تجربه اولین بیت کوین 50 هزار دلاری در یک ماه؛ آیا این آخرین تله نزولی بیت کوین است؟

تجربه اولین بیت کوین 50 هزار دلاری در یک ماه؛ آیا این آخرین تله نزولی بیت کوین است؟

بیت کوین 50 هزار دلاری قیمت جدیدی بود که امروز در میان نوسان‌های شدید قیمت این ارز دیجیتال در یک ماه اخیر، تجربه شد. بازار امروز سه شنبه ۱۳ مهر آرام نبود، زیرا خریداران به شدت درگیر تلاش برای کنترل نقاط قیمتی مهم بودند و همین موضوع باعث شد بیت کوین به شکل قدرتمندی به سطوح قیمتی بالاتر بازگردد.

بیت کوین  50 هزار دلاری رکورد اوج قیمت ماهانه را شکست

داده‌ها نشان می‌دهد بیت کوین امروز ۵ درصد افزایش پیدا کرد و به یک نقطه قیمتی روانی رسید. با شکستن سطح مقاومتی قبلی، فروشندگان به کل از بازار امروز کنار رفتند. بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا از قطعی شبکه‌های اجتماعی جهان مثل فیس‌بوک و اینستاگرام سود بسیاری برد.

برخی از تحلیلگران با توجه به رفتار کنونی بیت کوین، احتمالا این اوج قیمت جدید پایان نوسان‌های اخیر این ارز دیجیتال است و دامنه محدودی دارد. آن‌ها می‌گویند بررسی تاریخچه قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که احتمالا این ارز دیجیتال به بالاتر از ۵۰ هزار دلار می‌رسد اما دوباره به زیر ۴۹ هزار دلار باز می‌گردد. با توجه به این تحلیل، بازگشت قیمت بیت کوین تا ۴۷۵۰۰ دلار، طبیعی است، اما افت قیمت بیشتر از این مقدار به نفع خریداران بازار نیست.

بیت کوین  50 هزار دلاری رکورد اوج قیمت ماهانه را شکست
بیت کوین  50 هزار دلاری رکورد اوج قیمت ماهانه را شکست

 

آلت کوین‌های بازار نیز از بیت‌کوین پیروی کردند و روند صعودی داشتند؛ اما میزان رشد آن‌ها نسبت به بیت کوین 50 هزار دلاری بسیار کم‌تر بود. تنها آلت کوینی که بیشتر از بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان رشد کرد، دوج کوین بود. به لطف ایلان ماسک و صحبت‌های او، دوج کوین در ۲۴ ساعت، ۱۰ درصد رشد کرد.

آیا بیت کوین 50 هزار دلاری یک تله نزولی است؟

احتمال اینکه فروشندگانی که روی افت قیمت جدید بیت کوین شرط بسته بودند، ببازند وجود دارد. گاوها و خرس‌های بازار در حال حاضر بر سر قیمت ۵۰ هزار دلاری بیت کوین می‌جنگند. اما رک کپیتال، تحلیلگر محبوب، در توییتر خود از بیت کوین 50 هزار دلاری به عنوان تله نزولی نهایی یاد کرد.

اکنون مهم‌ترین سوال تریدرهای بازار بیت کوین این است که آیا این ارز دیجیتال می‌تواند قیمت ۵۰ هزار دلاری خود را حفظ کند یا خیر و اگر قرار است بازگردد، تا چه قیمتی سقوط خواهد کرد؟

رک کپیتال بر این باور است که توجه به بازه زمانی بلندمدت اهمیت بیشتری نسبت به رشد بیت کوین در روز سه‌شنبه دارد. قیمت بیت کوین در هفته اخیر الگوی سر و شانه را تشکیل داده است و این موضوع اساسا نشانه‌ای از افت قیمت در روزهای آینده دارد. اما قدرت خریداران بازار به اندازه‌‌ای است که احتمال رقم خوردن سرنوشت جدید برای بیت کوین وجود دارد.

کپیتال می‌گوید: به نظر می‌رسد این الگوی سر و شانه آخرین تله نزولی بود.

آیا بیت کوین 50 هزار دلاری یک تله نزولی است؟
آیا بیت کوین 50 هزار دلاری یک تله نزولی است؟

 

رواج احساسات مثبت در بازار

احتمالا بیت کوین به روند صعودی خود ادامه می‌دهد و از روند قیمتی که در چند هفته اخیر تجربه کرده است، خارج خواهد شد. سطح مقاومت بعدی که در برابر بیت کوین وجود دارد، نزدیک به اوج قیمت کنونی این ارز دیجیتال است.

چشم‌انداز تحلیلگران برای بیت کوین در ماه‌های آخر ۲۰۲۱ و اوایل ۲۰۲۲ بسیار صعودی است؛ آن‌ها انتظار دارند این ارز دیجیتال تا ۶ ماه آینده یک اوج قیمت جدید ثبت کند.

رایان کلارک، تریدر حرفه‌ای بازار ارزهای دیجیتال، در توییتر خود نوشت: بر اساس شاخص Crypto Fear & Greed، احساسات بازار تا هفته گذشته بسیار منفی بود و تریدرها در ترس شدید قرار داشتند. اما به محض مشاهده بیت کوین 50 هزار دلاری، احساسات به طمع مبدل شد و بسیاری از افراد قصد خرید بیشتر بیت کوین را دارند.

بیت کوین بهترین دارایی ۲۰۲۱

در کنار بیت کوین 50 هزار دلاری، خبر دیگری هم وجود داشت که توجه تریدرها و طرفداران بازار ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرد و باعث شادی آن‌ها شد. اگر روندهای نزولی و اصلاح قیمت‌ها را در نظر نگیریم، بیت کوین در سال اخیر، ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته است. این میزان رشد اختلاف زیادی با سایر دارایی‌های کلان در جهان دارد.

داده‌ها نشان می‌دهند در حال حاضر بیت کوین به عنوان بهترین دارایی جهان در ۲۰۲۱ دست پیدا کرده است. این ارز دیجیتال از ابتدای اکتبر ۱۵ درصد رشد قیمت داشته و همین موضوع باعث تثبیت برتری عملکرد این ارز دیجیتال نسبت به سایر دارایی‌های کلان شده است.

افزایش ۴۹ درصدی سرمایه بیت کوین‌داران

همه به یاد داریم که در ماه می بیت کوین افت شدیدی را تجربه کرد و تا ۶۰ درصد قیمت آن کاهش یافت. اما این رالی‌های نزولی شدید نتوانستند تأثیر زیادی روی بازار داشته باشند و اکنون لغو شده‌اند. به همین دلیل در بدترین حالت بیت کوین حداقل ۱۳ درصد از سایر دارایی‌های دیگر در سال جاری جلوتر است.

افزایش ۴۹ درصدی سرمایه بیت کوین‌داران
افزایش ۴۹ درصدی سرمایه بیت کوین‌داران

 

مقایسه بیت کوین با سایر دارایی‌ها، برای هودلرهای این ارز دیجیتال بسیار خوشایند است. به عنوان مثال رشد سالانه سهام اروپا که در این هفته اعلام شد، تنها ۱۰.۳ درصد بوده است. حساب توییتری که از طرف موسسه NYDIG مدیریت می‌شود، نوشت عملکرد خوب بیت کوین در سه ماهه سوم امسال باعث افزایش قیمت ۴۹.۱ درصدی این ارز دیجیتال نسبت به سال گذشته شده است.

آلت کوین‌ها در کجای جدول دارایی‌های جهانی قرار دارند؟

داستان موفقیت هیچ ارز دیجیتال یا به عبارت بهتر هیچ دارایی به اندازه داستان بیت کوین شنیدنی نیست. البته انتظار می‌رود ۲۰۲۱ برای همه دارایی‌ها و سهام‌های مختلف به خوبی و خوشی و با رشد مطلوب به پایان برسد. اما منظور از این رشد در بهترین حالت این است که کمی بالاتر از میانگین همیشگی قرار بگیرند و رشد ۵۰ درصدی یک رویای دست نیافتنی برای دارایی‌هاست.

از بیت کوین که بگذریم، نام برخی از ارزهای دیجیتال نیز در میان لیست بهترین دارایی‌های ۲۰۲۱ شنیده می‌شود. یکی از تازه‌کاران این لیست ارز دیجیتال سولاناست که امسال را با قیمت ۱.۶۰ دلار شروع کرد و توانست در ماه‌های گذشته اوج قیمت بی‌سابقه ۲۱۵ دلار را به ثبت برساند.

کلام آخر

به عنوان یک نویسنده در حوزه ارزهای دیجیتال، در سال ۲۰۲۱ تغییرات زیاد بیت کوین را دیدم. گاهی درباره پیروزهای این ارز دیجیتال نوشتم و گاهی از شکست‌های سنگین آن صحبت کردم؛ اما در مجموع تعداد موفقیت‌ها و خبرهایی که به نفع بازار ارزهای دیجیتال است، نسبت به اخبار منفی این بازار بیشتر بود. خبرهایی چون افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال توسط مردم و روی آوردن بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان به سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال و حتی قانون‌گذاری کشورهایی مانند السالوادور نشان می‌دهد جهان کم‌کم برای پذیرش ارزهای دیجیتال آماده خواهد شد.

لازم به ذکر است که تحلیل‌های انجام شده در این مقاله صرفا نظرات تریدرها و تحلیلگرهای بازار ارزهای دیجیتال بود و صرفا برای اطلاع‌رسانی بیان شد. اکس مارتی هیچ توصیه‌ای نسبت به خرید یا فروش هیچ ارز دیجیتالی ندارد.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست