رمز ارز بیت کوین

با پخش شدن شایعات منفی چین، ارزش بیت کوین در مدت زمان کوتاهی 36.7 هزار دلار کاهش پیدا کرد

به گزارش Cointelegraph صرف نظر از تلاش رسانه های مهم برای ایجاد یک سقوط قیمت دیگر،ارزش بیت کوین و دلار امریکا پس از سقوط 10 درصدی دوباره به جایگاه خود بازگشتند.

در تاریخ 21 مه و در میان گزارش هایی مبنی بر اینکه چین دوباره تعهد خود برای سرکوب استخراج و تجارت کوین را تکرار کرده است، بیت کوین (BTC) با افت جدیدی روبرو شد.

ارزش بیت کوین
ارزش بیت کوین

 

چین و بیت کوین: اخبار قدیمی در مورد ارزش بیت کوین

با نگاهی به Cointelegraph Markets Pro و TradingView مشخص میشود که کاهش ارزش بیت کوین و دلار امریکا (سقوط 10 درصدی) در تاریخ 21 مه، از اخبار منفی رسانه های مهم نشات گرفته است.

 

این دو ارز که اخیرا پس از رکوردشکنی در سقوط 30 هزار دلاری در 19 مه، 42 هزار دلار افزایش داشته اند، آخرین نگرانی ها درباره ی پیشرفت دوباره را از بین بردند، این دو بر روی سخنان دولت چین که خبر از برنامه ای برای “از بین بردن استخراج و تجارت بیت کوین و البته جلوگیری از ریسک فردی” میداد، تمرکز کرده اند.

به گزارش Cointelegraph، چین پیشتر هم برنامه های خود برای کنترل فعالیت های ارز رمزنگاری شده در حوزه ی قضایی را تکرار کرده بود، اما منابع رسانه ای اظهارات مقامات را تهدیدی برای این صنعت دانسته اند؛ اما با توجه به اینکه در تاریخ 21 مه هیچ تغییری رسمی در سیاست رخ نداد، پخش شدن شایعات منفی به گردن مفسران افتاد.

“چین به بانک ها اجازه ی فعالیت در زمینه ی بیت کوین را نمیدهد.”

WIRED (@WIRED) 6 دسامبر 2013

مفسر معروف WhalePanda در این زمینه بیان کرد:

“بگذارید چین بیت کوین و استخراج بیت کوین را ممنوع کند.”

“استخراج غیرمتمرکز تر خواهد بود، بازار سیاه بیت کوین رونق گرفته و روایت نادرست «چین بیت کوین را کنترل میکند» از بین خواهد رفت.”

پیشتر تحقیقات نشان داده بودند که شبکه ی بیت کوین در برابر تغییر شرایط مقاوم است و اگر قدرت استخراج در منطقه ای کاهش پیدا کند، این کاهش با رشد استخراج در منطقه ای دیگر جبران خواهد شد.

در یک برنامه ی دیگر، نهادهای نظارتی هنگ کنگ قصد دارند تا تجارت خرده فروشی ارز رمزنگاری شده را به استثنای میلیونرها برای دیگر افراد ممنوع کنند.

تا زمان انتشار، ارزش بیت کوین در حال بازگشت از پایین ترین مقدار 36.680 دلار بود.

تقویت مقاومت بازار

به طور عمده و احتمالا تحت تاثیر کاهش معاملات بسیار گرانتر از حد معمول، تاثیر اخبار منفی روی سقوط 30 هزار دلاری کم و کمتر شد. توییت مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک در انتقاد به مصرف انرژی بیت کوین در تاریخ 20 مه، نتوانست همان شوک اولین توییت هفته ی گذشته را ایجاد کند.

او بیان کرد:

“مصرف انرژی برای استخراج بیت کوین در کشورهای متوسط رو به افزایش است. تقریبا غیر

ممکن است که استخراج کننده های جزئی بدون آن مقیاس اقتصادی عظیم موفق شوند.”

توییت
توییت

 

به همین ترتیب، حساب محبوب توییتر به نام Documenting Bitcoin به آخرین پیامدهای FUD – ترس، عدم اطمینان و شک – چینی در مورد بیت کوین اشاره کرد. بیت کوین و دلار امریکا منتظر دستیابی به بالاترین نرخ سود پس از “روز قیامت” پکن هستند.

مترجم : الهام صیفی کار

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست