سرکوب‌های چین باعث توسعه راهکارهای استخراج بیت کوین شد

سرکوب‌های چین باعث توسعه راهکارهای استخراج بیت کوین شد

به گزارش Bitcoinist سرکوب‌ها و محدودیت‌های اعمال شده برای استخراج بیت کوین در چین باعث افزایش عملیات استخراج این ارز دیجیتال شد. البته این بار با روش‌های دوستدار محیط زیست!

با وجود اینکه تجارت ارزهای دیجیتال از سال ۲۰۱۷ در چین ممنوع شد، اما این کشور همچنان رتبه اول را در استخراج ارزها دارد. ۷۰ درصد از ارزهای دیجیتال جهان در چین استخراج می‌شود که این میزان استخراج یکی از نگرانی‌های اصلی دولت چین درباره رمز ارزهاست.

دولت چین ماینینگ را بخاطر آسیبی که به محیط زیست می‌رساندند، متوقف کرد. به همین دلیل استخراج کنندگان به دنبال روش‌های جدید ماینینگ هستند که هم کارآمد باشد و هم آسیبی به محیط زیست نرساند.

آلودگی زیست محیطی مشکل جدی چین برای استخراج بیت کوین

آلودگی محیط زیست یکی از مشکلات اصلی چین بوده که از سال ۱۹۷۰ مدام رو به افزایش است. توسعه صنایع در این کشور چین را به دومین کشور آلوده جهان تبدیل کرده است، برخی از افراد می‌گویند که تنفس در هوای پکن معادل این است که روزانه چهار پاکت سیگار بکشید! البته این ادعا صحت علمی ندارد، اما در هر حال نشان از آلودگی بیش از حد در این کشور است. استخراج ارزهای دیجیتال نیز به این آلودگی‌ها دامن می‌زند.

ساخت تکنولوژی‌ زنجیره تأمین و برق ارزان دو علت مهمی هستند که چین را به بهترین مرکز برای استخراج بیت کوین تبدیل می‌کنند. فرایند استخراج به کامپیوترهای قدرتمندی نیاز دارد که بتوانند معاملات رمزنگاری شده را تایید کنند، این کامپیوترها باید محاسبات زیادی در مدت زمان خیلی کوتاه انجام دهند. به همین دلیل مصرف انرژی آن‌ها بسیار زیاد است.

انرژی مورد نیاز برای فرایند استخراج ارزهای دیجیتال با سوخت‌های فسیلی تامین می‌شود. این سوخت‌ها اولین عامل آلودگی هوا هستند، ۸۹ درصد از CO2 موجود در هوا بخاطر سوزاندن این سوخت‌ها ایجاد شده است. پس جای تعجب ندارد که دولت چین روند کار ماینرها را به عنوان یکی از مهم‌ترین مصرف کنندگان سوخت‌های فسیلی، متوقف کند.

چین استخراج بیت کوین را ممنوع کرد

دولت این کشور کلیه دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتال در سه استان مغولستان داخلی، سین کیانگ و چینگ های را متوقف کرده است. در مغولستان داخلی تمامی استخرها و مزارع استخراج تعطیل شده‌اند و ماینرها به دنبال پیدا کردن راه‌هایی برای استخراج با مصرف کم‌ترین میزان انرژی هستند.

چین استخراج بیت کوین را ممنوع کرد
چین استخراج بیت کوین را ممنوع کرد

 

راهکارهای ماینرهای چینی را در ادامه بیان کرده‌ایم.

  • یکی از راهکارهای چینی‌ها انتقال مزارع استخراج به کشورهای خارج از چین است! آن‌ها دستگاه‌های ماینینگ را به سایر کشورها انتقال و عملیات را در این مناطق ادامه می‌دهند.
  • برخی از ماینرها هم در چین مانده‌اند و به دنبال ایجاد راهکارهای جدید برای استخراج هستند. راهکارهایی که دوستدار محیط زیست باشد، جالب است بدانید که آن‌ها موفق شده‌اند تا ۵۰ درصد از کار را با انرژی پاک انجام دهند.
  • ماینرهای منطقه سیچوان هم مطابق با قبل به استخراج ادامه می‌دهند. چرا که آن‌ها از نیروگاه سیچوان برق دریافت می‌کنند و به همین دلیل فرایند استخراج آلودگی کم‌تری دارد.

برخی از استخراج کنندگان مشهور مانند BTC.TOP و Huobi Hall اعلام کرده‌اند که کار خود را در چین متوقف کرده‌اند. Huobi Hall در حال انتقال تجهیزات خود به کشورهای خارجی است و BTC.TOP تجارت ماینینگ خود را در آمریکای شمالی ادامه می‌دهد.

مترجم : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست