تداوم روند رشد قیمت بیت کوین

تحلیل‌های بازار نشان می‌دهند بازار آماده رشد قیمت بیت کوین تا ۸۵ هزار دلار است

تحلیل‌های جدید نشان می‌دهد همه افراد اوج قیمت‌های قبلی ۲۰۲۱ را به چشم یک سطح مقاومتی نمی‌بینند و رشد قیمت بیت کوین همچنان ادامه دارد. پلتفرم معاملاتی Decentrader اعلام کرده که بیت کوین آماده یک رالی صعودی است؛ زیرا تجربه نشان می‌دهد قیمت این ارز دیجیتال در زمان‌های حساس به اوج خود می‌رسد.

رشد قیمت بیت کوین پتانسیل رسیدن به ۱۵۰ هزار دلار تا پایان سال را دارد

تحلیلگران بر این باورند که هنوز شانس ورود به بازار بیت کوین و به دست آوردن سود در کوتاه‌مدت وجود دارد. البته برخی از حرکت‌های جانبی در بازار، کمی این باور را به چالش می‌کشد.

در حال حاضر تریدرهای بازار بیت کوین در حال مشاجره بر سر دو اوج قیمت تاریخی در نقاط ۶۳۹۰۰ دلار و ۶۷۱۰۰ دلار هستند. اما احتمال اینکه اصطکاک قیمت در محدوده‌ای نزدیک‌تر به صد هزار دلار ایجاد شود، وجود دارد.

رشد قیمت بیت کوین تا 85 هزار دلار
رشد قیمت بیت کوین تا 85 هزار دلار

برخی از تحلیلگران پیشبینی‌هایی که درباره رشد قیمت بیت کوین و بازار این ارز دیجیتال داشته‌اند را بروزرسانی کرده‌اند و می‌گویند بر اساس چرخه‌های تحلیل تکنیکال بازار و چرخه‌های زنجیره‌ای، احتمال می‌دهیم روند رشد قیمت بیت کوین به این زودی با مشکلی مواجه نشود. احتمالا چالش‌های بعدی این ارز دیجیتال در ارقامی نزدیک ۸۵ تا ۹۰ هزار دلار ایجاد خواهد شد.

نشانه‌های صعود قیمت بیت کوین

یکی از دلایل این بروزرسانی تحلیلگران، کراس اور میانگین‌های متحرک است. آن‌ها با بررسی میانگین متحرک‌های ۱۲۸ روزه و ۲۰۰ روزه به این نتیجه رسیده‌اند. این میانگین متحرک‌ها از یک روند رشد با کم‌ترین میزان تغییر پیروی کرده‌اند.

اگر بخواهیم بازار را در روزهای اخیر بررسی کنیم، باید به نمودار سه روزه‌ای که Decentrader منتشر کرده و از آن به عنوان یک ابزار دقیق تحلیل قیمت یاد می‌کند، مراجعه کنیم. روند رشد نمودار سه روزه بیت کوین صعودی است؛ البته نمودار این ارز دیجیتال در ۳۰ اکتبر روند نزولی به خود گرفته بود و در طول هفته هم از روندی خنثی پیروی می‌کرد.

نشانه‌های بازار صعودی بیت کوین
نشانه‌های بازار صعودی بیت کوین

بررسی وضعیت کلی منابع هم می‌تواند در پیشبینی که راجع به رشد قیمت بیت کوین داریم، کمک کننده باشند. در حال حاضر ذخایر بیت کوین موجود در صرافی‌ها رو به کاهش است و این موضوع نشان می‌دهد تریدرها قصد دارند به جای فروش بیت کوین، دارایی‌هایشان را در والت‌های سرد یا آفلاین ذخیره کنند.

آمار نشان می‌دهد که تعداد فعالان بازار بیت کوین در روزهای گذشته روند افزایشی داشته و آن‌ها بازار را در حالت صعودی حفظ کرده‌اند. ذخیره هولدرها هم به این تلاش تریدرها کمک می‌کند و سیر رشد قیمت بیت کوین پرقدرت ادامه خواهد داشت. نتیجه روند کنونی این است که در کوتاه‌مدت با کاهش عرضه بیت کوین مواجه خواهیم شد.

تحلیلگران می‌گویند تا زمانی که روند کنونی تغییری نکند، رشد قیمت بیت کوین ادامه خواهد داشت. زیرا تقاضا برای بیت کوین زیاد است و بیت کوین موجود در صرافی‌ها محدود است. پس افرادی که می‌خواهند بیت کوین بخرند، ناچار باید با افزایش قیمت این ارز دیجیتال کنار بیایند.

کلام آخر

بررسی‌ها نشان می‌دهد روند صعودی بیت کوین هنوز به پایان نرسیده است؛ در برخی موارد قیمت این ارز دیجیتال به اوج نزدیک شده و در تاریخچه ارزهای دیجیتال، هربار این اتفاق رخ داده، روند صعودی به پایان رسیده است. به همین دلیل بسیاری از تحلیلگران و تریدرها انتظار داشتند روند صعودی کنونی بیت کوین هم با رسیدن به اوج قیمت جدید، متوقف شود. اما این اتفاق هنوز رخ نداده است.

قیمت بیت کوین به محبوبیت این ارز دیجیتال و میزان معامله آن در بازار بستگی دارد. سرمایه‌گذاران برای اینکه بتوانند سودهای کوتاه‌مدت و میان‌مدت به دست آورند، باید به احساسات بازار توجه داشته باشند. آن‌ها برای باز کردن پوزیشن‌های فعال و به دست آوردن سود باید بتوانند رفتارهای خریداران و فروشندگان را پیشبینی کنند و همچنین به معیارهای متناسب با ارزش ارزهای دیجیتال هم توجه داشته باشند. گاهی اوقات معاملات احساسی، پیشبینی‌هایی که با تحلیل تکنیکال بازار به دست آمده است را نقش بر آب می‌کنند و روند بازار را به کلی تغییر می‌دهند. به همین دلیل آشنایی با روانشناسی بازار نیز برای افرادی که قصد فعالیت حرفه‌ای دارند، بسیار مهم است.

.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست