ریزش قیمت بیت کوین

در حالی که تحلیل‌گران پیش بینی کرده‌اند که قیمت بیت کوین به 32500 دلار خواهد رسید، اما دارندگان بیت کوین شرط می‌بندند که ارزش بیت کوین کمتر از 46 هزار دلار نخواهد شد.

تحلیل‌گران بر این باور هستند که اندیکاتورهای فنی نشان دهنده کاهش ارزش بسیار شدید قیمت بیت کوین در روزهای آتی هستند.

برای همین انتظار می‌رود که پس از ناکام ماندن تلاش‌ها برای حفظ ارزش آن در 23 آوریل، قیمت بیت کوین (BTC) در کوتاه مدت به حدود 32500 دلار برسد، با نگاهی به تغییرات قیمت در چند ماه گذشته خواهید دید که نرخ برابری بیت کوین/دلار از اوایل ماه مارس سال جاری به اندازه امروز (روز جمعه 23 آوریل) کاهش پیدا نکرده بود.

برای همین تحلیل‌گران پیش بینی بدی از اصلاح قیمت و کاهش ارزش BTC دارند، حتی یکی از تحلیل‌گران معروف در بازار ارزهای دیجیتال (Peter Brandt) برای خرید بیت کوین با قیمت 32501 دلار برنامه‌ریزی کرده است، برای همین است که در حال حاضر پولبک قیمت بیت کوین سرمایه‌گذاران جدید را دچار وحشت کرده است.

این در حالی است که دیده می‌شود عده‌ دیگری که تجربه بیشتری در بازارهای مالی دارند، در حال خرید بیت کوین با کاهش قیمت آن هستند.

آیا قیمت بیت کوین کاهش بیشتری خواهد داشت؟
آیا قیمت بیت کوین کاهش بیشتری خواهد داشت؟

 

آیا قیمت بیت کوین کاهش بیشتری خواهد داشت؟

در حالی که ارزش بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در بازار کاهش یافت و وارد کانال 53 هزار دلار شد، پس از مدت کوتاهی باز هم با کاهش بیشتر به کانال 50 هزار دلار وارد شد، به نظر می‌رسد که نشانه‌هایی از وقوع کاهش قیمت در بازار دیده می‌شود.

از نظر پیتر براندت (Peter Brandt) که یکی از تریدرهایی است که چندین بار در سال‌های اخیر توانسته قیمت بیت کوین را پیش بینی کند، هنوز هم امکان کاهش ارزش بیت کوین وجود دارد،برای همین او فاش کرد که برنامه‌ریزی کرده تا با رسیدن قیمت بیت کوین به 32.501 دلار اقدام به خرید آن بکند.

البته دیگر تحلیل‌گران هم پیش بینی کاهش قیمت را کرده‌اند، اما نه به اندازه‌ای که brandt گفته است. حساب توئیتر @Dilutionproof مانند Brandt عقیده دارد که ارزش برابری بیت کوین/دلار کاهش خواهد یافت، اما 46 هزار دلار را حداقل قیمت برای این ارز دیجیتال پیش بینی کرده است.

این اکانت توئیتری می‌گوید که سطوح حمایتی متشکل از چند قیمت حداقلی خواهد بود. زیرا که تلاش سرمایه‌گذاران بزرگ برای پشتیبانی از ارزش بیت کوین، در کنار سطوح فنی فیبوناچی، نشان می‌دهند که تلاش‌ها برای کاهش ارزش این ارز دیجیتال به راحتی به نتیجه نخواهد رسید.

بیشتر بدانید : بیت کوین چیست

آیا قیمت بیت کوین باز هم افزایش خواهد یافت؟

“من در شبکه بلاکچین شاهد خرید درون شبکه‌ای بیت کوین با ارزش بین 47 تا 49 هزار دلار بوده‌ام. برای همین به نظر می‌رسد که حمایت زیادی از ارزش بیت کوین توسط خریدران خواهد شد”

این‌ها گفته‌های فیلیپ سوئیفت (Philip Swift) یکی از تحلیل‌گران بازار ارزهای دیجیتال می‌باشد که در روز جمعه گفته است. او همچنین می‌گوید:

علاوه بر این ما شاهد افزایش تعداد کاربران در شبکه بلاکچین بیت کوین هستیم. که به نظر ازاین ارز دیجیتال حمایت خواهند کرد، برای همین، در حالی که در هفته اخیر ترس زیادی در شبکه‌های اجتماعی وجود داشت، به نظر من نیازی به ترس یا نگرانی زیادی در مورد کاهش قیمت بیت کوین در حال حاضر وجود ندارد.”

آیا قیمت بیت کوین کاهش بیشتری خواهد داشت؟
آیا قیمت بیت کوین کاهش بیشتری خواهد داشت؟

داده‌های Glassnode نشان می‌دهد در روز جمعه بیشترین حجم BTC در صرافی‌ها سپرده‌گذاری شده است، که از ماه مارس سال 2020 میلادی تا به حال دیده نشده بود.

ریکت کاپیتال Rekt Capital یک تحلیل‌گر توییتری می‌گوید که این کاهش قیمت نشانه‌ای از بازگشت ارزش بیت کوین به روند صعودی خواهد بود او می‌گوید

که اصلاح Q2 (پس از 80 روز از اصلاح  Q1 که از قیمت 42 هزار دلار شروع شد)، به زودی آغاز خواهد شد. که مشابه اتفاقی است که در سال 2017 رخ داد و باعث افزایش قیمت بیت کوین گردید.

قیمت بیت کوین BTC/USD
قیمت بیت کوین BTC/USD

 

در حالی که قیمت بیت کوین کاهش یافته است، آلت کوین‌ها هم شاهد تاثیر نامطلوب این وضعیت بودند. اما این تاثیر برای مدت طولانی ادامه نخواهد یافت، این نتیجه‌گیری دیگری است که آقای سوئیفت کرده است، او می‌گوید:

آلت‌کوین‌ها شاهد ورود سرمایه‌ گذاران جدیدی خواهند بود که به دلیل گران بودن بیت کوین (و عدم کاهش قیمت آن)، روی آلت‌ کوین‌ها سرمایه گذاری خواهند کرد، پول‌های جدیدی وارد بازار می‌شود که به دلیل تصوری که تازه واردها از گران بودن بیت کوین دارند، به نظر می‌رسد روی آلت کوین ها سرمایه گذاری شود.

او می‌گوید:

“این باعث خواهد شد تا برتری بیت کوین در بازار برای مدتی به دلیل عملکرد بهتر آلت کوین ها تحت تاثیر قرار گیرد”

سهم بیت کوین از ارزش بازار ارزهای دیجیتال به حدود 40 تا 50 درصد رسیده است. برای همین است که ارز دیجیتال BTC از روز پنجشنبه تا امروز سهم کمتری در بازار نسبت به سایر آلت کوین ها دارد که از سال 2018 سابقه نداشته است.

منبع : Cointelegraph

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست