پادشاه رمز ارز ها

بیت کوین پادشاه رمز ارزها است و به این زودی از بازار حذف نخواهد شد

جدال بر سر قانونی شدن بیت کوین به عنوان پول رسمی و ورود جدی‌تر رمزارزها به زندگی روزمره، همچنان ادامه دارد. بیت کوین که مقدار زیادی از محبوبیت خود را در ماه اخیر از دست داده است، اکنون با قانونی شدن به عنوان پول رسمی در کشور السالوادور، دوباره کانون امید و توجه سرمایه‌گذاران و معامله‌گران شده است. مدیرعامل شرکت eToro به تازگی در مصاحبه‌ای گفت که بیت کوین پادشاه رمزارزها است و به این زودی‌ها از میدان کنار نخواهد رفت.

بسیاری از تحلیل‌گران سقوط قیمت بیت کوین را نوعی اصلاح بازار می‌دانند. با توجه به اعتماد اخیر کشور السالوادور به بیت کوین به عنوان یک واحد رسمی پول در این کشور، می‌توانیم امیدوار باشیم که این روند نزولی بازار به زودی به اتمام برسد و شاهد رشد دوباره قیمت بیت کوین باشیم.

آیا پادشاه رمزارزها می‌تواند دوباره قدرت را دست گیرد؟

ممکن است که بسیاری از کشورها قصد داشته باشند تا استفاده و معاملات بیت کوین را ممنوع و غیر قانونی اعلام کنند، اما بسیاری از کارشناسان و متخصصان معتقدند که پادشاه رمزارزها همچنان به عنوان یک بخش مهم از بازار، وجود خواهد داشت. در حالی که کشورهایی مانند السالوادور، با آغوش باز از بیت کوین استقبال کرده‌اند، برخی مناطق در حال تلاش برای ممنوعیت معاملات ارزهای دیجیتال هستند.

اگرچه ممکن است که این اتفاق در حال افتادن باشد و بسیاری از کشورها معاملات بیت کوین را ممنوع اعلام کنند، اما کارشناسان معتقدند که این اتفاقات نمی‌تواند بیت کوین را از چرخه بازار حذف کند و این سکه قدرتمند برای مدت طولانی در بازار خواهد ماند و به حیات خود، به عنوان یک بخش مهم در بازار ادامه خواهد داد.

به عنوان مثال، در مصاحبه اختصاصی Bitcoin 2021 در میامی، Yoni Assia مدیر عامل eToro، به کوین تلگراف گفت که وی بیت کوین را پادشاه رمزارزها می‌داند و خاطرنشان کرد که بیت کوین محبوب‌ترین ارز دیجیتال برای باقی ماندن در بازار است.

وی افزود: “اگر تا 5 سال آینده، افزایش قابل توجهی در قیمت بیت کوین اتفاق نیفتند، من متعجب خواهم شد، زیرا هنوز 5 میلیارد نفر در جهان وجود دارند که اساسا از ارز فیات و پول اختصاصی خوبی برخوردار نیستند.”

با این حال و برای اینکه این رویا به حقیقت مبدل شود، گای هیرش، مدیر عامل eToro در ایالات متحده، در مصاحبه با کوین تلگراف بیان کرد که مردم باید به اخلاقیات در غیرمتمرکز شدن امور مالی پایبند و معتقد باشند. وی در ادامه افزود:

“من فکر می‌کنم رعایت موارد اخلاقی مربوط به بیت کوین و آموزش این موارد به مردم کار درستی است. این کار موجب جدا شدن پول از دولت‌ها می‌شود و در نهایت موجب خلق چشم اندازی خواهد شد که همه‌ی ما آرزوی آن را داریم.”

ارزهای دیجیتال؛ پلی میان دنیای قدیم و دنیای جدید

Assia در ادامه‌ی صحبت‌های خود به این نکته اشاره کرد که eToro به منظور آماده سازی برای آینده‌ی مالی غیر متمرکز، در حال ایجاد پلی بین امور مالی سنتی و صنعت ارزهای دیجیتال است. وی همچنین توضیح داد که برای ادامه‌ی راه به ترکیبی مناسب از ارزهای دیجیتال و بازار سهام ارزهای فیات نیاز است. وی افزود: “بیشتر مشتریان ما هم با رمزارزها و هم با سهام‌های موجود در سیستم عامل معامله انجام می‌دهند. من فکر می‌کنم، قطعا این روندی است که در آینده شاهد ادامه‌ی آن خواهیم بود.”

Assia همچنین اظهار داشت که ورود بیشتر موسسات به بازار ارزهای دیجیتال، موضوع خوب و امیدوار کننده‌ای است، مخصوصا زمانی که نوآوری‌های جدیدی در امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi اتفاق بیافتد. وی ادامه داد: “در حال حاضر امور مالی غیرمتمرکز کمی رام نشده و غیر قابل کنترل هستند و هیچ قانون و مقررات خاصی ندارند، ولی سرشار از نوآوری‌های شگفت‌انگیزند. من فکر می‌کنم که در آینده‌ای نزدیک شاهد این خواهیم بود که بسیاری از این نوآوری‌های امور مالی غیرمتمرکز، وارد موسسات مالی سنتی، شرکت‌های متمرکز و امور مالی تحت نظارت خواهند شد تا این سازمان‌ها بتوانند این نوآوری‌ها را مستقیما به مصرف کنندگان خود ارائه دهند.”

علاوه بر این Assia اشاره کرد که فکر می‌کند در طی 10 سال آینده، بیش از 100 تریلیون دلار انتقال دارایی به ارزهای دیجیتال بومی انجام خواهد شد. وی خاطرنشان کرد:

“این مفهوم برای ما این را تداعی می‌کند که در آینده‌ای نزدیک، تقریبا تمام دارایی‌های مالی، در نهایت در شبکه‌ی بلاکچین گنجانده شوند و این یک حرکت رو به جلو است.”

بیشتر بدانید : دیفای چیست ؟

و در آخر

مزایای بی‌شمار ارزهای دیجیتال و امور مالی غیرمتمرکز، باعث شده تا علاقه‌ی مردم و سرمایه‌گذاران به امور مالی سنتی کم شود و افراد و سازمان‌ها به این بازار جدید روی بیاورند. بیت کوین به عنوان پادشاه رمزارزها و اولین ارز دیجیتال، ما را با دنیای وسیع بلاکچین آشنا کرد. این فناوری به قدری پیچیده و کاربردی است که نمی‌توان انتهایی برای آن متصور شد.

بسیاری از کشورها در پی جلوگیری و یا کنترل معاملات رمزارزها هستند و این بخاطر ترس دولت‌ها از عدم کنترل و از دست دادن قدرت مالی است. البته نمی‌توان جلوی این پیشرفت را گرفت و آن را متوقف کرد. به هرحال، اکنون در دوره‌ای هستیم که مردم در حال آشنایی با مزایای این تکنولوژی بی‌نظیر در زندگی روزمره هستند. در آینده‌ای نزدیک و زمانی که این تکنولوژی، قابلیت‌هایش را در تمام ابعاد به ما نشان دهد و مردم استفاده‌های دیگر آن به جز سرمایه‌گذاری و معاملات را درک کنند، قطعا شاهد پیشرفت چشم‌گیر بازار ارزهای دیجیتال خواهیم بود. اگر دولت‌ها بخواهند که از این انقلاب مالی عقب نمانند، ناگزیرند تا سیستم‌های مالی خود را با این تکنولوژی، به روز کنند.

مترجم : بهزاد واثق

منبع : Cointelegraph

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست