مدیر عامل بایننس گفت صرافی آمریکایی بایننس تا سه سال آینده در دسترس عموم قرار می‌گیرد

مدیر عامل بایننس گفت صرافی آمریکایی بایننس تا سه سال آینده در دسترس عموم قرار می‌گیرد

صرافی آمریکایی بایننس که با نام Binance.US شناخته می‌شود، قصد دارد در دو ماه آینده دور دوم سرمایه پذیری خصوصی خود را ببندد تا بتواند بیش از پیش مستقل از صرافی بین المللی عمل کند. راه‌اندازی صرافی آمریکایی یکی از اقداماتی است که بایننس قصد دارد برای توسعه کار خود انجام دهد. نکته جالب این است که این خبر در حالی منتشر شد که هم صحبت‌های بسیاری درباره قانونگذاری در رابطه با ارزهای دیجیتال و مخالفت قانونگذاران با سیستم غیرمتمرکز بلاکچین وجود دارد و هم صرافی بایننس زیر ذره‌بین مقامات مالی بسیاری از کشورها قرار گرفته است. ژائو در عین مقابله با چالش‌های پیش روی صرافی، برای استراتژی‌های آینده نیز برنامه‌ریزی می‌کند!

صحبت‌های ژائو درباره صرافی آمریکایی بایننس

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل و بنیانگذار صرافی بایننس، درباره برنامه‌های آتی این مجموعه گفت عرضه اولیه عمومی صرافی Binance.US در ۲۰۲۴ انجام می‌شود. این صرافی به بایننس وابسته است اما دفتر اصلی آن در ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

ژائو در اول سپتامبر با نشریه فناوری The Information مصاحبه کرد و گفت: صرافی آمریکایی بایننس برای کاهش وابستگی به صرافی بین المللی و افزایش استقلال در عملکرد، تا دو ماه آینده‌ سرمایه‌پذیری خصوصی خود را جمع می‌کند. او همچنین با اطمینان گفت که معاملات ارزهای دیجیتال از موانعی که قانونگذاران بر سر راه آن‌ها ایجاد کرده‌اند، عبور می‌کنند و Binance.US هم تا سه سال آینده به صورت قانونی فعالیت عمومی خود را آغاز خواهد کرد.

ژائو گفت صرافی آمریکایی بایننس قرار است همان کاری را بکند که صرافی کوین بیس انجام داد. او همچنین اظهار داشت که صرافی بایننس در سال گذشته ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد دلار سودآوری داشته است.

مخالفت مقامات کشور سنگاپور با بایننس

ژائو زمان جالبی را برای صحبت درباره صرافی آمریکایی بایننس انتخاب کرده است؛ زیرا بسیاری از نهادهای نظارتی در سراسر جهان درباره روند فعالیت صرافی بین المللی بایننس ابراز نگرانی کرده‌اند. در روز چهارشنبه، اول سپتامبر، مقامات سیستم مالی سنگاپور (MAS)، این صرافی را در لیست هشدار برای سرمایه‌گذاران قرار دادند. این لیست سیاه شامل سایت‌ها و مجموعه‌هایی است که سیستم مالی سنگاپور روی آن‌ها کنترلی ندارد؛ اما ممکن است مردم این کشور به اشتباه تصور کنند این مجموعه‌ها مجوز MAS را دریافت کرده‌اند و تحت نظارت این سازمان فعالیت می‌کنند.

مخالفت مقامات کشور سنگاپور با بایننس
مخالفت مقامات کشور سنگاپور با بایننس

 

گزارشات محلی نشان می‌دهد سیستم سرویس‌دهی آسیایی بایننس (BAS) که مرکز اصلی آن در سنگاپور واقع شده، عملکردی مستقل از صرافی بین المللی بایننس دارد و حتی از سایت عمومی این صرافی هم استفاده نمی‌کند و خدمات خود را در پلتفرمی به نام Binance.sg ارائه می‌دهد. این صرافی در سال ۲۰۲۰ برای دریافت مجوزهای مربوط به قوانین خدمات پرداخت را از سیستم مالی سنگاپور درخواست کرده بود. مقامات این سیستم به تازگی اعلام کرده‌اند که در حال بررسی این درخواست صرافی بایننس هستند.

گزارشات غیررسمی نشان می‌دهد سیستم مالی سنگاپور تنها به دلیل اینکه صرافی بایننس پیش از این درخواست مجوز نکرده بود، در لیست سیاه قرار گرفته است. درصورتی که صرافی این مجوز را دریافت کند و تنها خدماتی را به کاربران ارائه دهد که با قوانین خدمات پرداخت سنگاپور مطابقت دارد، از لیست سیاه حذف خواهد شد.

کلام آخر

صرافی آمریکایی بایننس با اطمینان در حال راه‌اندازی است. خبرها نشان می‌دهد مقامات و قانونگذاران بسیاری از کشورها مانند انگلیس، آمریکا، کانادا، ژاپن، ایتالیا و تایلند به این صرافی هشدار داده‌اند و برخی از آن‌ها حتی فعالیت آن را محدود کرده‌اند. اما مدیرعامل بایننس اطمینان داده است که این صرافی به همراه تمام زیرمجموعه‌های آن، از جمله صرافی آمریکایی، فعالیتی کاملا مطابق با قوانین کشورها دارند و آماده همکاری با نهادهای نظارتی در کشورهای مختلف جهان هستند.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست