بعد از بازگشت دوباره بیت کوین به 64 هزار دلار، اوج قیمت اتریوم هم اتفاق افتاد

بعد از بازگشت دوباره بیت کوین به 64 هزار دلار، اوج قیمت اتریوم هم اتفاق افتاد

اوج قیمت اتریوم در ۴۵ هزار دلار و بازگشت بیت کوین به ۶۴ هزار دلار بعد از یک هفته نزولی، خبرهای خوبی است که امروز شنیده شد.

در روزهای اخیر نوسان‌های صعودی بازار افزایش پیدا کرده و برخی از توکن‌ها و کوین‌های دیجیتال از جمله اتریوم به اوج قیمت‌های تازه‌ای دست پیدا کرده‌اند. تریدرها در تلاشند تا تشخیص دهند توکن بعدی که به سوی ماه می‌رود و می‌تواند سود خوبی در آینده داشته باشد، کدام یک از ارزهای موجود در بازار است.

ثبت اوج قیمت اتریوم در ۴۵۲۳ دلار

درست چند روز بعد از بروزرسانی موفقیت آمیز Altair در شبکه اتریوم، اوج قیمت جدید اتریوم در ۴۵۲۳ دلار ثبت شد. Altair اولین بروزرسانی شبکه بیکن بود که در اتریوم اجرا شد و ما را یک گام به عرضه کامل اتریوم ۲.۰ نزدیک‌تر کرد. البته افزایش قیمت بیت کوین نیز بر روند صعودی اتریوم تأثیر داشت. پیش از رسیدن به اوج قیمت، اتریوم روند نزولی داشت و قیمت آن به ۴۲۸۳ دلار هم رسیده بود؛ اما خریداران بازار را از فروشندگان پس گرفتند و قیمت این ارز دیجیتال را افزایش دادند.

اگر روند اتر به همین منوال ادامه پیدا کند، برای هشتمین فصل متوالی قیمت صعودی را تجربه خواهد کرد و در سه ماهه چهارم امسال احتمالا می‌تواند ۴۷ درصد رشد قیمت داشته باشد.

تاریخ تکرار نمی‌شود، ریتم تکرار شدنی است!

یکی از کاربران توییتر به نام itwasntme مقایسه جالبی بین اتریوم امروز و ۲۰۱۷ انجام داده است. او این ارز دیجیتال را پیش از بازار صعودی ۲۰۱۷ با امروز مقایسه کرده است.

تاریخ تکرار نمی‌شود، ریتم تکرار شدنی است!
تاریخ تکرار نمی‌شود، ریتم تکرار شدنی است!

 

چشم‌انداز بازار ارزهای دیجیتال نسبت به بازار صعودی در سال ۲۰۱۷ تغییرات بسیاری داشته است؛ زیرا پذیرش ارزهای دیجیتال در میان مردم بیشتر شده و اکنون سرمایه‌گذاران بزرگی چون شرکت‌های معتبر در بازار کار می‌کنند و هزینه‌های زیادی در بازار ارزهای دیجیتال صرف می‌شود. این یکی از پیشرفت‌‌های قابل توجه بازار است و می‌تواند علامتی باشد که به ما نشان می‌دهد سال ۲۰۲۱ را پرقدرت به پایان می‌بریم.

سیر صعودی زمانی که تعداد توکن‌های قفل شده در قراردادهای سهام اتریوم ۲.۰ برای اولین بار به بیش از هشت میلیون عدد رسید، افزایش پیدا کرد. این موضوع نیز می‌تواند از دیگر علت‌های ثبت اوج قیمت اتریوم باشد. قفل شدن کوین‌های اتر به معنی کاهش تعداد کوین‌های موجود در بازار است که نتیجه این موضوع هم وارد شدن فشار مثبت به قیمت این ارز دیجیتال است.

علامت‌ها و نشانه‌هایی که در بازار می‌بینیم، تداوم روند صعودی اتریوم را پیش‌بینی می‌کنند. برخی از تریدرها و تحلیلگران بازار بر این باورند که این نشانه‌ها به قدری قدرتمند هستند که می‌توانیم تا پایان امسال انتظار اتر ۱۰ هزار دلاری را هم داشته باشیم.

طلای ارزهای دیجیتال در مسیر بازگشت به اوج قیمت

بازار سبز امروز نشان می‌دهد روند نزولی یک هفته‌ای بیت کوین به پایان رسیده. بنابراین گاوها دوباره وارد بازار شده‌اند و تلاش می‌کنند قیمت این ارز دیجیتال را به بالای ۶۷ هزار دلار که اوج قیمت قبلی بیت کوین است، برسانند.

طلای ارزهای دیجیتال در مسیر بازگشت به اوج قیمت
طلای ارزهای دیجیتال در مسیر بازگشت به اوج قیمت

 

علت اصلی روند صعودی بیت کوین، اعتماد تریدرها و خریداران به تداوم روند صعودی بازار است. تاریخ بازار ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که قیمت این دارایی‌های محبوب در ماه‌های نوامبر و دسامبر روند صعودی به خود می‌گیرد. شاید یکی از علت‌های این روند صعودی سالانه، باور تریدرها نسبت به این موضوع و افزایش حجم خرید آن‌ها باشد. اگر چنین باشد، نوامبرها و دسامبرها تا همیشه صعودی خواهند ماند.

در حال حاضر ارزش بازار ارزهای دیجیتال به ۲.۷۳۶ تریلیون دلار رسیده است و بیت کوین نیز همچنان به عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال ۴۴.۱ درصد از حجم بازار را به خود اختصاص داده است.

کلام آخر

شنیدن درباره اوج قیمت اتریوم یا هر دارایی دیجیتال دیگر، خبری هیجان انگیز است؛ به خصوص اگر مقداری از این دارایی را در والت دیجیتال خود داشته باشیم. اما هیجان یکی از آفت‌های بازار ارزهای دیجیتال است که اگر کنترل نشود، می‌تواند هر آنچه کاشته و برداشت کرده‌اید را یک شبه بسوزاند!

یکی از اثرات خبرهای افزایش قیمت در بازار ارزهای دیجیتال، افزایش حجم معاملات احساسی است. همین موضوع تاکنون بارها باعث شده شت کوین‌های مختلف به قیمتی که واقعا ارزش آن را ندارند، برسند و بعد از مدتی هم افت کنند. در این میان تنها کسانی که بر اساس احساساتشان معامله می‌کنند، ضرر خواهند کرد.

در نتیجه بهتر است به اوج قیمت اتریوم تنها به چشم یک نشانه نگاه کنید و به دنبال سیگنال‌های دیگر هم باشید تا بتوانید تحلیل دقیق‌تری انجام دهید و پوزیشنی منطقی و مناسب باز کنید. اکس مارتی هیچ پیشنهادی مبتنی بر خرید یا فروش هیچ ارز دیجیتالی ارائه نمی‌دهد و تمام محتواهای ارائه شده در این پیج صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارد.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست