استراتژیست ارشد بلومبرگ از قیمت ۱۰۰ هزار دلاری بیت کوین صحبت می‌کند

استراتژیست ارشد بلومبرگ از قیمت 100 هزار دلاری بیت کوین صحبت می‌کند

در میان صحبت‌های جدیدی که درباره قیمت ۱۰۰ هزار دلاری بیت کوین وجود دارد، استراتژیست ارشد بلومبرگ در گزارش جدیدی که توسط این مجموعه منتشر شده، می‌گوید بعد از روند اصلاحی بازار، اکنون ارزهای دیجیتال با رهبری بیت کوین و اتر در مسیر رسیدن به اوج قیمت‌های جدید خود هستند.

بلومبرگ توصیه می‌کند برای حفظ سبد سهام خود در بی‌ثباتی بازارهای مالی مختلف، بهتر است ترکیبی از ارزهای دیجیتال، طلا و سهام را داشته باشید.

نظریه‌های مک گالن درباره قیمت ۱۰۰ هزار دلاری بیت کوین

مایک مک گالن، استراتژیست ارشد بلومبرگ، در این گزارش بارها و بارها روی قیمت شش رقمی بیت کوین تأکید کرد و گفت که اولین ارز دیجیتال جهان در حال تبدیل شدن به یک دارایی ذخیره رسمی در جهان است و به عنوان مکمل دلار آمریکا به شمار می‌رود.

بلومبرگ در تحلیل ماه سپتامبر خود از قیمت ۱۰۰ هزار دلار بیت کوین و ۵ هزار دلار اتر صحبت کرده بود؛ در این تحلیل نوشته شده بود که اگر ارزش این دو ارز دیجیتال در اصلاحیه تابستانی بازار ارزهای دیجیتال کم‌تر از ۵۰ درصد نشود، بعد از پایان این روند، در مسیر رسیدن به قیمت ۱۰۰ هزار دلار بیت کوین و ۵ هزار دلار اتر، مقاومت زیادی وجود نخواهد داشت.

نظریه‌های مک گالن درباره قیمت ۱۰۰ هزار دلاری بیت کوین
نظریه‌های مک گالن درباره قیمت ۱۰۰ هزار دلاری بیت کوین

 

مک گالن درباره نیمه دوم سال ۲۰۲۱ نوشت: دارایی‌های دیجیتال در نیمه دوم ۲۰۲۱ دوباره احیا می‌شوند و ارزش خود را بازیابی می‌کنند و حتی می‌توانند اوج قیمت‌های قبلی خود را پشت سر بگذارند. او همچنین گفت سبدهای خریدی که در آن‌ها بیت کوین یا اتر وجود ندارد، برهنه هستند! زیرا در حال حاضر طلا و اوراق بهادار، عملکرد ضعیفی از خود نشان داده‌اند. او در گزارش جدید بلومبرگ نوشت:

سبدهای سهام شامل طلا و اوراق بهادار بدون ارزهای دیجیتال در ترکیب آن‌ها، برهنه هستند. البته افت شدید قیمت یک ریسک همیشگی برای بازار صعودی ارزهای دیجیتال است».

چرا پیش‌بینی بلومبرگ توجه سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال را جلب کرد؟

پیش‌بینی قیمت ۱۰۰ هزار دلاری بیت کوین چیز جدیدی نیست و بلومبرگ نیز اولین مجموعه‌ای نبود که چنین چیزی را بیان کرد. اما مک گالن پیش‌بینی کرد که بیت کوین در بلند مدت در مرکز سیستم مالی جهان قرار خواهد گرفت. او با اشاره به اینکه دلار بعد از رأی مخالف نیکلسون به سکه‌های طلا در سال ۱۹۷۱، دلار ۳۰۰ درصد رشد کرد و سپس گفت که بیت کوین نیز همین ماجرا را در زمینه دارایی‌های دیجیتال تکرار می‌کند. او گفت:

«ما پیش‌بینی می‌کنیم بیت کوین دارایی ذخیره دیجیتال جهانی باشد و به عنوان یک مکمل برای دلار آمریکا عمل کند».

طرفداران بیت کوین از مدت‌ها قبل باور داشتند که این ارز دیجیتال بعد از بلوغ به دارایی ذخیره در تمام جهان تبدیل می‌شود. استدلال آن‌ها این بود که سیاست‌های مالی بیت کوین نسبت به بانک‌های مرکزی مزیت‌های بیشتری دارد. در عصر حاضر بانک‌ها عرضه پول را افزایش داده‌اند و با این کار باعث نابرابری در توزیع ثروت، افزایش قیمت کالا‌ها، خدمات و دارایی‌های دیگر شده‌اند.

سودآوری بیشتر بیت کوین نسبت به طلا و اوراق بهادار

استراتژیست ارشد بلومبرگ در کنار صحبت درباره قیمت ۱۰۰ هزار دلاری بیت کوین، عملکرد بیت کوین، طلا و بازدهی ۱۰ ساله خزانه آمریکا را نیز بررسی کرد. این بررسی‌ها نشان داد از مارچ ۲۰۲۰، قیمت بیت کوین ۱۱۹۰ درصد افزایش پیدا کرده ؛ اما قیمت طلا تنها ۲۵.۹۳ درصد رشد داشته است. همچنین اوراق قرضه خزانه آمریکا نیز از مارچ ۲۰۲۰ تنها ۱.۳۲۶ درصد رشد کرده است.

سودآوری بیشتر بیت کوین نسبت به طلا و اوراق بهادار
سودآوری بیشتر بیت کوین نسبت به طلا و اوراق بهادار

 

بنابراین با وجود اینکه نرخ رشد طلا و اوراق بهادار آمریکا مثبت بوده است، اما با بیت کوین قابل مقایسه نیست. از طرفی رشد اوراق بهادار نسبت به تورم آمریکا کم‌تر بوده و همین موضوع باعث شد سرمایه‌گذارانی که این اوراق را برای محافظت از سرمایه خود در بی‌ثباتی بازار خریداری کرده بودند، متحمل ضرر شوند. همین موضوع سرمایه‌گذاران را به سمت بازارهای دیگر چون بیت کوین و طلا هدایت کرد.

کلام آخر

قیمت بیت کوین در روز جمعه ۱۲ شهریور ماه از ۵۱ هزار دلار نیز عبور کرد و بازار ارزهای دیجیتال به بالاترین سطح در سه ماه گذشته رسید. جالب است بدانید که ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در روزهای اخیر به بیش از ۲.۴ میلیارد دلار رسیده است؛ اما ارزش این بازار در اواسط تیر تنها ۱.۲ میلیارد دلار بود.

در حال حاضر پذیرش ارزهای دیجیتال توسط مردم به سطح قابل قبولی رسیده است. از طرفی بسیاری از سازمان‌ها، نهادها و شرکت‌های مدیریت دارایی در حال ایجاد صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال هستند و به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در این بازار سرمایه‌گذاری می‌کنند. همه این موضوعات نشان می‌دهد قیمت ۱۰۰ هزار دلاری بیت کوین سرنوشتی تعیین شده برای این ارز دیجیتال است.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست