن عدم وجود نظارت و شفافیت در معاملات ارزهای دیجیتال در هند است که آسیب‌های بسیاری به سرمایه گذاران و سیستم‌ بانکداری دیجیتال می‌رساند.

با وجود تمام این اختلافات، صرافی WazirX که بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال در هند است و زیر نظر بایننس فعالیت می‌کند، همچنان شاهد افزایش حجم معاملات ارز دیجیتال و ثبت نام کاربران جدید است. این یعنی دولت هند دیر یا زود مجبور به پذیرش ارزهای دیجیتال و صدور مجوز تراکنش‌های این ارزها خواهد شد.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست