۱۰ تا از بهترین ارزهای دیجیتال 2021 برای خرید و سرمایه گذاری

بهترین ارزهای دیجیتال 2021 برای خرید و سرمایه گذاری

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین ارزهای دیجیتال 2021 این است که توسط هیچ سازمان یا دولتی کنترل نمی‌شوند و به عبارتی غیرمتمرکز هستند. ارزهای دیجیتال روز به روز در وال استریت محبوب‌تر می‌شوند و محبوبیت آن‌ها نیز باعث شده است که تاکنون بیش از ۵ هزار رمز ارز در بازار وجود داشته باشد که در این مقاله قصد داریم این ارزها را به شما معرفی کنیم.

البته باید توجه داشته باشید که سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال ریسک خطرناکی است و احتمال دارد با یک معامله اشتباه تمام سرمایه خود را از دست بدهید. بنابراین حتی اگر بهترین ارزهای سال را هم می‌شناسید، توصیه می‌کنیم بدون دانش از بازار وارد کار نشوید.

بهترین ارزهای دیجیتال 2021 بر چه مبنایی انتخاب می‌شوند؟

فاکتورهای مختلفی در تعیین ارزش یک ارز دیجیتال نقش دارد، بهترین ارز دیجیتال از نظر افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد، در ادامه فاکتورهایی که برای انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال 2021 در نظر گرفته‌ایم را بیان می‌کنیم.

طول عمر

اینکه یک رمز ارز از چه زمانی در بازار معامله می‌شده است و روندش به چه صورت بوده است، اهمیت بسیاری دارد. این موضوع بدین معنا نیست که ارزهای دیجیتال جدید برای سرمایه گذاری مناسب نیستند. اما ارزهایی که تاریخچه قدیمی‌تری دارند، معتبرتر هستند.

گزارش عملکرد

عملکرد بهترین ارزهای دیجیتال ۲۰۲۱ در تعیین میزان اعتبار آن اهمیت دارد. ارزهایی که ثبات قیمت داشته‌اند، معمولا برای سرمایه گذاری مناسب هستند. ارزهایی که به مرور زمان محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند و قیمتشان صعودی بوده نیز برای سرمایه گذاری مناسبند؛ حتی بیشتر از ارزهایی با روند قیمتی ثابت.

البته نکته مهمی در این زمینه وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید. گذشته یک ارز دیجیتال هیچ تأثیری در آینده آن ندارد، روند صعودی و نزولی نمودار ممکن است در بازه‌های زمانی مختلف تغییر کند و باعث سود آوری یا زیان سرمایه گذاران شود.

فناوری

پلتفرم‌هایی که برای پشتیبانی و معامله ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز در تعیین بهترین ارزهای دیجیتال ۲۰۲۱ نقش دارند. یک پلتفرم پشتیبان باید بتواند ترافیک معاملاتی را پشتیبانی کند و معاملات را با سرعت بالایی انجام دهد.

همچنین امنیت سرمایه برای سرمایه گذاران اهمیت بسیاری دارد، بلاکچین پلتفرمی است که اکثر ارزهای دیجیتال از آن استفاده می‌کنند. این موضوع باعث قابل ردیابی بودن و شفافیت تمام معاملات می‌شود. امنیت بلاکچین به دلیل غیرمتمرکز بودن آن است است. همچنین در صورتی که سرمایه‌ای از طریق این شبکه هک شود، به صورت کامل قابل ردیابی خواهد بود. به همین دلیل بلاکچین تاکنون بهترین شبکه برای پشتیبانی از ارزهای دیجیتال شناخته شده است.

قابلیت مبادله

رمز ارزهایی که با انواع دیگر ارزهای فیات و دیجیتال قابل مبادله باشند، برای سرمایه گذاری مناسب‌تر هستند. معامله و فروش این دسته از ارزها در آینده راحت‌تر است.

بیت کوین در رأس بهترین ارزهای دیجیتال 2021 قرار دارد.

بیت کوین در رأس بهترین ارزهای دیجیتال 2021 قرار دارد
بیت کوین در رأس بهترین ارزهای دیجیتال 2021 قرار دارد

 

می‌دانیم که بیت کوین قدیمی‌ترین و معتبرترین رمز ارز در جهان است. قیمت، ارزش بازار و حجم بیت کوین نسبت به تمام ارزهای دیجیتال دیگر که برای سرمایه گذاری پیشنهاد می‌شوند، بیشتر است. با وجود اینکه تعداد بسیار زیادی رمز ارز وارد بازار شده است، هنوز ۴۰ درصد از سهم بازار در اختیار بیت کوین قرار دارد. پس بدیهی است که در سال ۲۰۲۱ هم به عنوان رهبر ارزهای دیجیتال شناخته شود.

شما می‌توانید با بیت کوین از بسیاری از کسب و کارها در سراسر جهان خرید انجام دهید، این یعنی شما با خرید بیت کوین یک سرمایه‌گذاری پویا انجام داده‌اید که به کمک آن می‌توانید چیزهای مختلفی خریداری کنید. ویزا کارت به تازگی بیت کوین را نیز پوشش می‌دهد. بانک‌های بزرگ‌تر نیز در حال اضافه کردن امکان معامله با بیت کوین هستند و به همین دلیل به بیت کوین رهبر بهترین ارزهای دیجیتال 2021 است.

جالب است بدانید که ایلان ماسک حدود یک و نیم میلیارد دلار روی بیت کوین سرمایه گذا‌ری کرده است.

ریسک‌های سرمایه گذاری روی بیت کوین

با وجود اینکه بیت کوین جزو بهترین ارزهای دیجیتال 2021 برای خرید و سرمایه‌گذاری است، اما معامله با آن ریسک‌هایی نیز دارد که در ادامه بیان می‌کنیم.

  • نوسان‌های قیمتی بیت کوین بسیار زیاد است. به همین دلیل ممکن است در ماه چند بار افزایش و کاهش قیمت چند هزار دلاری داشته باشد. بنابراین برای افرادی که نوسانات شدید آن‌ها را عصبی می‌کند، مناسب نیست.
  • برای اینکه نوسان‌های شدید بیت کوین به سرمایه شما آسیب نرساند، باید به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت به آن نگاه کنید.
  • قیمت بیت کوین بسیار زیاد است و اکثر مردم توانایی خرید یک بیت کوین را ندارند. بنابراین اگر قصد دارید با سرمایه جزئی وارد بازار شوید و کار را آغاز کنید، بهتر است به سراغ سایر اعضای لیست بهترین ارز دیجیتال 2021 بروید.

اتریوم عضو دوم لیست و رقیب بیت کوین است

اتریوم عضو دوم لیست و رقیب بیت کوین است
اتریوم عضو دوم لیست و رقیب بیت کوین است

 

اتریوم تفاوت‌های بسیاری با بیت کوین دارد. در واقع اتریوم یک شبکه است که ارز دیجیتال اتر را ارائه می‌دهد، اما این شبکه به سایر توسعه دهندگان نیز اجازه می‌دهد برای توسعه ارزهای دیجیتال خود از بلاکچین اتریوم استفاده کنند. اختلاف میان بیت کوین و اتریوم بسیار زیاد است، اما اتریوم نسبت به سایر رقبا به بیت کوین نزدیک‌تر است. فناوری منحصر به فرد اتریوم باعث شده است که کارشناسان به این باور برسند که این ارز دیجیتال هیچ گاه بی‌ارزش نخواهد شد، بنابراین می‌توانیم بگوییم اتریوم نیز جزو بهترین ارزهای دیجیتال 2021 برای سرمایه گذاری است.

ریسک‌های سرمایه گذاری در اتریوم

بخشی از ریسک‌های سرمایه گذاری روی اتریوم منحصر به این ارز نیست و کلا در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد. اما ریسک‌های کلی اتریوم عبارتند از؛

  • شبکه بلاکچین اتریوم یک گلوگاه برای انجام معاملات دارد. بنابراین در صورت افزایش ترافیک‌های معاملاتی، سرعت انجام آن‌ها به شدت کاهش پیدا می‌کند.
  • در سال ۲۰۱۶ به دلیل باگ‌های موجود در کیف پول اتر، حدود ۶۰ میلیون دلار اتر هک شد و سرمایه گذاران سرمایه‌های خود را از دست دادند. اتریوم اقدامات مختلفی برای افزایش سطح امنیت کیف پول‌های خود انجام داده است، اما این نقطه تاریک باعث می‌شود سرمایه گذاران همیشه احساس خطر داشته باشند. بهترین راه برای حل این مشکل، ذخیره بخش عمده سرمایه در کیف پول‌های آفلاین است. برای اطلاعات بیشتر درباره انواع کیف پول‌ها، می‌توانید مقاله مرتبط با آن را مطالعه کنید.

بایننس کوین ارزی که با سرعت زیاد رو به پیشرفت است

بایننس کوین ارزی که با سرعت زیاد رو به پیشرفت است
بایننس کوین ارزی که با سرعت زیاد رو به پیشرفت است

 

جالب است بدانید که بایننس کوین در سال ۲۰۱۷ وارد بازار شد، اما امروز جزو لیست بهترین ارزهای دیجیتال 2021 قرار گرفته است، این ارز دیجیتال رشد بی‌سابقه‌ای در این ۴ سال داشته است. بازار گاوی در سال‌های اخیر باعث افزایش قیمت ارزهای دیجیتال مختلف شد. این ارزها پیش از رسیدن به یک روند ثابت، به قله رسیدند، سپس نزول داشتند و در نهایت روند قیمتی نسبتا ثابتی را در پیش گرفت.

بایننس کوین با موج ارزهای دیجیتال دیگر همراه نشد، این رمز ارز از سال ۲۰۱۷ روند رشد سازنده‌ای را در پیش گرفت. به همین دلیل کارشناسان بر این باورند که سرمایه گذاری روی بایننس کوین نسبتا مطمئن است و نسبت به سایر ارزهای دیجیتال ریسک کم‌تری دارد.

ریسک‌های سرمایه گذاری در بایننس کوین

یکی از وجوه تمایز بایننس کوین نسبت به بقیه بهترین ارزهای دیجیتال 2021 این است که توسط یک سازمان مشخص (صرافی بایننس) ایجاد شده است. سایر رمز ارزها حاصل همکاری بین چند شرکت توسعه دهنده هستند. بایننس کوین از یک شبکه بلاکچین امن و قدرتمند استفاده می‌کند و به خوبی توانسته است رضایت افراد کم اعتماد را جلب کند، اما همچنان برخی از سرمایه گذاران بر این باورند که در سیستم امنیتی بایننس کوین ابهاماتی وجود دارد.

تتر (USTD) نیز می‌تواند بهترین ارزهای دیجیتال 2021 باشد

تتر (USTD) نیز می‌تواند بهترین ارزهای دیجیتال 2021 باشد
تتر (USTD) نیز می‌تواند بهترین ارزهای دیجیتال 2021 باشد

 

تتر پایدارترین ارز دیجیتال به شمار می‌رود، چرا که با دلار آمریکا پیوند خورده است، به ازای هر یک واحد تتر، یک دلار در بانک فدرال آمریکا ذخیره شده است. این موضوع برای افرادی که قصد معامله کردن با ارزهای دیجیتال دارند، یک مزیت به شمار می‌رود.

ریسک‌های سرمایه گذاری در تتر

یکی از اصلی‌ترین علت‌هایی که تتر در بین بهترین ارزهای دیجیتال 2021 قرار می‌گیرد، دلارهایی است که در بانک فدرال وجود دارد، اما برخی از کارشناسان درباره واقعیت این موضوع تردید دارند. اگر ثابت شود که در واقعیت هیچ دلاری برای تترها در بانک ذخیره نشده است، سهام این ارز دیجیتال به شدت افت می‌کند.

کاردانو عضو ساکت از لیست بهترین ارزهای دیجیتال ۲۰۲۱ است

کاردانو عضو ساکت از لیست بهترین ارزهای دیجیتال 2021 است
کاردانو عضو ساکت از لیست بهترین ارزهای دیجیتال 2021 است

 

بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل اینکه کاردانو یک ارز دیجیتال با رد پای کم در این بازار است به آن علاقه دارند! سرمایه گذاری در رمز ارز کم حاشیه‌ای چون کاردانو نسبت به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال خبرساز مانند بیت کوین، بسیار ساده‌تر است. چرا که معاملات انجام شده با این ارز هزینه کم‌تری دارند و به دلیل ترافیک معاملاتی کم‌تر، سریع‌ انجام می‌شوند.

مقامات کاردانو ادعا می‌کنند این ارز دیجیتال می‌تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد و معامله شود. همچنین زیرساخت‌های آن به صورت مداوم در حال پیشرفت هستند تا بتوانند از حملات هکرها پیشگیری کنند.

ریسک‌های سرمایه گذاری در کاردانو

کاردانو حتی اگر بهترین شبکه را داشته باشد، باز هم نمی‌تواند با اولین اعضای لیست بهترین ارزهای دیجیتال 2021 رقابت کند. خلوت بودن ترافیک معاملات این ارز دیجیتال یعنی تعداد توسعه دهندگان آن نیز کم هستند. این رمز ارز همچنین برای افرادی که دوست دارند سرمایه‌شان با ارزهای مختلف قابل معامله باشد، مناسب نیست.

مدیران کاردانو برنامه‌های فوق العاده‌ای برای توسعه این ارز دیجیتال دارند. اما باید دید که این برنامه‌ها واقعا با پتانسیل شبکه کاردانو عملی هستند یا خیر.

پولکادات پسر عموی اتریوم به شمار می‌رود!

پولکادات پسر عموی اتریوم به شمار می‌رود!
پولکادات پسر عموی اتریوم به شمار می‌رود!

 

عضو ششم بهترین ارزهای دیجیتال ۲۰۲۱ توسط توسعه دهندگان اتریوم ایجاد شده است. هدف آن‌ها از ایجاد پولکادات ارائه یک شبکه معاملاتی بهتر بود، در شبکه معاملاتی پولکادات به جای یک گلوگاه معاملاتی چند گلوگاه وجود دارد.

جالب است بدانید که پولکادات برای افرادی که واقعا قصد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال دارند، طراحی شده است. بنابراین افرادی که تنها برای سودآوری و به دست آوردن پول ظرف چند روز تجارت می‌کنند، مناسب نیست. سرمایه گذاران پولکادات در اقدامات مختلفی چون تأمین هزینه‌های مورد نیاز برای پولکادات، ارتقا شبکه و ایجاد یا حذف پاراچین‌ها کاربرد دارند.

ریسک‌های سرمایه گذاری در پولکادات

پولکادات جزو بهترین ارزهای دیجیتال 2021 است اما تاریخچه طولانی مدتی ندارد. همانطور که گفتیم ارزهای دیجیتال باسابقه معتبرتر هستند، بنیانگذار پولکادات برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ این ارز دیجیتال را در مطبوعات معرفی کرد. اما در نهایت این ارز در سال ۲۰۲۰ وارد بازارهای معاملاتی شد. تاریخچه کوتاه این ارز دیجیتال باعث می‌شود نتوان برآوردی از گذشته آن انجام داد. این موضوع ممکن است باعث تردید خریداران شود.

ریپل یک رمز ارز ایده آل برای تراکنش‌های بین المللی است

ریپل یک رمز ارز ایده آل برای تراکنش‌های بین المللی است
ریپل یک رمز ارز ایده آل برای تراکنش‌های بین المللی است

 

شرکت ریپل ارز دیجیتال خود به نام XRP را توسعه داد. مهم‌ترین مزیتی که این رمز ارز برای بازار ایجاد کرد، امکان انجام تراکنش‌های بین المللی بود، ارسال و دریافت پول بین کشورها تا پیش از ورود ریپل به بازار، حدود ۱۰ روز طول می‌کشید. اما به کمک این ارز دیجیتال می‌توان تراکنش‌های بین المللی را در چند ثانیه انجام داد. می‌توان گفت این مهم‌ترین دلیل حضور ریپل بین بهترین ارزهای دیجیتال 2021 است.

ریپل همچنین بانک‌ها بزرگ بسیاری در سراسر دنیا ایجاد کرده است. به همین دلیل مشتریان و سرمایه گذاران در مکان‌های مختلف به سرمایه و حساب‌های خود دسترسی دارند و می‌توانند واریز را برداشت داشته باشند.

ریسک‌های سرمایه گذاری در ریپل

ریپل در سال ۲۰۱۷ وعده داد که ارزش سهامش ۳۶ هزار درصد افزایش پیدا خواهد کرد! این اتفاق نیز رخ داد. اما زمانی که به آمار و ارقام نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که در واقع ارزش سهام ریپل تنها به اندازه ۲.۴ دلار بیشتر شده است! بنابراین توصیه می‌شود هنگام انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال 2021 به درصدها اعتماد نکنید و اعداد و ارقام واقعی را مورد بررسی قرار دهید.

لایت کوین ارز دیجیتالی هم سن بیت کوین است

لایت کوین ارز دیجیتالی هم سن بیت کوین است
لایت کوین ارز دیجیتالی هم سن بیت کوین است

 

لایت کوین و بیت کوین تقریبا به صورت همزمان (با اختلاف نهایتا یک سال) وارد بازار شدند. اما میزان رشد این ارز دیجیتال به اندازه بیت کوین نبود، یکی از مزیت‌های لایت کوین این است که سرعت معاملات آن چهار برابر بیشتر از بیت کوین است. به همین دلیل عضوی از لیست بهترین ارزهای دیجیتال 2021 است.

لایت کوین در سال ۲۰۱۷ اولین معامله خود را در شبکه Lightning انجام داد، جالب است بدانید که این تراکنش در کم‌تر از یک ثانیه انجام شد. اگر توسعه دهندگان بتوانند شبکه Lightning را گسترش دهند، ارزش لایت کوین تا حد چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.

ریسک‌های سرمایه گذاری در لایت کوین

لایت کوین ارز دیجیتالی است که با بیت کوین گره خورده است و به همین دلیل نوسانات قیمتی بیت کوین باعث نوسان قیمت لایت کوین نیز خواهد شد. البته ممکن است این نوسانات به اندازه نوسان قیمت بیت کوین شدید نباشند. اگر تصور می‌کنید نوسان‌های بیت کوین برای شما مشکلساز می‌شود، پس لایت کوین نیز انتخاب خوبی برای سرمایه گذاری شما در بازار ارزهای دیجیتال نیست.

چین لینک جذاب‌ترین قیمت سال 2021!

چین لینک جذاب‌ترین قیمت سال 2021!
چین لینک جذاب‌ترین قیمت سال 2021!

 

قیمت چین لینک مهم‌ترین دلیلی است که باعث می‌شود در لیست بهترین ارزهای دیجیتال 2021 وجود داشته باشد. قیمت این رمز ارز بسیار مقرون به صرفه است. اما آنقدر پایین نیست که جزو سهم‌های پنی (سهام خردکلاه) به شمار برود. افراد بسیاری روی چین لینک سرمایه گذاری کردند و بر این باورند که جای رشد بسیاری دارد و می‌تواند ارزشش را افزایش دهد.

چین لینک در کوین بیس نیز در دسترس است، کوین بیس یکی از بزرگ‌ترین اپلیکیشن‌های ارزهای رمز نگاری شده است. این موضوع باعث می‌شود به کمک چین لینک بتوان معاملات مختلفی در بازار ارزهای دیجیتال انجام داد.

ریسک‌های سرمایه گذاری در چین لینک

ارزهای دیجیتال بسیاری وجود دارند که نسبت به چین لینک جذاب‌ترند، این رمز ارز هنوز نتوانسته است سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهد. به همین دلیل جزو آخرین اعضای لیست بهترین ارزهای دیجیتال ۲۰۲۱ به شمار می‌رود.

استلر (XLM) پلی بین بانک‌ها و ارزهای دیجیتال است

استلر (XLM) پلی بین بانک‌ها و ارزهای دیجیتال است
استلر (XLM) پلی بین بانک‌ها و ارزهای دیجیتال است

 

استلر ایجاد شد تا بتواند نیازهای بازار ارزهای دیجیتال را برآورده کند، می‌توانیم بگوییم استلر عملکردی مشابه PayPal دارد و به عنوان پلی بین شبکه‌های بلاکچین و بانک‌ها شناخته می‌شود. استلر شبکه غیر متمرکزی دارد که به کمک آن می‌تواند هر ارزی را تبدیل کرد و با آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن تراکنش انجام داد. هزینه معاملات نیز نسبت به معاملاتی که در بانک‌های سنتی انجام می‌شود، بسیار کم‌تر است. پس بدیهی است که شایستگی عضویت در لیست بهترین ارزهای دیجیتال 2021 را دارد.

ریسک‌های سرمایه گذاری در استلر

استلر نیازهای مارکت‌ها را تأمین می‌کند. به همین دلیل احتمال می‌رود کمپانی‌ها و توسعه دهندگان دیگر شبکه‌های برای رقابت با استلر ایجاد کنند. اگر ارزهای دیجیتال دیگر بتوانند پلتفرم بهتری ایجاد کنند و ترافیک‌های معاملاتی استلر را کاهش دهند، ارزش سهام آن افت می‌کند.

جمع بندی

بدون شک ارزهای دیجیتال آمده‌اند تا به عنوان واحدهای پول جدید در تاریخ بشریت ثبت شوند و بمانند. مهم‌ترین سوال این است که بهترین فضا برای سرمایه گذاری کجاست؟

توجه کنید که ما در این مقاله تنها بهترین ارزهای دیجیتال ۲۰۲۱ از نظر دیتاهای بررسی شده را معرفی کردیم. شاید شما با تحلیل‌های شخصی بتوانید ارز نوپایی را پیدا کنید که رشد بسیار خوبی دارد و می‌تواند به رقیبی برای بیت کوین تبدیل شود! نکته دیگری که باید در این زمینه مورد توجه قرار گیرد، نوسانات بازار است. از روند کاهش سودآوری خود نترسید. در بازار سرمایه باید صبور باشید!

هنگام تصمیمگیری برای پیدا کردن بهترین ارزهای دیجیتال 2021 برای سرمایه گذاری به فاکتورهای زیر توجه داشته باشید.

  • سرعت انجام معاملات.
  • هزینه‌های معاملات.
  • امکان مبادله آن با سایر ارزهای دیجیتال یا پول نقد.

اگر قصد دارید تنها در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید و قصد معامله ندارید، به خاطر داشته باشید که ارزهای دیجیتال نقشه خوبی برای سریع ثروتمند شدن نیستند! شما باید به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت روی آن‌ها حساب کنید.

منبع : Yahoo Finance

مترجم: فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست