کاهش ۲۸ درصدی سختی شبکه بیت کوین| آیا این موضوع افت قیمت بیت کوین را جبران می‌کند؟

کاهش ۲۸ درصدی سختی شبکه بیت کوین| آیا این موضوع افت قیمت بیت کوین را جبران می‌کند؟

سختی شبکه بیت کوین در سوم ژانویه ۲۸ درصد کاهش پیدا کرد که این یک رکورد در شبکه بیت کوین بود. اما مدل‌هایی وجود دارند که نشان می‌دهند این ارز دیجیتال تا ماه اکتبر کف سازی نمی‌کند و افت قیمت تا آن زمان ادامه خواهد داشت.

تیموتی پیترسون یک مدیر سرمایه گذاری است. او در سری توییت‌های خود تاکید کرد ارتباط بین قیمت بیت کوین و نرخ هش گذاری آن، قابل بحث است. او گفت که این ارتباط نشان می‌دهد افت قیمت بیت کوین همچنان ادامه دارد.

مدل هشگذاری بیت کوین: جاده‌ای طولانی به سمت کف قیمت این ارز دیجیتال

شنبه گذشته نرخ سختی شبکه بیت کوین ۲۷.۹۴ درصد کاهش پیدا کرد و شماره بلاک ۶۸۹.۴۷۲ بزرگ‌ترین ارتفاع بلوک تاریخچه آن بود. به گزارش Cointelegraph این میزان کاهش برای پاسخ بیت کوین به مهاجرت ماینرهای چینی به سایر کشورها رخ داد.

کاهش نرخ هش برای ماینرهایی که هنوز در محل کار خود باقی مانده‌اند، سودهای بسیاری ایجاد کرد. چرا که با کاهش سختی شبکه، ماینینگ راحت‌تر می‌شود و آن‌ها می‌توانند با ایجاد بلوک‌های بیشتر، پاداش خود را افزایش دهند.

تا چند ماه آینده نمی‌توانیم انتظار بازگشت کامل ماینرها را داشته باشیم. اما اگر بعد از این مدت دوباره ماینرها به شبکه بازگردند،‌ نرخ هش افزایش پیدا می‌کند و این موضوع نیز مشکلساز خواهد شد. زیرا رقابت و قدرت ماینرها باید بیشتر شود، اما پاداشی که به دست می‌آورند، به همان اندازه خواهد بود.

پیترسون در توییت‌های خود گفت ارتباط بین نرخ هش و قیمت بیت کوین زمانی که باعث افزایش اوج‌های قیمتی می‌شود، بسیار سودمند است.

مدل هشگذاری بیت کوین: جاده‌ای طولانی به سمت کف قیمت این ارز دیجیتال
مدل هشگذاری بیت کوین: جاده‌ای طولانی به سمت کف قیمت این ارز دیجیتال

 

نمودار بالا حرکت شارپی قیمت بیت کوین را در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ نشان می‌دهد. این حرکت شارپی مربوط به اوج قیمت‌هایی است که در یک چرخه هاوینگ چهار ساله وجود داشت. نمودار ۲۰۲۱ هم روند مشابهی دارد؛ اما اکنون در نقطه‌ای قرار داریم که قیمت بیت کوین باید کاملا اصلاح شود.

پترسون بر اساس این نمودارها پیشبینی کرد حباب بیت کوین تا ۳۱ اکتبر به پایان می‌رسد.

بیشتر بدانید : بیت کوین چیست؟

قیمت نهایی بیت کوین در ۲۰۲۱

تحلیلگران بر این باورند که روند قیمت بیت کوین در ۲۰۲۱ هم مانند دو سال قبلی است. بنابراین پیشبینی می‌شود که آنچه در ماه می تجربه کردیم، اولین اوج قیمت در این سال بوده باشد، اکنون قیمت بیت کوین در حال اصلاح است و در آینده دوباره رشد می‌کند.

نویسنده: فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست