رمز ارز بیت کوین

چرا رمز ارز بیت کوین بهترین انتخاب است

امروزه در دنیا گزینه‌های معاملاتی بسیاری متنوعی وجود دارد و هیچ کمبودی از این جهت وجود ندارد. تقریبا 80 درصد از معامله‌گران بازار کریپتو در سراسر دنیا، رمز ارز بیت ‌کوین را به سایر رمز ارز های پایه ترجیح می‌دهند. معامله‌گران بازار کریپتوکارنسی کاملا با فناوری و دانش روز دنیا آشنا هستند و معمولا با چندین استراتژی به سمت هدف خود حرکت می‌کنند و این استراتژی ها می‌تواند آن ها را به سود برساند.

چندین پلتفرم معامله‌گری در دنیا وجود دارد که به معامله‌گران این امکان را می دهند که از بابت سرمایه‌گذاری بر روی بهترین معاملات مطمئن باشند، گروه یوان پی (Yuan pay) با استفاده از سیستم معاملاتی خودکار به افراد مبتدی این امکان را می دهد که بتوانند بر روی رمز ارز سرمایه‌گذاری کنند.

با وجود رمز‌‌ ارزی به نام بیت‌ کوین، امروزه چندین رمز ارز و کیف پول(معرفی برترین کیف پول های ارز دیجیتال) وجود دارند که ممکن است سرمایه‌گذاران و معامله‌گران را گمراه کنند، لذا بهتر است که در مورد بازار کریپتوکارنسی آگاهی و اطلاعات بیشتری کسب نمایید. به همین جهت توضیحات زیر تمامی دلایلی که موجب شده تا رمز ارز بیت کوین به بهترین گزینه برای معامله‌گران تبدیل شود، ذکر شده است.

رمز ارز بیت کوین
رمز ارز بیت کوین

 

5 دلیل برای بهترین بودن رمز ارز بیت کوین

اگر بخواهیم درباره دلایل بهترین بودن بیت کوین با هم بحث کنیم قطعا نمی توان در طی یک مقاله آن را به اتمام رساند زیرا عوامل و معیار های بسیار زیادی وجود دارد که سبب تمایز رمز ارز بیت کوین با سایر رمز ارزها شده است. لذا در طی توضیحات زیر سعی شده است که ویژگی‌های مهم آن توضیح داده شود.

  • هزینه‌های معاملات بیت کوین

اگر چنانچه به بازار کریپتوکارنسی علاقمند باشید قطعا متوجه هزینه‌های بالای تراکنش رمز ارزهای پایه‌ای شده‌اید.  در واقع این کارمزد‌ها و هزینه‌های ناشی از معاملات رمز ارز‌های پایه به گونه‌ای است که اغلب معامله‌گران و تریدر‌ها نمی‌توانند از معامله آنها، سود قابل توجهی را کسب کنند. در حالی که هزینه‌های ناشی از معامله رمز ارز بیت کوین نسبت به سایر رمز ارز‌ها بسیار مقرون به صرفه می‌باشد و همین عامل موجب استقبال معامله‌گران از آن شده است.

ارز دیجیتال بیت کوین
ارز دیجیتال بیت کوین

 

در حقیقت هزینه‌ها و کارمزد‌های حاصل از معاملات بیت کوین در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال موجود در بازار کریپتوکارنسی بسیار پایین‌تر است و حتی معامله‌گران و تریدر‌های مبتدی نیز میتوانند از معامله و خرید و فروش آن سود به نسبت خوبی را بدست آورند.

 

  • قوانین بیت‌ کوین

تا چند سال قبل به دلیل عدم وجود قوانین نظارتی بر روی بیت کوین، چندین کشور شروع به تحریم کردن رمز ارز بیت کوین و بازار کریپتو کردند. اما امروزه دیگر شرایط تغییر کرده است و قوانین نظارتی خوبی بر روی آن ایجاد شده و اکثر کشورهای بزرگ جهان نیز آن را پذیرفته‌اند و هیچ منعی برای بیت‌ کوین وجود ندارد. البته هنوز هم تعداد اندکی از کشورها هستند که مقررات بیت کوین را نپذیرفته‌اند، به عنوان مثال مصر یکی از کشور‌هایی است که در آن معامله و تجارت رمز ارز بیت ‌کوین ممنوع است.

  • نقدشوندگی بالای بیت ‌کوین

از دیگر عواملی که موجب استقبال بیشتر از رمز ارز بیت‌ کوین نسبت به سایر رمز ارزها شده است، میزان نقدشوندگی بالای آن است. ضریب نقدشوندگی در این ارز بسیار بالا است و هر معامله‌گری میتواند به راحتی و بدون مشکل از آن استفاده نماید، این عامل فاکتور مهمی برای بیت کوین است و معامله‌گران میتوانند در هر زمانی، واحد های بیت کوین خود را به پول نقد تبدیل کنند.

نقد شوندگی بالای بیت کوین
نقد شوندگی بالای بیت کوین

 

  • سوددهی بالا

رمز ارز بیت کوین از زمان شروع به کار خود تا به امروز سود بسیار زیادی را برای سرمایه‌گذاران خود ایجاد کرده است. همچنین این ارز دیجیتال تاکنون مخالت‌ها و کشمکش‌های بسیاری را از سر گذرانده است اما به واسطه مزیت‌ها و بنیه قوی خود همواره روند صعودی خود را حفظ کرده است، لذا اگر سرمایه‌گذاران در بدترین زمان‌ها نیز بر روی رمز ارز بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده باشند، احتمالا با کمی صبوری و شکیبایی به سود نهایی خود رسیده‌اند.

  • بهترین جایگزین طلا

افراد زیادی برای سرمایه‌گذاری طلا را انتخاب می‌کنند و آن را دوست دارند اما واقعا نمیتوان گفت که در این دنیا پیشرفته، طلا بهترین سرمایه‌گذاری می‌باشد، امروزه ما در دنیای تکنولوژی و دیجیتالی زندگی می‌کنیم و لذا منطقی و معقول است که به جای طلا بر روی رمز ارز بیت کوین سرمایه‌گذاری کنیم.

بیشتر بدانید : بیت کوین چیست

نتیجه‌گیری

ارزهای دیجیتال بسیار زیادی در بازار کریپتو موجود است اما هیچ یک از آن ها نمیتوانند جایگزین رمز ارز بیت کوین شوند و دلایل برترین بودن آن  نیز  در متن فوق ذکر شد. لذا منطقی است که در این دنیا دیجیتالی که روز به روز در حال پیشرفت است، بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد.

مترجم : علیرضا ناصری

منبع: Kryptomoney

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست