اجرای تبلیغات ارزهای دیجیتال در گوگل بر اساس سیاست‌های جدید این شرکت ممکن شد

اجرای تبلیغات ارزهای دیجیتال در گوگل بر اساس سیاست‌های جدید این شرکت ممکن شد

گوگل از دیروز ۱۲ خرداد (۳ ژانویه) سیاست جدیدی برای تبلیغات ارزهای دیجیتال در پیش گرفت. اکنون ارزهای دیجیتال و خدمات مرتبط با آن‌ها (مانند کیف پول‌های دیجیتال) می‌توانند از سرویس گوگل ادز استفاده کنند و محصولات خود را از این طریق بفروشند.

سیاست جدید گوگل تغییراتی در ارائه برخی از محصولات و خدمات این شرکت ایجاد کرد؛ صدور مجوز برای تبلیغات ارزهای دیجیتال یکی از مهم‌ترین تغییراتی بود که در راستای اجرای این سیاست به وجود آمد.

گوگل در سال ۲۰۱۸ کلیه تبلیغات مربوط به ارزهای دیجیتال و عرضه اولیه آن‌ها (ICO) را ممنوع کرده بود. اما اکنون مجوز فعالیت دوباره آن‌ها را صادر کرده است. البته ICOها دیگر طرفداران زیادی ندارند و دوران اوج خود را سپری کرده‌اند. در سال ۲۰۱۷ کوین‌ها و توکن‌های بسیاری عرضه اولیه برگزار کردند که بسیاری از آن‌ها پروژه‌‌های پانزی و کلاهبرداری بودند. این موضوع یکی از علت‌هایی بود که شرکت‌های بزرگی چون گوگل برای ارزهای دیجیتال محدودیت ایجاد کردند.

بیشتر بدانید : ارز دیجیتال چیست ؟

اطلاعات بیشتر درباره سیاست تبلیغات ارزهای دیجیتال در گوگل

زمزمه‌های صدور مجوز برای تبلیغات رمز ارزها‌ در گوگل از ژوئن ۲۰۲۱ شنیده شد. در ابتدا گوگل اعلام کرد تبلیغات صرافی‌ها و کیف پول‌های ارزهای دیجیتال با رعایت برخی از شرایط خاص می‌توانند از سرویس گوگل ادز استفاده کنند و در پلتفرم گوگل فعالیت‌های تبلیغاتی داشته باشند. این مجوز تنها برای کاربران آمریکایی صادر شده بود.

این اقدام گوگل باعث افزایش فروش شرکت Alphabet که یکی از شرکت‌های مادر گوگل است، خواهد شد. البته درآمد حاصل از تبلیغات ارزهای دیجیتال در برابر درآمد ۱۴۷ میلیارد دلاری این شرکت از سرویس گوگل ادز تقریبا به چشم نمی‌آید!

گوگل تمهیدات سختگیرانه‌ای در برابر ارزهای دیجیتال و بلاکچین‌ها اعمال کرده است. علت این کار هم پیشگیری از کلاهبرداری‌های آشکاری است که پیش از این رخ داده بود. با وجود اینکه سیاست جدید گوگل تبلیغات رمز ارزها را مجاز کرده است، اما همچنان سختگیری‌های بسیاری وجود دارد. به عنوان مثال کمپانی‌هایی که در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت دارند و می‌خواهند از گوگل ادز استفاده کنند، باید حتما در شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) به عنوان یک شرکت ارائه دهنده خدمات مالی ثبت نام کرده باشند. این شرکت‌ها همچنین باید حداقل با یکی از بانک‌های معتبر دولتی یا فدرال برای نقل و انتقالات مالی خود همکاری کنند.

محدودیت‌های ادامه دار گوگل برای ارزهای دیجیتال

گوگل هنوز هم برای برخی از کسب و کارهایی که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت دارند، محدود است و آن‌ها نمی‌توانند از گوگل ادز استفاده کنند. برخی از فعالیت‌های تبلیغاتی غیرمجاز در گوگل را در ادامه نام برده‌ایم.

  • پروژه‌های عرضه اولیه ارزهای دیجیتال (ICO).
  • پرتوکل‌های معاملاتی دیفای.
  • پروژه‌های مبتنی بر ارائه پیشنهاد خرید یک ارز دیجیتال خاص.
  • تبلیغات فروش یا معامله ارزهای دیجیتال.

تایید یا تکذیب افراد مشهور در حوزه ارزهای دیجیتال.

محدودیت‌های ادامه دار گوگل برای ارزهای دیجیتال
محدودیت‌های ادامه دار گوگل برای ارزهای دیجیتال

 

سیاست جدید گوگل همچنین اعلام کرده است که تبلیغات صرافی‌ها و کیف پول‌های دیجیتال در سایت‌هایی با حوزه فعالیت‌هایی که در ادامه بیان می‌کنیم، ممنوع است.

  • سایت‌هایی که سینگال‌های ارزهای دیجیتال پایه را بررسی می‌کنند.
  • سایت‌هایی که به سرمایه‌گذاران پیشنهادات سرمایه‌گذاری می‌دهند.
  • سایت‌های مرتبط با کارگزاری‌ها (این سایت‌ها محتواهایی درباره بررسی کارگزاری‌های مختلف و راهنمایی کاربران برای انتخاب کارگزاری، منتشر می‌کنند).

فعالیت‌های تبلیغاتی ارزهای دیجیتال در سایر پلتفرم‌ها

ماه قبل مدیر اپلیکیشن تیک تاک اعلام کرد که تبلیغات ارزهای دیجیتال در این شبکه مجازی ممنوع است. او گفت که این اقدام در راستای ایجاد محدودیت برای تمام تبلیغات مالی و فروش محصولات است.

افراد مختلف واکنش‌های متفاوتی درباره آزادی گوگل برای تبلیغات صرافی‌ها و کیف پول‌های دیجیتال نشان داده‌اند. برخی از آن‌ها بر اجتناب ناپذیری پیشرفت بیت کوین و رمز ارزها در بازار تاکید می‌کنند و بر این باورند که به زودی بلاکچین جایگزین شبکه‌های اینترنت متمرکز می‌شود. برخی دیگر می‌گویند گوگل باید انتشار اخبار ارزهای دیجیتال را هم محدود کند تا شایعات کم‌تر شود. اما همه می‌دانیم که هر محدودیت و آزادی هم که ایجاد شود، باز هم رمز ارزها مسیر خود را طی می‌کنند. مانند رودخانه‌ای که موانع را پشت سر می‌گذارد تا به مسیر ادامه دهد. افراد هوشمند کسانی هستند که به جای ایجاد سد در برابر این رود، با آن همراه شوند.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست