بانک‌های چین برای فروش بیمه و عرضه برای سرمایه گذاری روی یوان چین آماده می‌شوند

بانک‌های چین برای فروش بیمه و عرضه برای سرمایه گذاری روی یوان چین آماده می‌شوند

دو بانک ارتباطات و ساخت ساز چین در حال همکاری با موسسات بیمه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند تا فرآیند سرمایه گذاری روی یوان دیجیتال را برای شهروندان ساده‌سازی کنند.

بانک‌های چینی با حمایت دولت این کشور در حال ارائه خدمات جدید به شهروندان این کشور با استفاده از یوان دیجیتال هستند. برنامه‌های جدید آن‌ها فروش خدمات بیمه و خرید صندوق‌های سرمایه‌گذاری است.

تلاش‌های بانک‌های چینی برای فراهم کردن زیرساخت‌های سرمایه گذاری روی یوان دیجیتال

روزنامه صبح جنوب چین در ۳۱ آگوست ۲۰۲۱ نوشت بانک‌های ارتباطات و ساخت و ساز چین در صنعت ارز دیجیتال ملی این کشور پیشتاز هستند. برنامه بانک‌ها این است که یوان دیجیتال را به یک واحد مالی کاربردی‌تر تبدیل کنند تا به عنوان یک روش پرداخت همه جانبه در چین شناخته شود. چشم‌اندازهای بانک‌ها برای این ارز دیجیتال چیزی فراتر از یک واحد مالی برای خرده فروشی است.

در گزارش این روزنامه آمده است که بانک ساخت و ساز چین با صندوق سرمایه Shanghai Tiantian همکاری می‌کند تا امکانات سرمایه گذاری روی یوان دیجیتال برای شهروندان چینی فراهم شود. گروه JD.com، شرکت خصوصی تجارت آنلاین چینی، نیز در این پروژه همکاری می‌کند.

تلاش‌های بانک‌های چینی برای فراهم کردن زیرساخت‌های سرمایه گذاری روی یوان دیجیتال
تلاش‌های بانک‌های چینی برای فراهم کردن زیرساخت‌های سرمایه گذاری روی یوان دیجیتال

 

ژانگ مین، معاون اجرایی بانک ساخت و ساز چین گفت:

«ما از سال ۲۰۱۷ در حال تحقیق و توسعه پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی چین هستیم. این موضوع به دلیل افزایش بازده در سیستم پرداخت و ارتقای سیستم‌های مالی و بانکداری برای ما اهمیت بسیاری دارد».

گزارش‌ها نشان می‌دهد بانک ساخت و ساز چین تاکنون ۸.۴۲ میلیون کیف پول برای یوان دیجیتال ایجاد کرده است که از میان آن‌ها ۷.۲۳ میلیون والت برای کاربران حقیقی و ۱.۱۹ میلیون والت متعلق به شرکت‌های مختلف چینی است.

کیان بین (Qian Bin) نایب رییس اجرایی بانک ارتباطات چین گفت این بانک در حال بررسی موارد مختلف کاربرد یوان دیجیتال است و در حال حاضر تمرکز اصلی آن‌ها روی فراهم کردن امکان سرمایه گذاری روی یوان دیجیتال و فروش خدمات بیمه با استفاده از آن است.

برنامه ابتدایی بانک مرکزی چین برای ارز دیجیتال ملی این بود که تنها برای موارد محدودی چون پرداخت‌های خرد و تراکنش‌های کوچک روزانه مورد استفاده قرار بگیرد. اما بانک‌های تحت حمایت دولت این کشور چشم‌اندازهای جدیدی برای ارز دیجیتال چینی در نظر گرفتند و در تلاشند آن را به یکی از رمز ارزهای بزرگ جهان تبدیل کنند. این موضوع به چینی‌ها کمک می‌کند آمریکا را پشت سر بگذارند و به بزرگ‌ترین اقتصاد جهان تبدیل شوند.

رفتار دولت در برابر ارزهای دیجیتال

دولت چین در برابر ارزهای دیجیتال، رفتاری مشابه با هر تکنولوژی بین المللی دیگری از خود نشان می‌دهد. این دولت در عین سرمایه‌گذاری و تلاش برای تبدیل یوان دیجیتال به یک واحد مالی اصلی کشور، سعی می‌کند مانع از استفاده سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین در چین شود.

رفتار دولت در برابر ارزهای دیجیتال
رفتار دولت در برابر ارزهای دیجیتال

 

یین یوپینگ (Yin Youping) نایب رییس سازمان حمایت از حقوق مالی کاربران در بانکداری چین، اخیر اظهار داشت که دولت قصد دارد وضعیت سختگیرانه‌ای که برای استفاده از ارزهای دیجیتال خارجی در این کشور ایجاد کرده است را ادامه دهد. این موضوع مردم را به استفاده و سرمایه گذاری روی یوان دیجیتال ترغیب می‌کند.

اقدام جدید این دولت در راستای تداوم سختگیری‌ها قطع برق ماینرهای منطقه Yingjiang و خارج کردن آن‌ها از شبکه استخراج بیت کوین است.

کلام آخر

دولت کمونیسم چین در تلاش است ارز دیجیتال منحصر به خود را نه تنها در چین، بلکه در کشورهای هدف طرح یک کمربند، یک جاده توسعه دهد. در صورتی که این کشور یک ارز دیجیتال قدرتمند را در اختیار داشته باشد که توسط افراد زیادی استفاده می‌شود، می‌تواند در زمان کوتاه‌تری به اهداف اقتصادی خود برسد و آمریکا را پشت سر بگذارد.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست