مدیر عامل کمپانی سلسیوس از جایگزینی اتر با بیت کوین می‌گوید.

مدیر عامل کمپانی سلسیوس از جایگزینی اتر با بیت کوین می‌گوید.

الکس مشینسکی (Alex Mashinsky) مدیرعامل شرکت سلسیوس است. او می‌گوید اتر در حال پیشی گرفتن از بیت کوین در بازار جهانی است. سلسیوس یک شرکت وام دهی غیرمتمرکز است، کاربران در پلتفرم سلسیوس می‌توانند کوین‌ها و توکن‌های خود را به والت این شرکت انتقال دهند و در ازای آن دلار یا استیبل کوین دریافت کنند. در واقع آن‌ها ارزهای دیجیتال خود را به عنوان وثیقه در سلسیوس نگه می‌دارند. این شرکت در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد و توکن CEL را روی شبکه اتریوم اجرا کرد.

نظر میشینسکی درباره بیت کوین و اتر

بیت کوین بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیاست که تاکنون بیشترین ارزش را در بازار داشته است، اکثر بازار رمزارزها در اختیار بیت کوین است. اما مشینسکی می‌گوید بیت کوین در حال از دست دادن سلطه خود بر بازار است و در مقابل اتر در حال روزبه‌روز بیشتر بر بازار مسلط می‌شود.

مدیرعامل سلسیوس در مصاحبه خود با کیکتو نیوز درباره سناریویی که درباره پیشی گرفتن اتر از بیت کوین و تبدیل شدن به اولین ارز دیجیتال جهان وجود داشت، صحبت کرد. او گفت اکنون این سناریو در حال نزدیک شدن به واقعیت است.

او گفت در شرکت سلسیوس اتر از بیت کوین پیشی گرفته و جایگزین آن شده است. در این شرکت حدود  ۱۷ میلیارد دلار دارایی دیجیتال نگهداری می‌شود که در بین تمام ارزهای دیجیتال، اتریوم پیشتاز است. او معتقد است که این اتفاق به بازارهای بزرگ‌تر هم بسط پیدا می‌کند و اتر تا سال ۲۰۲۲ یا ۲۰۲۳ اولین ارز دیجیتال جهان خواهد شد.

چرا اتر از بیت کوین پیشی می‌گیرد؟

میشینسکی گفت معتقد است علت اصلی این موضوع، کاربرد بیت کوین و اتر است. بیت کوین در حال حاضر برای سرمایه گذاری و هولدینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما اتریوم ارز کاربردی‌تری است و علاوه بر سرمایه‌گذاری، برای معاملات روزانه هم کاربرد دارد. yeald farming یا کاشت سود از دیگر کاربردهایی است که اتر را قو‌ی‌تر از بیت کوین می‌کند.

ییلد فارمینگ برنامه سهام گذاری یا قرض دادن ارز دیجیتال برای کسب سود بیشتر است. میشینسکی بر این باور است که این برنامه می‌تواند کاربران زیادی به شبکه اتریوم اضافه کند و به همین دلیل از بیت کوین پیشی می‌گیرد. البته او اشاره کرد که بیت کوین و اتریوم هر دو قدرتمند هستند و همچنان بیشتر و بیشتر توسعه پیدا می‌کنند. اما در نهایت یکی از آن‌ها از دیگری فراتر می‌رود.

بیشتر بدانید : بلاک چین اتریوم

و در آخر…

بیت کوین اولین و با ارزش‌ترین ارز دیجیتال موجود در بازار است که هنوز هم بر تمام آلت کوین‌ها تسلط دارد. اتر هم دومین ارز دیجیتال جهان به شمار می‌رود که با وجود قدرت بسیار زیاد، هنوز نتوانسته از بیت کوین پیشی بگیرد.

در زمان نوشتن این خبر، بیت کوین ۴۴.۶ درصد از بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد. اما تسلط بیت کوین بر بازار تنها ۱۸.۵ درصد است. آیا اتر واقعا می‌تواند در چند سال آینده این اختلاف ۲۶ درصدی را جبران کند و از بیت کوین ارزشمندتر شود؟

نویسنده : فاطمه مهراسبی

منبع : Cointelegraph

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست