داده‌ها نشان می‌دهد در اواخر جولای تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین ۳۰ درصد افزایش یافته است.

داده‌ها نشان می‌دهد در اواخر جولای تعداد آدرس های فعال بیت کوین ۳۰ درصد افزایش یافته است.

آدرس های فعال بیت کوین -میزان بیت کوین ذخیره شده در آدرس‌های صد تا ده هزار بیت کوین برای اولین بار به ۹.۲۳ میلیون بیت کوین رسید. این یک رکورد جدید در بازار ارزهای دیجیتال بوده است.

در چند هفته گذشته روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال آغاز شده است و آمارها نشان می‌دهد تعداد کاربرانی که وارد معاملات بیت کوین شده‌اند، افزایش پیدا کرده. بیت کوین با اختلاف بیشترین میزان سرمایه بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد و به عنوان بزرگ‌ترین رمزارز شناخته می‌شود.

Glassnode یک پلتفرم تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال است که داد‌های جدیدی درباره بیت کوین منتشر کرده است. داده‌های این پلتفرم نشان می‌دهد که تعداد آدرس‌های فعال این ارز دیجیتال در اواخر جولای افزایش قابل توجهی پیدا کرده و از ۲۵۰ هزار آدرس فعال به ۳۲۵ هزار عدد رسیده است و تقریبا ۳۰ درصد بیشتر شده است.

Glassnode آمار میانگین متحرک هفت روزه آدرس‌های فعال بیت کوین را بررسی کرده است. طبق آمار منتشرشده در  Glassnode، این بزرگ‌ترین جهشی است که بعد از کاهش  ۴۱ درصدی تعداد واحدهای فعال بیت کوین رخ داد. تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین در ژانویه ۴۲۵ هزار عدد بود؛ اما در اوایل جولای تعداد آن‌ها به ۲۴۵ هزار عدد رسید. Glassnode اعلام کرده است که فعالیت بیت کوین هم اکنون با سطوح حفظ شده در جولای ۲۰۲۰ برابر است. در جولای ۲۰۲۰ قیمت بیت کوین حدود ۱۱۳۰۰ دلار بود.

افزایش تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین و حجم ذخیره این ارز دیجیتال

در کنار افزایش تعداد کاربران شبکه بیت کوین، سرمایه گذاران در اواخر ماه جولای بیش از قبل بیت کوین خرید و ذخیره کرده‌اند.

افزایش تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین و حجم ذخیره این ارز دیجیتال
افزایش تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین و حجم ذخیره این ارز دیجیتال

 

شرکت Santiment اعلام کرده است که تعداد بیت کوین‌های ذخیره شده به ۹.۲۳ میلیون بیت کوین به ارزش ۳۶۴ میلیارد دلار رسیده است. سرمایه‌گذاران رکورد جدیدی در تاریخ ارزهای دیجیتال ثبت کردند. رکورد قبلی در ۵ آوریل که قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود (۶۴ هزار دلار) رسیده بود، رخ داد.

در یک ماه گذشته آدرس‌های فعال در شبکه بیت کوین ۱۷۰ هزار کوین دیگر ذخیره کرده‌اند. پیش از این، در اواخر دسامبر ۲۰۲۰ و پیش از صعود نجومی بازار، حجم ذخیره بیت کوین با این سرعت رشد کرده بود. این حجم ذخیره بیت کوین یکی از علت‌هایی بود که قیمت بیت کوین در اواخر ۲۰۲۰، ۲۹ هزار دلار بود و در اوایل ۲۰۲۱ به ۴۰.۸ هزار دلار رسید.

جالب است بدانید که ایلان ماسک در ۲۲ جولای اعلام کرد که شرکت اسپیس ایکس، بیت کوین خریداری کرده است. از آن زمان به بعد قیمت این ارز دیجیتال به صورت پیوسته در حال افزایش بوده است. پیش از این ایلان ماسک اعلام کرده بود که تسلا به دلیل استفاده زیاد از سوخت‌های فسیلی برای استخراج بیت کوین و آسیب‌های زیست محیطی، دیگر این ارز دیجیتال را نمی‌پذیرد. اما اکنون ماینرها از انرژی تجدید پذیر برای استخراج بیت کوین استفاده می‌کنند.

کلام آخر؛ بیت کوین در ابتدای مسیر صعود دوباره

به نظر می‌رسد که تمام عوامل برای شروع رالی صعودی جدید بیت کوین فراهم شده است. قیمت آلت کوین‌ها نیز در کنار بیت کوین افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل آدرس‌های فعال آلت کوین‌ها نیز نسبت به ماه قبلی افزایش پیدا کرده است.

بسیاری از افراد به محض صعودی شدن بازار ارزهای دیجیتال، سرمایه‌های خود را بدون مهارت وارد این بازار می‌کنند. نکته مهم این است که افراد غیرمتخصص حتی در بازار صعودی هم ممکن است سرمایه‌ خود را از دست بدهند. بهتر است پیش از هرچیز درباره فعالیت در این بازار آموزش ببیند. بعد از آن به کمک منابع خبری معتبری چون اکس مارتی، اطلاعات و اخبار بازار را روزبه‌روز بررسی کنید تا بتوانید موقعیت‌های مناسب برای خرید و فروش را پیدا کنید.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست