اصلاح قیمت بیت کوین

دارایی‌های بیت کوین تحت تملک ۹.۵ درصد کاهش پیدا کرد و بزرگ‌ترین اصلاح قیمت بیت کوین در یک ماه به ثبت رسید

میزان دارایی‌های بیت کوینی که تحت تملک افراد و سازمان‌ها بوده در ماه نوامبر ۹.۵ درصد کاهش پیدا کرده است و در حال حاضر جمعا ۴۸.۷ میلیارد دلار بیت کوین در والت‌های مختلف نگهداری می‌شود. در ماه نوامبر اصلاح قیمت بیت کوین به بالاترین سطح ماهانه خود رسید، از ژوئیه تاکنون میزان اصلاح قیمت بیت کوین تا این اندازه زیاد نشده بود.

جالب است بدانید که در ماه نوامبر میزان دارایی‌های آلت کوینی که تحت تملک هستند افزایش پیدا کرده است، به عنوان مثال میزان اترهای ذخیره شده در والت‌ها ۵.۴ درصد افزایش پیدا کرده و به ۱۶.۶ میلیارد دلار رسیده است.

سرگذشت اصلاح قیمت بیت کوین در ماه نوامبر

بیت کوین هنوز به عنوان یک سپر دفاعی در برابر تورم ارزهای فیات مورد استفاده قرار می‌گیرد و سرمایه‌گذاران مشغول خرید آن هستند. اما باید به احساسات در بازار هم توجه داشته باشیم و به این موضوع دقت کنیم که دارندگان بیت کوین مشغول کاهش دارایی‌هایشان هستند و به فروشنده تبدیل شده‌اند، اما آلت کوین‌ها از این روند پیروی نکرده‌اند و میزان دارایی‌های ذخیره شده آن‌ها در ماه نوامبر روند افزایشی داشت و در برابر سقوط مقاوم بود.

آمارهای مربوط به میزان ذخیره دارایی‌های دیجیتال

اصلاح قیمت بیت کوین روی بازار بی‌تاثیر نبوده است و آمارها نشان می‌دهند میزان سرمایه‌گذاری روی دارایی‌های دیجیتال حدود ۵.۵ درصد کاهش پیدا کرده است. در حال حاضر ۷۰ میلیارد دلار سرمایه ارز دیجیتال در اختیار فعالان این بازار قرار دارد. روند نزولی دارایی‌های دیجیتال ذخیره شده همزمان با شروع اصلاح قیمت بیت کوین آغاز شد، این ارز دیجیتال بعد از ثبت اوج قیمت تاریخی بالای ۶۵ هزار دلار، روند نزولی گرفت و همچنان هم این روند ادامه دارد.

بیت کوین بعد از کاهش ۹.۵ درصدی میزان دارایی‌های تحت تملک، ۷۰.۶ درصد از سرمایه‌های بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد. رتبه دوم دارایی دیجیتال تحت تملک به اتر تعلق دارد که افزایش ۵.۴ درصدی میزان دارایی‌های تحت تملک آن به ۱۶.۶ میلیارد دلار رسید. میزان دارایی‌های تحت تملک سایر آلت کوین‌ها و دارایی‌های رمزنگاری شده نیز در مجموع ۲.۶ میلیارد دلار ارزش دارد.

آمار مربوط به دارایی‌های دیجیتال تحت تملک

گزارش‌ها نشان می‌دهد در میان تمام دارندگان و سرمایه‌گذاران محصولات Grayscale با ۷۶.۸ درصد دارایی تحت تملک در رتبه اول قرار دارند. البته میزان محصولات گری اسکیل تحت تملک نیز در روزهای اخیر ۶.۸ درصد کاهش پیدا کرده و به ۵۴.۵ میلیارد دلار رسیده است. سایر نام‌هایی که در آمار ارائه شده به چشم می‌خورد شامل XBT Provider است که با ۵ میلیارد دلار دارایی ۷.۲ درصد از کل دارایی‌های تحت تملک را به خود اختصاص داده است. در رتبه سوم هم 21Shares قرار دارد که با ارزش ۲.۵ میلیارد دلار، ۳.۶ درصد از دارایی‌های تحت تملک را در اختیار دارد.

دارایی‌های تحت تملک

مطابق با آمار ارائه شده جریان مالی هفتگی محصولات بیت کوین محور در ماه نوامبر به صورت میانگین ۹۴.۴ میلیون دلار بوده است. جریان مالی هفتگی سایر دارایی‌های دیجیتال در مجموع ۶۷.۸ میلیارد دلار بوده که در این میان محصولات مبتنی بر اتریوم ۲۴.۴ میلیون دلار و محصولات مبتنی بر کاردانو و ترون به ترتیب ۱۰.۷ و ۱۰.۵ میلیارد دلار جریان مالی داشته‌اند.

کلام آخر

در ماه نوامبر به معنی واقعی متوجه شدیم که ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت مناسب هستند و اگر با دید کوتاه مدت به آن‌ها نگاه کنیم، احتمالا دستاورد خوبی به دست نمی‌آوریم. رفتار تریدرهای حرفه‌ای و افراد مشهور بازار ارزهای دیجیتال در مقابل اصلاح قیمت بیت کوین متفاوت است، برخی از آن‌ها به فروشندگان بیت کوین تبدیل شده‌اند و برخی دیگر می‌گویند این روند اصلاحی یک فرصت ایده‌آل برای خرید این ارز دیجیتال است.

بیت کوین همچنان به عنوان اولین ارز دیجیتال جهان قدرت بسیاری دارد و روند اصلاحی آن به زودی به پایان خواهد رسید. نکته این است که آیا تریدرها می‌توانند بر موج نوسان‌های بازار ارزهای دیجیتال سوار شوند و از آن سود به دست آورند یا خیر.

 

منبع

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست