کاربرد جدید ارزهای دیجیتال در آهنگسازی

کاربرد جدید ارزهای دیجیتال در آهنگسازی

استفاده از ارزهای دیجیتال در آهنگسازی یکی از خلاقانه‌ترین کاربردهایی بوده که در سال‌های اخیر برای آن‌ها پیشنهاد شده است. احتمالا در نگاه اول تصور می‌کنید منظور از کاربرد ارزهای دیجیتال در آهنگسازی این است که آهنگسازان می‌توانند کارهایشان را از طریق شبکه بلاکچین به فروش برسانند. اما این کاربردی است که از سال‌های قبل برای شبکه بلاکچین و توکن‌های NFT تعریف شده بود و چیز جدیدی نیست. در این خبر راجع به کاربردی جذاب‌تر و نوین صحبت می‌کنیم.

بیشتر بدانید : NFT چیست ؟

کاربرد جدید ارزهای دیجیتال در آهنگسازی

Estefannie و Look Mum No Computer دو‌ آهنگساز مشهور و اینفلوئنسر هستند که در اینستاگرام فعالیت گسترده‌ای دارند. آن‌ها در حال ایجاد دستگاهی هستند که با توجه به نوسانات بازار ارزهای دیجیتال صدا تولید می‌کند. صداهایی که حتی ممکن است شبیه به موسیقی باشند و ریتم مشخصی داشته باشند!

برای این کار مکانیزمی ایجاد شده است که با هر تغییر در قیمت ارز دیجیتال مورد نظر، نوسان ولتاژ ایجاد می‌کند. آهنگسازان فعال در این پروژه نیز برای صداهای مرتبط ساختار ایجاد می‌کنند و آن‌ها را به موسیقی یا صداهای هماهنگ تبدیل می‌کنند. ساخت دستگاهی با این مکانیزم حاصل همکاری مشترک بین مهندسان، آهنگسازان و توسعه دهندگان بلاکچین و ارزهای دیجیتال بوده است.

آیا این قابلیت جدید فقط برای سرگرمی است؟

Estefannie در ویدیویی درباره ساختار دستگاهی که برای آهنگسازی متناسب با نوسان قیمت ارزهای دیجیتال ساخته شده است، صحبت کرد. او گفت که این دستگاه جدید حتی می‌تواند به تریدرها زمان مناسب خرید یا فروش ارز را نشان دهد. البته این قابلیت جدید هنوز نابالغ است و مدتی طول می‌کشد تا توسعه دهندگان به اهدافی که برای آن تعیین کرده‌اند، دست پیدا کنند.

آیا این قابلیت جدید فقط برای سرگرمی است؟
آیا این قابلیت جدید فقط برای سرگرمی است؟

 

صداها و آهنگ‌هایی که تاکنون توسط این دستگاه تولید شده است، در دو ویدیوی یک ساعتی در پلتفرم یوتیوب به اشتراک گذاشته شد. البته هنوز نمی‌دانیم این آهنگ با توجه به نمودار کدام یک از رمز ارزها ساخته شده است. به همین دلیل هنوز هم نوسان قیمت ارزهای دیجیتال در آهنگسازی، برای کاربران ابهامات زیادی دارد.

کلام آخر

علاوه بر کاربرد جدید ارزهای دیجیتال در آهنگسازی، تاکنون پیشنهادهای متنوعی درباره استفاده از بلاکچین در صنعت موسیقی و سایر هنرها ارائه شده است. نمونه‌ای از این پیشنهادها خبری بود که در ماه ژوئن منتشر شد. طبق این خبر، یکی از سرویس‌های پخش موسیقی تمایل خود را برای استفاده از تکنولوژی‌های جدید بلاکچین و NFT اعلام کرده بود.

مدیر این سرویس پخش موسیقی گفته بود که قراردادهای هوشمند می‌توانند مزیت‌های بسیاری برای خوانندگان و آهنگسازان فراهم کنند. آن‌ها با استفاده از این قراردادها می‌توانند حق کپی رایت داشته باشند و از هربار فروش آلبوم‌هایشان سودی به دست آورند.

این خبر بار دیگر به ما ثابت می‌کند که تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتال چیزی فراتر از بازار مالی یا واحدهای پولی جدید هستند. آن‌ها جنبه‌های مختلف زندگی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهند. در ماه‌ها و سال‌های آینده روز به روز خبرهای بیشتری از کاربردهای خلاقانه بلاکچین و ارزهای دیجیتال می‌شنویم.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست