مقاومت 50 هزار دلاری در سه ماهه چهارم امسال به سطح حمایت بیت کوین تبدیل می‌شود

مقاومت 50 هزار دلاری در سه ماهه چهارم امسال به سطح حمایت بیت کوین تبدیل می‌شود

قیمت بیت کوین در روز چهارشنبه ۱۴ مهر ماه به بیش از ۵۵ هزار دلار رسید که بیشترین سطح از ۱۲ می ۲۰۲۱ بود. این در حالی است که دارایی‌های سنتی مانند سهام افت قیمت داشتند. در همین راستا استراتژیست ارشد بلومبرگ درباره بیت کوین صحبت کرد و با توجه به ویرایش جدیدی که از شاخص کریپتو گلکسی منتشر شد، درباره سطح حمایت بیت کوین صحبت کرد.

نظر استراتژیست ارشد بلومبرگ درباره سطح حمایت بیت کوین

مایک مک گالون استراتژیست ارشد بلومبرگ گفت: احتمالا افزایش قیمت بیت کوین تا بالای ۵۰ هزار دلار در ماه‌های آخر امسال ادامه خواهد داشت و سطح مقاومت روانی کنونی به سطح حمایت بیت کوین تغییر شکل می‌دهد.

ویرایش جدیدی از شاخص گلکسی کریپتوی مجموعه بلومبرگ در روز سه‌شنبه منتشر شد که چشم‌اندازی از مقصد دارایی‌های مختلف تا انتهای ۲۰۲۱ را مشخص کرد. مک گالون با توجه به این چشم‌انداز پیشبینی کرد که سطح مقاومت ۵۰ هزار دلاری بیت کوین که روزی، عبور از آن کاملا غیرممکن به نظر می‌رسید، در حال تبدیل شدن به یک سطح حمایتی است و در آینده‌ای نزدیک، سطوح حمایتی بالاتر را تجربه می‌کنیم. ۵۰ هزار دلار از ماه می امسال به یک سطح مقاومتی قدرتمند تبدیل شده بود.

نظر استراتژیست ارشد بلومبرگ درباره سطح حمایت بیت کوین
نظر استراتژیست ارشد بلومبرگ درباره سطح حمایت بیت کوین

 

او همچنین افزود:

قیمت ۱۰ هزار دلاری بیت کوین در سه ماهه آخر ۲۰۲۰ یک سکوی پرتاب بود؛ به نظر می‌رسد سطح ۴۰ هزار دلار نیز سکوی پرتاب مشابهی در ۲۰۲۱ باشد. میانگین قیمت بیت کوین در ۲۰۲۱ به ۴۴۵۰۰ دلار رسیده و  سطح تقاضا برای بیت کوین نسبت به عرضه این ارز دیجیتال افزایش پیدا کرده است.

در این گزارش راجع به اتریوم هم صحبت شد

در این گزارش نکات مثبتی هم درباره اتریوم وجود داشت. توسعه و افزایش سطح پذیرش معاملات دیفای و NFT باعث رشد اتریوم می‌شود. مک گالون گفت توسعه این معاملات باعث می‌شود در مسیر قیمت اتریوم برای رسیدن به ۵ هزار دلار، مقاومت چندانی وجود نداشته باشد.

وضعیت بیت کوین در ۱۳ مهر

قیمت بیت در روز ۱۳ مهر از ۵۵ هزار دلار هم عبور کرد؛ ترکیبی از عوامل تکنیکال، بنیادی و روانی باعث شد که قیمت این ارز دیجیتال به بالاترین سطح چند ماه اخیر برسد. این موضوع نیز باعث می‌شود بیت کوین به قدرت بیشتری در جایگاه بهترین دارایی ۲۰۲۱ باقی بماند. افزایش ۹ درصدی قیمت بیت کوین در روز ۱۳ مهر در حالی بود که سهام داو جونز بیش از ۲۰۰ واحد سقوط کرد. البته قیمت دلار آمریکا نسبت به سایر ارزهای رقیب ۰.۴ درصد افزایش داشت.

وضعیت بیت کوین در ۱۳ مهر
وضعیت بیت کوین در ۱۳ مهر

 

البته گزارش‌های مایک مک گالون نشان می‌دهد بیت کوین هنوز هم نسبت به شاخص برخی از سهم‌های سنتی در بازار مانند Nasdaq در سطح نزولی است. او گفت: اگر بازار به شکل عادلانه پیش برود، ضریب بتای بیت کوین باید افزایش پیدا کند. اما اگر بازار سهام سقوط کند، محرک‌های بیشتری برای تحکیم زیرساخت مورد نیاز برای ذخیره دارایی‌های دیجیتال ایجاد می‌شود.

بیت کوین ۵۵ هزار دلاری باعث شد ارزش این دارایی دوباره به یک تریلیون برسد

اگر قیمت بیت کوین از ۵۶ هزار دلار بیشتر شود و ارزش بازار آن از یک میلیون دلار بیشتر شود، بازار کاملا صعودی خواهد شد. این موضوع نشان می‌دهد بیت کوین کاملا با محدودیت‌های چین مقابله کرده است و آن‌ها نتوانسته‌اند تأثیر چندانی روی قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال ایجاد کنند. در حال حاضر تنها ۱۵ میلیون دلار با نقطه عطف یک تریلیون دلاری ارزش بازار بیت کوین فاصله داریم. افزایش سطح حمایت بیت کوین می‌تواند در زمان کوتاهی این کمبود را جبران کند.

زمزمه‌های بسیاری درباره رسیدن بیت کوین به ۵۷ هزار دلار در کوتاه مدت وجود دارد؛ در این میان بازارهای آتی نوسان‌های قابل توجهی را تجربه می‌کنند. گروه آتی CME بیت کوین، پیش از این بیت کوین را ۴۰۰ دلار بیشتر از قیمت لحظه‌ای معامله کرده بود، در دوره ریزش بازار، از سایرین سبقت گرفت. این موضوع باعث شد بیت کوین محدودیت‌های چین را پشت سر بگذارد و دوباره به یک دارایی یک تریلیون دلاری تبدیل شود.

چشم‌اندازهای جدید بیت کوین اشتیاق فعالان بازار ارزهای دیجیتال را به شدت افزایش داده است و آن‌ها به دنبال خرید بیشتر این ارز دیجیتال هستند. البته احتمالا بین ۶ تا ۸ هفته آینده و پیش از شروع مهمانی صعودی بیت کوین، چند روند اصلاحی تجربه خواهد شد. البته بسیاری از معامله‌گران فکر می‌کنند می‌توانند بدون تجربه روند اصلاحی، همچنان قیمت بیت کوین را تقویت کنند.

کلام آخر

خبرهای کنونی ارزهای دیجیتال حاکی از رشد قیمت بیت کوین و آلت کوین‌ها در سه ماهه آخر ۲۰۲۱ و ماه‌های ابتدایی ۲۰۲۲ دارد. البته تریدرها نباید به پیش‌بینی‌ها و چشم‌اندازها اعتماد کنند و در هر معامله باید تحلیل کاملی درباره ارزهای دیجیتال انجام دهند و از نشانه‌های تکنیکال و فاندامنتال بازار مطلع شوند.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست