قیمت بیت کوین در سه ماهه چهارم، بخاطر افزایش منابع غیر نقدی به اوج می‌رسد

قیمت بیت کوین در سه ماهه چهارم ، بخاطر افزایش منابع غیر نقدی به اوج می‌رسد

اتفاقات اخیر بدان معناست که احتمال افزایش انفجاری قیمت بیت کوین در سه ماهه چهارم امسال دوباره جزو گزینه‌های ماست! قیمت بیت کوین در روند بازیابی خود به سود ۲۳ درصد در هفته رسیده است.

تحلیلگران بر این باورند که بیت کوین در حال آماده شدن برای بازگشتی است که خاطرات سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ را برای ما زنده می‌کند. قیمت این ارز دیجیتال در ۹ مرداد ماه رشد کرد و به ۴۲۴۰۰ دلار رسید. این موضوع باعث شده است که داستان‌هایی راجع به چرخه صعودی فوق العاده بیت کوین از گوشه و کنار بازار به گوش برسد.

گاوها برای بستن بازی ۲۰۲۱ به میدان می‌روند!

همه می‌دانیم که ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال تأثیر بسیاری روی بیت کوین و آلت کوین‌ها داشت. از اواسط ماه می، قیمت بیت کوین بخاطر تأثیر این رویداد، روند نزولی شدیدی را تجربه کرد. می‌توانیم بگوییم بیت کوین در این بازه زمانی، به نوعی مشغول ترمیم تأثیرات منفی ناشی از تعطیل شدن ماینرهای چینی بود. اما روند اصلاحی قیمت این ارزهای دیجیتال در هفته‌های گذشته خیلی قوی‌تر از چیزی بود که تحلیلگران بازار انتظار داشتند.

چیزی که بیشتر از شیب جدی نمودارهای بیت کوین اهمیت دارد، این است که بیت کوین سود خود را حفظ کرده است. در زمان نگارش این مقاله سود بیت کوین ۲۳ درصد در هفته بوده است. چیزی که تا هفته گذشته، کسی به آن فکر هم نمی‌کرد، به چاشنی ۳۰ روزه‌ رو به رشد جامعه تحلیلگران تبدیل شده است.

توییت جدید ChartsBTC در ۹ مرداد ماه:

«تاریخ تکرار نمی‌شود؛ اما ریتم مشخصی را به ما نشان می‌دهد.

این ریتم می‌تواند یک افزایش انفجاری قیمت بیت کوین در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ باشد. احتمال اینکه در ۲۰۲۲ بیت کوین اوج قیمت جدیدی را تجربه کند، زیاد است. چرخه فوق العاده‌ای که احتمالا آخرین چرخه نیز هست به آنچه در IMO سال ۲۰۲۳ رخ می‌دهد، بستگی دارد».

جف راس مدیرعامل Vailshire Capital در توییتر خود گفت:

«بعد از سه ماه فاجعه و شنیدن اخبار منفی و پرایس اکشن‌های ناموفق، بیت کوین آماده است تا پنج ماه متوالی کندل سبز داشته باشد و به قیمت ۱۰ برابری نیمه دوم سال ۲۰۱۳ برسد.»

گاوها برای بستن بازی ۲۰۲۱ به میدان می‌روند!
گاوها برای بستن بازی ۲۰۲۱ به میدان می‌روند!

 

در همین حین، جفت ارز BTC/USD میانگین متحرک نمایی ۲۱ روزه خود را شکست. Rekt Capital ، یکی از تحلیلگران ارزهای دیجیتال، این رویداد را به عنوان «شاخص بازار صعودی تست شده با زمان» توصیف کرده بود.

بیشتر بدانید : بیت کوین چیست ؟

بیت کوین از شوک باز می‌گردد

جف راس ادعا می‌کند که پیشبینی‌های او تنها حدس و گمان بوده است. اما تعداد زیادی از شاخص‌های بلاکچینی این پیشبینی او را تایید می‌کنند.

نرخ هش گذاری بیت کوین به بیش از ۱۰۰ EH/s افزایش پیدا کرده است. نرخ هش گذاری بیت کوین در گذشته به ۸۳ EH/s هم رسیده بود. سختی شبکه بیت کوین نیز در روز شنبه ۹ مرداد ماه برای اولین بار بعد از سقوط قیمت در ماه می (اردیبهشت)، تعدیل مثبت داشت.

در حال حاضر سرمایه گذاران بازار بیشتر رفتار احساسی دارند. هولدرهای قدیمی که سابقه فروش بیت کوین‌هایشان را نداشتند یا فقط تعداد کمی از آن‌ها را فروخته بودند، اکنون به شیوه‌ای کنترل شده که تاکنون  دیده نشده، برگشته‌اند. آن‌ها از زمان اوج قیمت بیت کوین که در ماه آوریل به ۶۴۵۰۰ دلار رسید، غایب بودند.

Lex Moskovsk مدیر سرمایه‌گذاری شرکت Moskovski Capital می‌گوید: «بازار کاملا صعودی است». این جمله خلاصه‌ای از صحبت‌های اوست! Moskovsk در کنار این موضوع، نموداری از Glassnode را برای اثبات حرف‌های خود مورد بررسی قرار داد. این نشان می‌دهد که روش کار هولدرها حجم نقدینگی بیت کوین را کاهش می‌دهد و تعداد کوین‌های فعال در بازار را کم می‌کند.

بیت کوین از شوک باز می‌گردد
بیت کوین از شوک باز می‌گردد

 

William Clemente، تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال، می‌گوید: شوک بازگشت بیت کوین اکنون در سطحی است که قبلا در قیمت ۵۳ هزار دلار، دیده شده بود».

تثبیت بازار بعد از ۱۰ روز سبز متوالی، منطقی به نظر می‌رسد و انتظار می‌روند روند بازار در هفته‌های آینده هم صعودی باشد.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست