بهترین سایت تحلیل ارز دیجیتال| کدام آلت کوین در نوبت سیر صعودی بعدی است؟

بهترین سایت تحلیل ارز دیجیتال| کدام آلت کوین در نوبت سیر صعودی بعدی است؟

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های پیش روی فعالان حوزه بازار ارزهای دیجیتال این است که منابع خبری و تحلیلی مطمئن پیدا کنند و از حواشی و اخبار احساسی بازار به دور باشند. احتمالا شما هم همین چالش را تجربه کرده‌اید و به دنبال بهترین سایت تحلیل ارز دیجیتال هستید تا بتوانید به کمک اطلاعاتی که به دست می‌آورید و تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال در بازار ترید کنید.

در این مقاله پنج مورد از بهترین پلتفرم‌هایی که در زمینه تحلیل ارزهای دیجیتال فعال هستند و نمودار ارزهای مختلف و اخبار مهم بازار را پوشش می‌دهند، معرفی شده‌اند. البته این پلتفرم‌ها تنها سایت‌های موجود نیستند و می‌توانید از سایت‌های دیگری هم به عنوان منابع اطلاعاتی بهره ببرید.

CoinMarketCap بهترین سایت تحلیل ارز دیجیتال برای پیدا کردن چشم‌انداز کلی بازار

کوین مارکت کپ پلتفرمی ساده و کاربردی است که هم برای افراد مبتدی و هم تریدرهای حرفه‌ای مناسب است. این سایت منبع بسیاری از افراد برای بررسی قیمت ارزهای دیجیتال است، با وجود اینکه اطلاعات ارائه شده درباره بازار ارزهای دیجیتال در کوین مارکت کپ محدود است، اما برای به دست آوردن چشم‌انداز کلی نسبت به بازار، ابزار مناسبی محسوب می‌شود.

CoinMarketCap بهترین سایت تحلیل ارز دیجیتال برای پیدا کردن چشم‌انداز کلی بازار
CoinMarketCap بهترین سایت تحلیل ارز دیجیتال برای پیدا کردن چشم‌انداز کلی بازار

 

اطلاعات موجود در کوین مارکت کپ عبارت است از:

  • قیمت لحظه‌ای
  • نمودار قیمت و تاریخچه
  • ارزش بازار
  • تعداد توکن‌های موجود در بازار
  • رتبه ارز دیجیتال در بازار
  • رکورد اوج قیمت
  • توضیح مختصر درباره ارز دیجیتال و نحوه کار آن

کوین مارکت کپ بهترین سایت تحلیل ارز دیجیتال کوچک است. بسیاری از تریدرها به توکن‌های ناشناسی که پتانسیل رشد دارند، علاقمندند و تمایل دارند روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنند. این سایت لیست کاملی از انواع کوین‌ها و توکن‌های موجود در بازار ارائه می‌دهد و با تعیین فیلترهای مناسب می‌توانید ارزهای دیجیتال کوچک را هم پیدا کنید.

بعد از پیدا کردن توکن‌ها می‌توانید بررسی کنید که در چه صرافی‌هایی عرضه می‌شوند و احتمال اسکم بودن آن‌ها وجود دارد یا خیر. کوین مارکت کپ صرافی‌های ارز دیجیتال را هم رتبه‌بندی کرده است.

CryptoPanic: چکیده تمام محتواهای روز در حوزه ارزهای دیجیتال

حوزه ارزهای دیجیتال به شدت در حال رشد است و بسیاری از کارشناسان در حال تولید محتوا در این زمینه هستند. هیچ تریدری وجود ندارد که زمان کافی برای مطالعه تمام محتواهای منتشر شده در حوزه کریپتو داشته باشد. کریپتوپنیک سایتی است که بهترین محتواهای موجود در حوزه کریپتو را به صورت منتخب در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این سایت مانند شبکه‌هایی است که خلاصه اخبار را بیان می‌کنند و به جزئیات نمی‌پردازند.

CryptoPanic: چکیده تمام محتواهای روز در حوزه ارزهای دیجیتال
CryptoPanic: چکیده تمام محتواهای روز در حوزه ارزهای دیجیتال

 

کریپتوپنیک رابط کاربری قدرتمندی ندارد و به یک صفحه برنامه‌نویسی شباهت دارد! به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند سایت‌های خبری بزرگ مانند کوین تلگراف یا کوین دسک را چک کنند. البته مزیت این پلتفرم این است که مردم در آن به اخبار و محتواها رای می‌دهند و مطالب مهم معمولا در اول لیست قرار می‌گیرند. چک کردن این سایت در ابتدای یک روز کاری و بررسی جامع اخبار خالی از لطف نیست.

CoinMarketCal: پلتفرمی که با کوین مارکت کپ اشتباه گرفته می‌شود.

CoinMarketCal نیز مانند CoinMarketCap در میان لیست بهترین سایت تحلیل ارزهای دیجیتال قرار دارد و اطلاعات مختصر و مفیدی ارائه می‌دهد. کوین مارکت کل یک تقویم از رویدادهای کریپتویی است که با مطالعه آن متوجه می‌شوید امروز یا روزهای آینده چه اتفاق مهمی در دنیای کریپتو رخ خواهد داد.

CoinMarketCal: پلتفرمی که با کوین مارکت کپ اشتباه گرفته می‌شود.
CoinMarketCal: پلتفرمی که با کوین مارکت کپ اشتباه گرفته می‌شود.

 

این سایت برای تریدرهای کوتاه‌مدتی که می‌خواهند از نوسان‌های بازار سود به دست آورند، کاربرد بسیاری دارد. مناسبت‌های موجود در این تقویم کریپتویی می‌توانند عامل یک پامپ یا دامپ در ارزهای دیجیتال کوچک و بزرگ بازار باشند.

از آنجایی که تعداد وقایع روزانه بازار ارزهای دیجیتال بسیار زیاد است، کاربران می‌توانند رویدادها را فیلتر کنند و تنها مواردی که احساس می‌کنند برایشان مهم است را ببینند. آن‌ها همچنین می‌توانند در نظرسنجی‌ها شرکت کنند و نظرشان را درباره رویدادهای آینده بیان کنند که آیا واقعا اتفاقات ثبت شده در CoinMarketCal رخ می‌دهد یا خیر.

TradingView: بهترین سایت تحلیل نمودار ارزهای دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال هم مانند سایر بازارهای مالی با نمودارها و کندل استیک‌ها در ارتباط است و سایت TradingView بهترین ابزاری است که به کمک آن می‌توانید نمودار ارزهای دیجیتال مختلف را بررسی کنید. تریدینگ ویو بهترین سایت تحلیل ارز دیجیتال برای تریدرهایی است که تنها با تحلیل تکنیکال معامله می‌کنند.

TradingView: بهترین سایت تحلیل نمودار ارزهای دیجیتال
TradingView: بهترین سایت تحلیل نمودار ارزهای دیجیتال

 

در نمودارهای TradingView انواع شاخص‌ها ارائه می‌شود و شما می‌توانید با شاخص‌های مورد نظر خودتان هم نمودارها بررسی کنید. کار با این سایت برای تریدرهای مبتدی کمی چالش‌برانگیز است و نیاز به آموزش دارد، اما افراد حرفه‌ای که با عملکرد شاخص‌های تحلیل تکنیکال آشنا هستند، به خوبی می‌توانند از TradingView اطلاعات به دست آورند.

این سایت قسمت‌های دیگری چون اخبار و محتواهای مربوط به ارز دیجیتال هم دارد، اما نمودارهای دقیق وجه تمایزی است که باعث قرار گرفتن آن در لیست بهترین سایت تحلیل ارز دیجیتال می‌شود.

Glassnode: منبع آمار و ارقام بازار ارزهای دیجیتال

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای دسترسی به Glassnode از ایران به VPN یا VPS نیاز خواهید داشت. بسیاری از سایت‌های خبری مطرح مانند کوین دسک و کوین تلگراف از این سایت به عنوان مرجع آمار خود استفاده می‌کنند. سایت Glassnode در زمینه تحلیل‌های درون زنجیره‌ای (On-chain) قدرتمند عمل می‌کند. بررسی شاخص‌های درون زنجیره‌ای بیشتر برای تحلیلگران حرفه‌ای کاربرد دارد و البته به روش آنالیز آن‌ها از بازار نیز برمی‌گردد.

Glassnode: منبع آمار و ارقام بازار ارزهای دیجیتال
Glassnode: منبع آمار و ارقام بازار ارزهای دیجیتال

 

شاخص‌های موجود در پلتفرم  Glassnode برای تحلیل‌های روانشناختی کاربرد دارند. به عنوان مثال شما با بررسی رفتار هودل‌ها و روند کاهشی یا افزایشی میزان ارزهای ذخیره شده در حساب آن‌ها می‌توانید رفتارهایی که در آینده بازار صورت می‌گیرد را پیش‌بینی کنید و مطابق با آن معامله انجام دهید.

Messari: جایی برای پیدا کردن توکن‌هایی که به سمت ماه می‌روند!

همه افراد با این رویا وارد بازار ارزهای دیجیتال می‌شوند که بتوانند توکنی پیدا کنند که بعد از خریدن، صد برابر رشد کند! تاکنون توکن‌های مختلفی به این سطح رشد رسیده‌اند، اما توکن‌هایی هم وجود داشته‌اند که سقوط کرده‌اند و سرمایه تریدرها را به هیچ رسانده‌اند. پس برای پیدا کردن این ارزهای دیجیتال جادویی به منبعی نیاز داریم که اطلاعات معتبری در این زمینه ارائه دهد. اگر Messari چنین منبعی باشد، پس نباید جای آن در لیست بهترین سایت تحلیل ارز دیجیتال خالی باشد.

Messari: جایی برای پیدا کردن توکن‌هایی که به سمت ماه می‌روند!
Messari: جایی برای پیدا کردن توکن‌هایی که به سمت ماه می‌روند!

 

Messari سایتی است که در آن اطلاعات و شاخص‌های گوناگونی درباره کوین‌ها و توکن‌های مختلف ارائه شده است. شما می‌توانید با توجه به شاخص‌ها، فیلتری برای جستجو ایجاد کنید و با بررسی رفتار شت کوین‌ها، آلت کوین‌ها و… متوجه شوید کدام توکن در آستانه حرکت به سمت ماه قرار دارد.

مزیت دیگری Messari این است که آمار واقعی و حجم حقیقی بازار را بیان می‌کند و از شایعاتی که در برخی سایت‌ها می‌بینیم به دور است. در این سایت هیچ محتوای زردی وجود ندارد و همه اعداد و ارقام قابل استناد هستند.

Messari دو ویژگی جذاب دیگر هم دارد. ویژگی اول این است که در کنار ارزهای دیجیتالی که مورد تایید کارشناسان این پلتفرم است، یک علامت وجود دارد. به همین دلیل تریدرها با خاطر آسوده‌تری روی این ارزها سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ حتی اگر توکن‌های کوچکی باشند که چندان در بازار مشهور نیستند.

ویژگی دوم این است که Messari صرافی‌های برتر را نیز معرفی می‌کند و آن‌ها را با شاخص‌های مختلف ارزیابی کرده است. در نتیجه تریدرها با بررسی لیست این سایت می‌توانند توکن‌ها و کوین‌های مورد نظرشان را از یک صرافی ارز دیجیتال مورد اعتماد خریداری کنند.

کلام آخر

لیست بهترین سایت تحلیل ارز دیجیتال می‌تواند کاملا شخصی باشد، زیرا هرکدام از تریدرها سبک معاملاتی منحصر به خودشان را دارند و ممکن است داده‌های یک سایت برایشان کاربردی‌تر و جذاب‌تر از دیگری باشد. بهترین راه این است که شما هم لیست سایت‌های مفید خودتان را داشته باشید. برای تهیه چنین لیستی لازم است طی چند هفته سایت‌های مختلف را بررسی کنید و در هر بار تحلیل آن‌ها را چک کنید. در نهایت متوجه می‌شوید که اطلاعات کدام سایت در تحلیل دقیق‌تر بازار به شما کمک می‌کند و داده‌های کدام سایت برایتان مفید نیست.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که لیست بهترین سایت تحلیل ارز دیجیتال باید به صورت مداوم بروزرسانی شود. زیرا در دنیای آنلاین همه چیز با سرعت زیادی در حال تغییر است و احتمال اینکه پلتفرم‌های کاربردی‌تر از سایت‌های کنونی وارد بازار شوند، زیاد است. همچنین احتمال دارد پلتفرمی که تاکنون عملکرد خوبی داشته، ناگهان افت کند و دیگر اطلاعات مفیدی به تریدرها ارائه ندهد. بروزرسانی منابع اطلاعاتی برای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال اهمیت بسیاری دارد.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست