تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال ۱۷ مرداد؛ BTC ، ETH ، BNB ، ADA ، XRP ، DOGE ، DOT ، UNI ، BCH ، LINK

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال ۱۷ مرداد؛ BTC ، ETH ، BNB ، ADA ، XRP ، DOGE ، DOT ، UNI ، BCH ، LINK

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد در هفته اخیر بیت کوین و بسیاری از آلت کوین‌های اصلی به سطح بحرانی مقاومت بالایی خود نزدیک شده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد روند نزولی بازار رو به پایان است.

روند اصلاحی بیت کوین در هفته گذشته به صورت مرحله به مرحله و هوشمندانه پیش رفت. به نظر می‌رسد دوباره تعداد سرمایه‌گذاران و تریدرهای بازار افزایش پیدا کرده است. جی پی مورگان چیس (JPMorgan Chase)، شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی، برای مشتریان خصوصی خود دسترسی جدیدی برای یک صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین ایجاد کرده است. بسیاری از موسسات مالی سنتی، در حال فراهم کردن امکان سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال برای مشتریان خود هستند و این موضوع نشان از افزایش تقاضا برای سرمایه‌گذاری در این بازار وجود دارد.

ویلی وو، تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال، می‌گوید سرمایه‌گذاران بزرگ بیت کوین، این ارز دیجیتال را از بازار جمع کرده‌اند و آن‌ها را برای سرمایه گذاری بلند مدت در کیف پول‌هایشان نگهداری می‌کنند. نتیجه این موضوع افزایش فشار تقاضا و عدم عرضه در بازار است. وو همچنین گفت چنین شوک عرضه‌ای از سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ دیده نشده بود. شوک عرضه ۲۰۲۰ با بیت کوین ۱۰ هزار دلاری آغاز شد و در ماه‌های بعدی قیمت بیت کوین به ۶۰ هزار دلار رسید.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال ۱۷ مرداد؛ BTC ، ETH ، BNB ، ADA ، XRP ، DOGE ، DOT ، UNI ، BCH ، LINK

 

ری دالیو، مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری Billionaire، گفت بیت کوین چیزی شبیه به طلای دیجیتال است و حتی محض تنوع هم که شده، باید در سبدهای ارز دیجیتال وجود داشته باشد. به نظر می‌رسد اگر ری دالیو، مجبور شود بین بیت کوین و یک رمز ارز دیگر انتخاب کند، بیشتر به سمت بیت کوین تمایل خواهد داشت.

مارک آندرسن، هم بنیانگذار Andreessen Horowitz، دیدگاه صعودی نسبت به بازار بیت کوین دارد و از آن به عنوان «شگفت انگیزترین چیزی که تاکنون دیده‌ام» و «پیشرفت اساسی در تکنولوژی» یاد می‌کند.

سوالی که اکنون وجود دارد این است که آیا با افزایش تقاضا، قیمت بیت کوین و آلت کوین‌های قدرتمند بازار دوباره افزایش پیدا می‌کنند؟ در این مقاله با تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال به این سوال پاسخ خواهیم داد.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BTC/USDT

قیمت بیت کوین دوباره به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۸۱۱۱ دلار) رسید. این موضوع نشان می‌دهد احساسات نسبت به بازار مثبت شده است و معامله‌گران حتی در شیب نمودارها، خرید انجام می‌دهند. گاوها در تلاشند قیمت بیت کوین بالاتر از سطح بحرانی مقاومت بالایی 42،451.67 باقی بماند.

 

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BTC/USDT
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BTC/USDT

 

نمودار جفت ارز BTC/USDT الگوی سر و شانه معکوس ایجاد کرده است که در آینده شکسته خواهد شد و در بالای خط گردن بسته می‌شود. اگر گاوها موفق شوند قیمت بیت کوین را در ناحیه بالای خط گردن حفظ کنند، احتمال افزایش قیمت بیت کوین تا ۵۵۷۷۸ دلار وجود خواهد داشت.

البته احتمالا این روند افزایشی مستقیم نیست و خرس‌ها در برابر آن مقاومت می‌کنند. انتظار می‌رود مقاومت خرس‌ها در ناحیه بین ۵۱۰۰  تا ۵۵۰۰ دلار به بیشترین سطح خود برسد.

در صورتی که گاوها برخلاف انتظار نتوانند قیمت را در بالای خط گردن حفظ کنند، قیمت کاهش پیدا می‌کند. بنابراین بیت کوین دوباره قیمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود را تجربه خواهد کرد. اگر در زیر این سطح حمایتی وقفه‌ای ایجاد شود، نشان می‌دهد خرس‌ها دوباره قدرت گرفته‌اند.

تحلیل تکنیکال ETH/USDT

گاوها موفق شدند در ۱۳ مرداد اتر را از خط روند نزولی خود خارج کنند. آن‌ها اکنون در تلاشند قیمت اتریوم را به سطح مقاومت روانی ۳۰۰۰ دلار برسانند.

ETH/USDT

اگر گاوها موفق نشوند و قیمت اتر از ۳۰۰۰ دلار پایین‌تر بیاید، احتمال سقوط آن تا رسیدن به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۴۲۸ دلار) وجود خواهد داشت. هرچه پرش از این سطح حمایتی قدرتمندتر باشد، نشان می‌دهد احساسات بازار مثبت‌تر است. در این صورت گاوها یک بار دیگر تلاش می‌کنند موانع موجود بر سر راه حفظ قیمت اتر در ۳۰۰۰ دلار را از سر راه بردارند.

در صورت موفقیت گاوها، به احتمال زیاد روند صعودی جدیدی برای اتریوم شروع خواهد شد. تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه اتریوم افزایش پیدا کرده است و شاخص RSI آن نیز در منطقه خرید بیش از حد قرار دارد. این یعنی مسیر افزایش قیمت برای اتر هموار است. در صورتی که قیمت اتریوم در حین رسیدن به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، وقفه داشته باشد، اولین نشانه‌های تضعیف حرکت صعودی این ارز دیجیتال نمایان خواهد شد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BNB/USDT

قیمت بایننس کوین در ۱۳ مرداد کاهش پیدا کرد و به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۲۰ دلار) برگشت. این موضوع نشان می‌دهد بایننس کوین در سطوح پایین تقاضای زیادی دارد. گاوها در تلاشند قیمت این ارز دیجیتال را در سطح بیشتر از مقاومت بالایی ۳۴۰ دلاری حفظ کنند.

 BNB/USDT

اگر قیمت بایننس کوین بالاتر از ۳۴۰ دلار باقی بماند، یک الگوی مثلثی صعودی تکمیل می‌شود. این موضوع دروازه‌ای برای افزایش قیمت این ارز دیجیتال تا ۳۸۰ دلار خواهد بود و مسیر را برای رسیدن به قیمت ۴۳۳ دلار هم هموار می‌کند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بایننس کوین افزایش پیدا کرده است و شاخص RSI آن نیز در منطقه مثبت قرار دارد. این موضوع نشان می‌دهد مسیر صعودی این ارز دیجیتال هموار است.

در صورتی که فرضیه ۳۴۰ دلاری به واقعیت نرسد و کم‌تر شود، احتمالا قیمت این ارز دیجیتال به زیر میانگین متحرک نمایی خواهد رسید و قیمت آن تا رسیدن به خط روند کاهش پیدا می‌کند. شکست این سطح حمایت و کاهش قیمت بایننس کوین باعث افزایش احتمال تداوم سیر نزولی این ارز دیجیتال را تا رسیدن به ۲۱۱.۷ دلار می‌شود.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز ADA/USDT

کاردانو در ۱۲ مرداد خط روند نزولی خود را شکست و تثبیت شد و با این کار یک الگوی مثلث نزولی را باطل کرد. خرس‌ها تلاش بسیاری کردند در ۱۲ مرداد قیمت این ارز دیجیتال را به زیر خط روند نزولی آن برسانند. اما موفق نبودند.

 ADA/USDT

میانگین‌های متحرک کاردانو یک کراس اوور صعودی را تکمیل کرده‌اند. شاخص RSI این ارز دیجیتال در منطقه مثبت قرار دارد و برتری گاوها را نشان می‌دهد. انتظار می‌رود در روزهای آینده قیمت جفت ارز ADA/USDT به ۱.۵ دلار برسد. در این مرحله خرس‌ها دوباره به شکل جدی مقاومت  را آغاز می‌کنند.

در صورتی که قیمت کاردانو به ۱.۵ دلار برسد و تثبیت شود، احتمالا تعداد خریداران این ارز دیجیتال افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه احتمال افزایش قیمت این ارز دیجیتال تا ۱.۶ دلار و بعد از آن تا ۱.۷۴ دلار وجود دارد. خرس‌ها برای موفقیت در بازار کاردانو باید تلاش کنند قیمت این ارز دیجیتال را به ۱.۲۰ دلار برسانند. در صورتی که خرس‌ها برنده این بازی باشند، احتمالا قیمت کاردانو دوباره به ۱ دلار خواهد رسید.

 تحلیل تکنیکال جفت ارز XRP/USDT

قیمت ریپل در ۱۳ مرداد اصلاح شد و به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۶۹ دلار) رسید. اما گاوها با خرید دوباره این افت قیمت را جبران کردند. خرس‌ها در ۱۴ مرداد تلاش بسیاری داشتند تا قیمت این ارز دیجیتال را کاهش دهند. اما دنباله بلند کندل استیک در این روز نشان از تقاضای زیاد برای این ارز دیجیتال در سطوح پایین داشت.

XRP/USDT

گاوها اکنون در تلاشند قیمت ریپل را افزایش دهند تا از سطح مقاومت بالایی ۰.۷۵ دلاری بیشتر شود. بعد از آن باید تلاش کنند قیمت ریپل در این سطح تثبیت شود. در این صورت نمودار ریپل یک الگوی دو دره را تکمیل می‌کند و به سمت منطقه بالایی ۱ تا ۱.۰۷ دلار پیش می‌رود.

اگر قیمت این ارز دیجیتال از چیزی که امروز هست،‌ کم‌تر شود و به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۶۵ دلار) برسد، نمی‌توانیم به بازار ریپل تا این اندازه خوشبین باشیم. چنین حرکتی نشان می‌دهد قیمت جفت ارز XRP/USDT برای چند روز دیگر بین ۰.۵ و ۰.۷۵ دلار نوسان خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز DOGE/USDT

خرس‌ها در ۱۳ مرداد تلاش بسیاری کردند قیمت دوج کوین را کاهش دهند. اما گاوها با خریدهای خود آن‌ها را شکست دادند و قیمت این ارز دیجیتال را به سطح مقاومت بالایی ۰.۲۱ دلاری رساندند.

DOGE/USDT

قیمت دوج کوین در سطحی بسیار نزدیک به مقاومت بالایی آن تثبیت شد. این موضوع نشان می‌دهد گاوها هنوز پوزیشن خرید دارند و افزایش قیمت این ارز دیجیتال را پیشبینی کرده‌اند. اگر گاوها موفق شوند قیمت دوج کوین را در سطحی بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۲۱ دلار) حفظ کنند یا آن را به کمی بیشتر از این مقدار برسانند، می‌توانیم انتظار شروع روند صعودی دوج کوین را داشته باشیم.

در این صورت قیمت جفت ارز  DOGE/USDT به ۰.۲۸ دلار و بعد از آن به ۰.۳۳ دلار خواهد رسید. اما اگر قیمت کنونی دوج کوین کاهش پیدا کند و به زیر ۰.۱۸ دلار برسد، امکان دارد قیمت این ارز دیجیتال تا رسیدن به سطح حمایتی مهم ۰.۱۵ دلار کاهش پیدا کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز DOT/USDT

قیمت پولکادات در ۱۳ مرداد کاهش پیدا کرد و به سطح حمایت ۱۶.۹۳ دلاری رسید. این موضوع نشان می‌دهد تقاضا برای این ارز دیجیتال در سطوح پایین‌تر، بیشتر است. میانگین‌های متحرک پولکادات یک کراس اور صعودی را کامل کرده‌اند و شاخص RSI این ارز دیجیتال هم در محدوده خرید بیش از حد قرار دارد. این موضوع نشان می‌دهد گاوها بازار را رهبری می‌کنند.

 DOT/USDT

اگر خریداران موفق شوند قیمت این ارز دیجیتال را به بالاتر از ۲۱ دلار برسانند، احتمال افزایش قیمت جفت ارز DOT/USDT تا رسیدن به سطح مقاومت بالایی ۲۶.۵ دلار وجود دارد. اما در این نقطه خرس‌ها مقاومت شدیدی نشان خواهند داد. گاوها برای شروع روند صعودی باید قیمت پولکادات را به بیشتر از ۲۶.۵ دلار برسانند.

در مقابل، اگر قیمت پولکادات از ۲۱ دلار کم‌تر شود، احتمال نزول آن تا ۱۶.۹۳ دلار وجود خواهد داشت. در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد، گاوها باید در این سطح مقاومت شدیدی نشان دهند. زیرا اگر این سطح هم شکسته شود، قیمت پولکادات به زیر سطح حمایتی ۱۳ دلاری خواهد رسید.

تحلیل تکنیکال UNI/USDT

یونی سواپ هم در ۱۳ مرداد کاهش قیمت داشت و به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۱.۰۴ دلاری) رسید. اما بعد از آن سطح مقاومت بالایی ۲۳.۴۵ دلاری را شکست. این موضوع نشان می‌دهد احساسات معامله‌گران و سرمایه‌گذاران نسبت به این ارز دیجیتال مثبت است و در حال خرید هستند.

UNI/USDT

خرس‌ها در ۱۴ مرداد تلاش کردند قیمت را به زیر ۲۳.۴۵ دلار برسانند. اما دنباله بلند کندل استیک نشان داد که خریداران در سطوح پایین عملکرد قدرتمندی دارند. انتظار می‌رود جفت ارز UNI/USDT تا رسیدن به مقاومت بالایی ۳۰ دلار، روند صعودی داشته باشد.

البته اگر قیمت UNI/USDT کاهش پیدا کند و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، دیدگاه مثبت ما نسبت به یونی سواپ باطل می‌شود و متوجه می‌شویم عبور از مقاومت ۲۳.۴۵ دلاری صرفا یک تله صعودی بوده است.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای BCH/USDT

قیمت بیت کوین کش در چند روز گذشته در نزدیکی مقاومت بالایی ۵۴۶.۸۳ دلار باقی مانده است. این موضوع نشان می‌دهد خریداران عجله‌ای برای بستن موقعیت خرید خود ندارند.

BCH/USDTمیانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۱۴ دلار) بیت کوین کش در حال افزایش است و شاخص RSI این ارز دیجیتال در محدوده مثبت قرار دارد. این موضوع نشان می‌دهد شانس برد گاوها کمی‌ بیشتر از خرس‌هاست. شکستن سطح مقاومت ۵۴۶.۸۳ دلار و تثبیت این قیمت الگوی دو دره را تکمیل می‌کند و باعث آغاز روند صعودی بیت کوین کش برای رسیدن به قیمت ۷۱۰.۱۳ دلار می‌شود.

در مقابل اگر قیمت از آنچه اکنون هست، کم‌تر شود و به زیر میانگین متحرک نمایی برسد، نشان می‌دهد برخی از تریدرها به صورت کوتاه مدت روی بیت کوین کش سرمایه گذاری کرده بودند و در حال خروج از بازار هستند. این احتمال کاهش قیمت بیت کوین کش تا ۳۸۳.۵۳ دلار را به دنبال دارد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز LINK/USDT

گاوها در روزهای گذشته موفق شدند از قیمت ۲۲.۰۸ حمایت کنند. آن‌ها همچنان در تلاشند چین لینک را به سطح مقاومت بالایی ۲۶.۴۸ دلار برسانند. این موضوع نشان می‌دهد تقاضا برای این ارز دیجیتال در سطوح بالاتر کاهش پیدا می‌کند.

LINK/USDT

تکرار مجدد سطوح حمایتی چین لینک باعث تضعیف آن می‌شود. در نتیجه خرس‌ها تلاش می‌کنند قیمت این ارز دیجیتال را کاهش دهند و به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۰.۷۹) برسانند. اما در صورتی که خرس‌ها پیروز این میدان نباشند، گاوها دوباره تلاش می‌کنند قیمت چین لینک را به ۲۶.۴۸دلار برسانند.

شکستن و تثبیت قیمت بیشتر از مقاومت بالایی احتمال شروع رالی چین لینک و رسیدن این ارز دیجیتال به قیمت ۳۲.۵ دلار را افزایش می‌دهد. اما در صورتی که میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شکسته شود، اولین نشانه‌های ضعف گاوها نمایان خواهد شد و مسیر برای سیر نزولی و رسیدن به میانگین ساده ۵۰ روزه (۱۸.۷۲ دلار) هموار می‌شود.

کلام آخر

در سری مقالات تحلیل بازار ارزهای دیجیتال که هر هفته از اکس مارتی منتشر می‌شود، نمودارهای ارزهای مختلف و رفتار آن‌ها در بازار مورد بررسی قرار می‌گیرد. این تحلیل‌ها صرفا نظرات نویسنده هستند. به همین دلیل ممکن است تریدرها و دیگر متخصصان این حوزه نظرات دیگری درباره رفتار ارزهای دیجیتال در هفته اخیر بازار داشته باشند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم از مقالات اکس مارتی به عنوان راهنما استفاده کنید و برای خرید یا فروش یک ارز دیجیتال تحلیل‌های فردی خود را نیز انجام دهید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست