عوامل کلیدی افزایش قیمت بیت کوین در روزهای اخیر

عوامل کلیدی افزایش قیمت بیت کوین در روزهای اخیر

به گزارش Cointelegraph در هفته‌های اخیر شاهد افت بسیار شدیدی در بازار ارزهای دیجیتال بودیم که باعث شد بیت کوین و سایر آلت کوین‌ها، حتی تا حدود 60 درصد نیز کاهش قیمت داشته باشند. این سقوط قیمت‌ها در بازار، باعث نگرانی بسیاری از مردم درباره آینده رمزارزها شد و عده زیادی یا سرمایه خود را از بازار خارج کرده و یا دارایی خود را از دست دادند.

اکنون و پس از گذشت چندین روز از این اتفاقات ناگوار در بازار، شاهد این هستیم که بازار رمزارزها در حال بهبود وضعیت خود است و ارزهای دیجیتال کم کم به دنبال بازپس‌گیری جایگاه قبلی‌شان هستند. قیمت بیت کوین برای اولین بار در 5 روز گذشته از 40 هزار دلار فراتر رفته و در یک منطقه کلیدی فروش قرار گرفته است.

بسیاری از علاقه‌مندان این بازار امیدوارند که این افزایش قیمت بیت کوین، نشان از صعود بازار و بهبود شرایط باشد.

افزایش قیمت بیت کوین و اتریوم؛ امیدواری معامله‌گران و سرمایه‌گذاران

در صورتی که رشد بیت کوین ادامه پیدا کند و قیمت آن از 42 هزار دلار فراتر برود و اتریوم (اتریوم چیست) بتواند نقطه 3 هزار دلاری را پس بگیرد، معامله‌گران و تحلیل‌گران انتظار دارند که شاهد یک ساختار گسترده صعودی و بازگشت سرمایه به بازار باشیم. نقاط مقاومت اصلی بیت کوین در این محدوده، 42 هزار و 49 هزار هستند.

سه عامل عمده و مهم در افزایش قیمت بیت کوین در هفته اخیر نقش داشته‌اند

  • مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک و مدیر عامل میکرواستراتژی،َ مایکل سایلور، استخراج کنندگان بیت کوین را به استفاده از منابع انرژی پاک‌ تشویق کردند. ماسک و سایلور از این هم فراتر رفته و با ماینرهای ایالات متحده در مورد استفاده از منابع انرژی قابل اتکا صحبت کردند.

ماسک و سایلور در صحبت با ماینرهای آمریکای شمالی متعهد شدند تا انرژی تجدید پذیر رایج و برنامه‌ریزی شده‌ای را در اختیار آن‌ها قرار دهند و از ماینرهای WW خواستند تا آن‌ها هم این‌کار را انجام دهند. در حال حاضر این صحبت‌ها امیدوارکننده به نظر می‌رسد.

  • دومین عامل افزایش قیمت بیت کوین این است که بازار معاملات آتی بیت کوین تا حد زیادی مجددا تنظیم شده است. بر اساس داده‌ها و اطلاعات Bybt.com، زمانی که بیت کوین تا زیر 30 هزار دلار سقوط کرد، سود آتی معاملات بازاری از 27 میلیارد دلار به 11 میلیارد دلار کاهش یافت. این بدان معناست که بازارهای آینده پر ازدحام نیستند، که این مسئله احتمال افزایش پایدارتر و تدریجی‌تر قیمت را افزایش می‌دهد.
  • سومین مورد، افزایش قیمت اتریوم است. قیمت اتریوم در چندین روز گذشته به سرعت در حال افزایش بوده و این موضوع به نفع بیت کوین و سایر آلت کوین‌هاست، زیرا باعث می‌شود تا اتریوم، نسبت به بیت کوین، اصلاح قیمت عمیق‌تری را تجربه کند. به طور کلی، افزایش قیمت دوباره‌ی رمزارزهای اصلی، باعث بهبود تمایلات به سمت بیت کوین می‌شود و منجر به ترمیم تدریجی بازار ارزهای دیجیتال می‌شود.

بسیاری از معامله‌گران معتقدند که در کوتاه مدت، نقطه 42 هزار دلار، مهم‌ترین نقطه مقاومت بیت کوین است و پس از گذشت از این نقطه، 49 هزار دلار محدوده‌ی فروش کلان می‌باشد.

یک معامله‌گر معروف با نام مستعار پنتوشی گفت:

“همانطور که در افت شدید اخیر هم اشاره شد، بسیاری از الت‌کوین‌ها در حال درجا زدن در نوسانات 5 درصدی هستند، هرچند بیت کوین از آن پس در این نقطه ثابت مانده است. بیت کوین افت خود را از ماه پیش شروع کرد. در صورتی که بیت کوین نتواند خط مقاومت خود را در نقطه 42 هزار دلار بشکند، احتمالا آلت کوین‌ها نیز روند نزولی دیگری را شروع خواهند کرد.”

نکته مهم در افزایش قیمت بیت کوین چیست؟

چارت پیش بینی افزایش قیمت بیت کوین
چارت پیش بینی افزایش قیمت بیت کوین

 

در آینده‌‌ای قابل پیش‌بینی، معامله‌گران بیت کوین باید به دو نکته مهم توجه کنند، اولین نکته خرید بیت کوین از صرافی‌ها و دومین مورد، سطح 42 هزار دلاری بیت کوین است.

در حالت ایده‌آل، اگر افزایش قیمت بیت کوین بتواند سطح 42 هزار دلار را حفظ کند و این نقطه، به نقطه ساپورت جدید تبدیل شود و خرید بیت کوین از صرافی‌ها به طور همزمان افزایش یابد، بدان معناست که اعتماد سرمایه‌گذاران و نهنگ‌ها به بیت کوین زیاد شده و احتمال افزایش قیمت بیش از 42 هزار دلار بسیار زیاد می‌شود.

البته نگرانی‌هایی نیز وجود دارد که ممکن است این افزایش قیمت بیت کوین، موقتی و ناپایدار باشد و برخی می‌گویند که این بهبودی، کوتاه مدت است. اما اگر بیت کوین بتواند نقطه 42 هزار دلار را نگه دارد، احتمال بازگشت به قیمت پایین‌تر از آن بسیار کاهش می‌یابد.

و در آخر

بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال در جهان، تا کنون فراز و نشیب‌های بسیاری را تجربه کرده و از همه‌ی آن‌ها سربلند بیرون آمده است. درست است که بسیاری از افرادی که به تازگی وارد دنیای رمزارزها شده‌اند، ترسیده‌اند و این افت قیمت را پایان کار بیت کوین و رمزارزها می‌دانند، اما افرادی که از همراهان با تجربه‌تر و قدیمی‌تر این بازار هستند می‌دانند که این افت قیمت نیز مانند تمام فراز و نشیب‌های بازار، موقتی است. بیت کوین همانطور که تاکنون اثبات کرده، قدرتمندتر از چیزی است که عده زیادی تصور می‌کنند و فقط برای ترمیم ضربه‌های خود، به زمان نیاز دارد.

مترجم : بهزاد واثق

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست