قیمت بیت کوین به اوج خود می‌رسد

قیمت بیت کوین به اوج خود می‌رسد/ دلایلی که نشان می‌دهد بیت کوین به 73 هزار دلار خواهد رسید

به گزارش cointelegraph   قیمت بیت کوین بعد از رسیدن به پایین‌ترین سطح خود در هفته گذشته، دوباره روند افزایشی داشت. ارزش این ارز دیجیتال دوباره در حال نزدیک شدن به ۶۰ هزار دلار است.

جمعه گذشته اصلاحیه‌ای برای افزایش شدید قیمت بیت کوین ارائه شد. بسیاری از معامله گران تصور می‌کردند که این اصلاحیه، جهشی در قیمت ایجاد کند؛ اما در نهایت اتفاق خاصی نیفتاد. بعد از پایین آمدن قیمت این رمز ارز، دوباره روند افزایشی آن آغاز شد.

درگاه‌های پرداخت پی‌پال (PayPal) و ویزا کارت (visa) امکان پرداخت از طریق رمز ارزها و بیت کوین را فراهم کرده‌اند. این موضوع یکی از اصلی‌ترین علت‌های افزایش مداوم قیمت بیت کوین تا بیش از ۵۹ هزار دلار بود. به عبارت دیگر، بازار بیت کوین به یک بازار صعودی تمام عیار تبدیل شده است و هر اصلاحی می‌تواند به نفع معامله‌گران و سرمایه‌گذاران باشد!

محدوده حمایت بحرانی باعث افزایش بیشتر قیمت بیت کوین می‌شود.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

 

با توجه به نمودار بالا، در هفته گذشته محدوده حمایت بیت کوین بین ۴۹۵۰۰ تا ۵۱۰۰۰ دلار بود. از زمان ایجاد این محدوده، پایین‌ترین سطح قیمت تغییر کرد و نتیجه آن رشد مجدد ارزش بیت کوین بود. روند صعودی و نزولی نمودار به صورت لحظه‌ای نوسان دارد.

از ماه سپتامبر، ساختار بازار شباهت بسیاری به بازار صعودی پیدا کرد. در این ماه قیمت ۱۲ هزار دلار شکسته شد و سرعت تغییرات نیز افزایش پیدا کرد. بار قبلی، پایین‌ترین سطح قیمت ۴۲ هزار دلار بود که به محدوده حمایت تبدیل شد. اما بازار بیت کوین به چنین اصلاح سنگینی نیاز نداشت. به همین دلیل پایین‌ترین سطح قیمت (محدوده حمایت) بیت کوین به ۴۹۵۰۰ تا ۵۱۰۰۰ دلار افزایش پیدا کرد.

اگر قیمت بیت کوین، از ۶۱ هزار دلار که بالاترین قیمت آن تا امروز بوده، عبور کند، احتمالا نقطه بعدی جایی بین ۷۳ تا ۹۲ هزار دلار خواهد بود. این نرخ با توجه به فرمول فیبوناچی بسط داده شده است.

چشم انداز قیمت بیت کوین صعودی به نظر می رسد.

چشم انداز قیمت بیت کوین
چشم انداز قیمت بیت کوین

 

سطح ۱.۵ میلیارد دلاری بحرانی باعث شد که ارزش کل بازار، محدوده حمایت‌های مشابهی را نشان دهد. اما ارزش بازار ارزهای دیجیتال درگیر اصلاحیه‌ها نشده است. از طرفی احتمال تغییر سقف‌های قیمت در این بازار وجود دارد. این موضوعات افزایش قیمت بیت کوین را محتمل‌تر می‌کنند.

اگر روند صعودی قدرت بیشتری نشان دهد، ممکن است نقطه بعدی ارزش بازار کل ۲.۲ میلیارد دلار باشد. این میزان نیز با توجه به فیبوناچی پیشبینی شده است.

نمودار دامیننس بیت کوین (dominance) به یک منطقه بحرانی نزدیک می‌شود.

نمودار دامیننس بیت کوین
نمودار دامیننس بیت کوین

 

نمودار دامیننس بیت کوین، یک شکست بحرانی در نزول قیمت بیت کوین را نشان می‌دهد. اگر نرخ تسلط (دامیننس) به زیر ۶۰ درصد برسد، احتمال افت شدید و تا میزان ۵۰ درصد نیز وجود خواهد داشت.

این موضوع بعید نیست. چرا که فصل تابستان همیشه زمان خوبی برای آلت کوین‌ها بوده است. در مدت مشابه در سال ۲۰۲۰، افزایش قیمت‌های بسیاری مشاهده شد. بسیاری از سرمایه گذاران تابستان ۲۰۱۷ را نیز به خاطر دارند!

احتمالا تاریخ یک بار دیگر نیز تکرار می‌شود. چرا که تعدادی از نمودارهای آلت کوین‌ها، صعودی به نظر می‌رسند و در برابر بیت کوین افزایش ناگهانی خواهند داشت. برای وقوع چنین رویدادی، قیمت بیت کوین باید نسبتا ثابت باشد یا با سرعت کمی صعود کند. در حال حاضر شرایط چنین است.

سناریوی احتمالی قیمت بیت کوین

سناریو احتمالی قیمت بیت کوین و حمایت و مقاوت ها
سناریو احتمالی قیمت بیت کوین و حمایت و مقاوت ها

 

نمودار چهار ساعته تحلیل بیت کوین، روند صعودی واضحی را نشان می‌دهد که از ۵۰ هزار دلار شروع شده است. این مبلغ پایین‌ترین قیمت بیت کوین در بازه زمانی اخیر بوده است. در این روند بازگشتی، چند نقطه بحرانی برای محدوده حمایت بیت کوین وجود دارد. در حال حاضر بحرانی‌ترین منطقه ۵۶ هزار دلار است. تا زمانی که محدوده حمایت بیت کوین روی این مبلغ باقی بماند، احتمال ادامه روند صعودی بازار بسیار زیاد است. این موضوع گزینه بالاترین قیمت بیت کوین و پتانسیل ۷۳ هزار دلاری این رمز ارز را روی میز قرار می‌دهد!

در مقابل، red box محدوده حمایت بحرانی را نقطه‌ای بین ۵۹ تا ۶۰ هزار دلار نشان داده است. تا آن زمان، احتمالا آلت کوین‌ها روند حرکت کنونی خود را به آرامی ادامه می‌دهند. حتی اگر قیمت بیت کوین به سقف جدیدی برسد، آلت کوین‌ها تحت همان الگو باقی خواهند ماند.

آنچه در این مقاله گفته شد، تحلیل‌های ارائه شده از سوی کوین تلگراف و نویسندگان این مجموعه است. این تحلیل‌ها قطعیت ندارند و برای سرمایه گذاری و تجارت باید تحقیقات بیشتری درباره قیمت بیت کوین انجام دهید.

مترجم : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست