تریدرها به دنبال خرید بیت کوین در قیمت پایین هستند

تریدرها به دنبال خرید بیت کوین در قیمت پایین هستند

VanEck یکی از ETFهای بیت کوین بود که توسط سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا رد شد. این موضوع بهانه‌ای برای کاهش قیمت بیت کوین و رسیدن به ۶۲ هزار دلار بود، بعد از این اتفاق تریدرها برای خرید بیت کوین در قیمت پایین وارد بازار شدند. آن‌ها بر این باورند که این یک اصلاح قیمت موقتی بوده که فرصتی برای خرید بیشتر در اختیارشان قرار داده است.

سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا و تأثیر آن روی قیمت بیت کوین

در طول هفته گذشته روند بازار ارزهای دیجیتال صعودی بود و در بازار بیت کوین هم تورم ایجاد شده بود. بعد از اینکه VanEck در ۱۲ نوامبر رد شد، فروشندگان موفق شدند کمی قدرت بگیرند. خبرهای منتشر شده توسط سازمان SEC کمی بازار ارزهای دیجیتال را موج‌دار کرد و شیب صعودی شدیدی که به سمت ماه داشت را کمی کند کرد.

سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا و تأثیر آن روی قیمت بیت کوین
سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا و تأثیر آن روی قیمت بیت کوین

 

بسیاری از سرمایه‌گذاران و تریدرها انتظار داشتند صندوق سرمایه VanEck توسط سازمان SEC تایید شود و قیمت بیت کوین به صد هزار دلار برسد. اما عدم تایید هم آن‌ها را ناامید نکرد و به خرید بیت کوین در قیمت پایین مشغول شدند. البته افرادی هم بودند که این نتیجه را پیشبینی می‌کردند. مثلا تحلیلگر ETF در بلومبرگ گفته بود احتمال اینکه این صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین تایید شود، کم‌تر از یک درصد است.

استفاده از فرصت و خرید بیت کوین در قیمت پایین

آمار بازار نشان می‌دهد تا پیش از ۱۲ سپتامبر خریداران موفق شده بودند قیمت ۶۵ هزار دلاری را به یک سطح حمایتی تبدیل کرده بودند، اما خط دفاعی آن‌ها شروع به شکستن کرد و قیمت کم‌کم به ۶۲ هزار دلار رسید. البته در حال حاضر مرحله خرید بیت کوین در قیمت پایین رو به اتمام است و قیمت این ارز دیجیتال در لحظه نگارش مقاله به بیش از ۶۴ هزار دلار رسیده است و به زودی ۶۵ هزار دلار را به یک سطح حمایتی تبدیل می‌کند.

واکنش فعالان بازار بیت کوین در برابر رد ETF

با وجود اینکه مخالفت سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا با صندوق سرمایه‌گذاری جدید، قیمت بیت کوین را کاهش داد، اما تریدرهای حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران کهنه‌کار واکنش‌های منفی شدیدی نشان ندادند. واکنش این افراد ارتباط مستقیم با رفتار تریدرها و خرید بیت کوین در قیمت‌های پایین دارد.

واکنش فعالان بازار بیت کوین در برابر رد ETF
واکنش فعالان بازار بیت کوین در برابر رد ETF

 

در ادامه برخی از توییت‌هایی که به دنبال انتشار خبر رد VanEck نوشته شد را می‌خوانید:

  • رد شدن ETF جدید بیت کوین ممکن است احساسات منفی را در بازار تقویت کند.
  • رد شدن ETF مشکل بزرگی نیست و کاملا طبیعی به نظر می‌رسد. ما باید آنقدر منتظر بمانیم تا در نهایت بتوانیم تاییدیه را بگیریم.
  • قیمت‌های در حال اصلاح فقط به معنی فرصت خرید در قیمت‌های پایین‌تر هستند.

آنچه از توییت‌ها و نظرات برداشت می‌شود این است که افت قیمت بیت کوین تنها یک فرصت تخفیف برای افرادی بود که دیدگاه بلند مدتی نسبت به ارزهای دیجیتال و بیت کوین دارند. آن‌ها اکنون می‌توانند مشغول خرید بیت کوین در قیمت پایین شوند و در ماه‌ها و حتی سال‌های آتی هودلر باشند.

کلام آخر

تحلیلگران می‌گویند اینکه بیت کوین بعد از اوج قیمت ۶۹ هزار دلاری، دوباره به ۶۰ هزار دلار نزدیک شده، یک موهبت است! آن‌ها می‌گویند احتمال اینکه بیت کوین به محدوده ۵۷ تا ۶۱ هزار دلار هم برسد، وجود دارد که در این صورت بهترین فرصت خرید بیت کوین در قیمت پایین ایجاد می‌شود. ۵۷ هزار دلار در حال حاضر قیمت میانگین متحرک ۵۰ روزه است.

در حال حاضر ارزش بازار ارزهای دیجیتال به ۲.۷۶۶ تریلیون دلار رسیده است و بیت کوین با در اختیار داشتن ۴۳.۲ درصد از بازار همچنان با اختلاف زیادی اولین ارز دیجیتال جهان است.

صرافی اکس مارتی هیچ توصیه‌ای مبتنی بر خرید و فروش هیچ ارز دیجیتالی ندارد و آنچه در این مقاله خواندید، اخبار بازار بود که به شما در تحلیل بهتر و پیش‌بینی دقیق‌تر برای آینده بازار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال کمک کند.

نویسنده: فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست