مرورگر BRAVE والت دیجیتال بومی خود را برای مبارزه با والت تقلبی ارز دیجیتال توسعه می‌دهد

مرورگر BRAVE والت دیجیتال بومی خود را برای مبارزه با والت تقلبی ارز دیجیتال توسعه می‌دهد

توسعه والت تقلبی ارز دیجیتال به خصوص در مرورگرهای نوپایی چون BRAVE یک چالش جدی است. BRAVE مرورگر غیرمتمرکزی است که اولین نشانه‌های وب ۳.۰ را به دنیا عرضه کرد. وب ۳.۰ نسل سوم اینترنت در جهان است که به صورت غیرمتمرکز کار می‌کند و انقلاب جدیدی در دنیای تکنولوژی خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر درباره نسل سوم اینترنت، می‌توانید مقاله «وب ۳.۰ چیست» را بخوانید و با عملکرد مرورگرهای غیرمتمرکز هم آشنا شوید.

والت BRAVE‌ رقیب والت تقلبی ارز دیجیتال

توسعه‌دهندگان مرورگر BRAVE اعلام کردند که در حال توسعه والت دیجیتال انحصاری این پلتفرم هستند. آن‌ها این کار را برای پیشگیری از والت تقلبی ارز دیجیتال انجام می‌دهند، اما نکته بدیهی این است که والت BRAVE به یک رقیب جدی برای والت‌های کنونی مانند متا مسک تبدیل خواهد شد.

BRAVE یک مرورگر غیرمتمرکز است که در عین دسترسی به صفحات وب، اجازه نمی‌دهد ربات‌های وب کاربر را ردیابی کنند. این مرورگر با توسعه والت دیجیتالی به شکل افزونه نشان داد که با ارزهای دیجیتال کاملا سازگار است و آن‌ها را به صورت کامل می‌پذیرد. پیش از این والت BRAVE تنها روی مرورگر کار می‌کرد و در سایر پلتفرم‌ها کاربردی نبود.

صحبت‌های توسعه دهندگان درباره والت جدید

مدیران توسعه دهنده BRAVE اعلام کردند که به زودی والت دیجیتال خود را عرضه می‌کنند. این والت روی نسخه دسکتاپ نصب می‌شود و قابلیت انجام تراکنش‌ با ارزهای دیجیتال مختلف از جمله اتر را دارد.

صحبت‌های توسعه دهندگان درباره والت جدید
صحبت‌های توسعه دهندگان درباره والت جدید

 

برایان باندی، مدیر ارشد بخش IT و یکی از بنیانگذاران BRAVE است. افزونه جدید کیف پول BRAVE به نوعی یک فورک برای افزونه کنونی متامسک است که روی این مرورگر نصب می‌شود. این جایگزین کاربردهای بیشتری نسبت به نسخه‌های مشابه دارد و کاربران با استفاده از آن اطمینان خواهند داشت که دیگر به سراغ والت تقلبی ارز دیجیتال نمی‌روند.

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های والت جدید BRAVE با سایر والت‌های وب ۳.۰ مانند متامسک این است که نیازی به نصب نسخه نرم‌افزاری ندارد و به صورت یک افزونه روی مرورگر وجود دارد. این موضوع باعث می‌شود والت جدید مشکلات امنیتی نداشته باشد و به حافظه و CPU کامپیوتر نیز وابسته نشود. در نتیجه منابع کامپیوتر بخاطر فعالیت والت دیجیتال اشغال نخواهد شد.

برایان باندی گفت که این والت دیجیتال عملکردی شبیه به والت‌های سخت‌افزاری دارد؛ زیرا سلسله مراتب والت قطعی BIP32 منحصر به خود را اجرا می‌کند. باندی در این باره توضیحات بیشتری داد و گفت:

موجودی ارز دیجیتال کاربران روی شبکه‌های بلاکچین ذخیره می‌شود، اما کلید دسترسی به حساب بلاکچین و وجوه ذخیره شده روی شبکه در والت  BRAVE ذخیره خواهد شد. او همچنین گفت که کلیدهای خصوصی کاربران برای همیشه روی دستگاه‌های سخت افزاری باقی می‌ماند و کاربران می‌توانند والت BRAVE خود را به والت‌های سخت افزاری چون Ledger یا Trezor متصل کنند.

چرا به والت BRAVE نیاز داریم؟

با توجه به صحبت‌های باندی متوجه می‌شویم که یکی از موانع اصلی در پذیرش ارزهای دیجیتال توسط عموم این است که والت‌های دیجیتال تحت عنوان فایل‌های نصبی یا افزونه‌ها ارائه می‌شوند. به همین دلیل کاربران به امنیت آن‌ها اطمینان ندارند. استفاده از والت‌های موجود در مرورگر به کاربران کمک می‌کنند از والت تقلبی ارز دیجیتال دور شوند و با امنیت کامل تراکنش‌های ارز دیجیتالشان را انجام دهند.

چرا به والت BRAVE نیاز داریم؟
چرا به والت BRAVE نیاز داریم؟

 

یکی از مهم‌ترین مشکلات فایل‌های نصبی این است که کلاهبرداران به راحتی می‌توانند یک نسخه والت جعلی بسازند و آن را به عنوان یک والت دیجیتال اصلی به تریدرها و سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال عرضه کنند. استفاده از کیف پول تقلبی ارز دیجیتال یک حقه متداول است و معمولا افراد تازه‌کار قربانی آن می‌شوند.

افزونه‌های تقلبی متامسک که با هدف سرقت ارزهای دیجیتال کاربران توسعه داده شدند، یکی از نمونه‌های والت تقلبی ارز دیجیتال هستند. این والت‌ها همچنین می‌توانند در کدهای شبکه تغییراتی ایجاد کنند که در نهایت مشکلات مهمی در فرایند حسابرسی کاربران ایجاد می‌کند و امنیت دارایی آن‌ها را به خطر می‌اندازد.

توسعه دهندگان والت BRAVE ادعا می‌کنند که کیف پول‌هایی که فایل نصبی دارند، نمی‌توانند به اندازه والتی که به عنوان یک افزونه روی مرورگر کار می‌کند، کامل باشند. یکی از مهم‌ترین وجوه تمایز والت‌های مرورگر این است که بخش آدرس بار (Address bar) و جعبه ابزار (Tool bar) در مرورگر غیرقابل جعل است. در نتیجه والتی مانند والت BRAVE می‌تواند به کمک این قسمت‌ها اصالت خود را به کاربران نشان دهد و به آن‌ها کمک کند فریب والت تقلبی ارز دیجیتال را نخورند.

ویژگی‌های والت BRAVE

این کیف پول ارز دیجیتال قابلیت انجام تراکنش با ارزهای دیجیتال مختلف را دارد و با تمام بلاکچین‌ها سازگار است. البته برایان باندی گفت پشتیبانی بیت کوین همچنان در حال توسعه است و در نسخه‌های بعدی این کیف پول ارائه خواهد شد. در حال حاضر والت BRAVE از ماشین‌های مجازی اتریوم مانند xDai، Avalanche و Polygon پشتیبانی می‌کند. او همچنین گفت ما قصد داریم والتی ارائه دهیم که با بلاکچین‌های مختلف سازگار است؛ به همین دلیل یکی از برنامه‌های ما سازگار کردن والت BRAVE با بلاکچین سولانا تا سال ۲۰۲۲ است.

ویژگی‌های والت BRAVE
ویژگی‌های والت BRAVE

 

سایر قابلیت‌های والت BRAVE عبارت است از:

  • این کیف پول از تراکنش‌های مربوط به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز نیز پشتیبانی می‌کند.
  • کاربران می‌توانند توکن‌های غیر قابل معاوضه (NFT) را نیز با استفاده از والت BRAVE خرید و فروش کنند.
  • این کیف پول به سرویس فیات Wyre نیز متصل است و امکان انجام تراکنش بین ارزهای دیجیتال و ارزهای فیات از جمله دلار آمریکا یا یورو را فراهم می‌کند.
  • این کیف پول به صورت رایگان عرضه می‌شود.
  • والت BRAVE در حال حاضر برای نسخه دسکتاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد و نسخه‌های موبایلی آن در آینده منتشر خواهد شد.

روش کار با والت BRAVE

این والت امکان انجام تراکنش‌های مرتبط با مرورگر را هم فراهم می‌کند. برای استفاده از این والت باید آخرین نسخه مرورگر BRAVE را روی سیستم خود نصب کنید. بعد از آن کیف پول را فعال می‌کنید و می‌توانید با مشاهده تبلیغات توکن انحصاری شبکه BRAVE را پاداش بگیرید. این تبلیغات با رعایت حقوق کاربران پخش می‌شوند و تنها در صورتی که خودتان تایید کنید، نمایش داده خواهد شد.

کلام آخر

مرورگر BRAVE زایید ذهن بنیانگذار جاوا اسکریپت و یکی از توسعه دهندگان موزیلا فایرفاکس، براندون ایچ، است. او در سال ۲۰۱۵ استارتاپ BRAVE را به همراه برایان باندی راه‌اندازی کرد. در ژوئن ۲۰۱۷ عرضه اولیه توکن BAV که منحصر به این مرورگر بود و بر بستر ERC-20 توسعه داده شده بود، انجام شد. در این عرضه اولیه طی ۳۰ ثانیه، ۳۵ میلیون دلار بودجه جمع‌آوری شد.

BRAVE در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین مرورگرهای غیرمتمرکز در جهان است که تعداد کاربران آن در ماه اخیر به بیش از ۴۲ میلیون نفر رسیده است.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست