برایان آرمسترانگ بر این باور است که قوانین مالیات ارزهای دیجیتال منطقی نیست

برایان آرمسترانگ بر این باور است که قوانین مالیات ارزهای دیجیتال منطقی نیست

برایان آرمسترانگ مدیر عامل صرافی کوین بیس صراحتا قوانین پیشنهادی درباره مالیات ارزهای دیجیتال در آمریکا را محکوم کرد. پیش از او چهره‌های دیگری نیز با این موضوع مخالفت کرده بودند. اما او آخرین نفری است که تا امروز در این باره صحبت کرده است.

آرمسترانگ در روز چهارشنبه، ۱۳ مرداد، در توییتی اعلام کرد که مفاد موجود در قانون پیشنهادی مالیات بر ارزهای دیجیتال تأثیرهای منفی عمیقی روی بازار رمزارزها در ایالات متحده داشته باشد. او همچنین گفت این موضوع باعث می‌شود ایده‌ها و نوآوری‌هایی که در فضای رمزنگاری ایجاد می‌شود، به خارج از آمریکا منتقل شود. قوانین مرتبط با مالیات ارزهای دیجیتال در دقیقه‌های آخر به معاملات زیرساختی یک تریلیون دلاری مجلس سنای آمریکا اضافه شد.

تعریف کارگزار در این لایحه منطقی نیست!

مدیرعامل کوین بیس، مانند سایر مخالفان این طرح، از توصیف‌های گسترده این لایحه انتقاد کرد. به گفته آرمسترانگ، در این لایحه، به هرکسی در زمینه تسهیل انتقال دارایی‌های دیجیتال فعالیت دارد، «کارگزار» گفته می‌شود. منتقدان می‌گویند که همه افرادی که در انتقالات مالی رمزارزها دخالت دارند، کارگزاری نیستند و این لایحه باعث می‌شود ماینرها یا توسعه دهندگان نرم افزار هم مجبور به پرداخت مالیات‌های سنگین شوند.

تعریف کارگزار در این لایحه منطقی نیست!
تعریف کارگزار در این لایحه منطقی نیست!

 

آرمسترانگ باتوجه به تعریف کارگزار در این لایحه، در توییتر خود نوشت: این قانون اصلا منطقی نیست. او از قراردادهای هوشمند به عنوان مثال استفاده کرد و گفت آن‌ها شرکت خاصی نیستند و نمی‌توانند برای جمع آوری اطلاعات مشتریان استفاده شوند. قراردادهای هوشمند نرم افزارهایی هستند که در شبکه بلاکچین اجرا می‌شوند و هرکسی می‌تواند از آن‌ها استفاده کند.

با این حساب چه کسی باید مالیات استفاده از قراردادهای هوشمند را پرداخت کند؟

مدیرعامل کوین بیس تأکید کرد که مسئولان و سیاستمداران نباید مانعی بر سر راه نوآوری و پیشرفت بلاکچین و ارزهای دیجیتال ایجاد کنند. البته در ماه آگوست و قبل از پیشنهاد این لایحه، مایک نووگراتز، مدیرعامل گلکسی دیجیتال، از سیاستمداران و قانونگذاران انتقاد کرده بود و آن‌ها را برای انجام وظایف خود در زمینه رمزنگاری و بازار ارزهای دیجیتال تحت فشار قرار داده بود. عدم آشنایی قانونگذاران با حوزه رمزنگاری کار آن‌ها را برای وضع قوانین و مقررات سخت‌تر کرده است و هر طرح آن‌ها منتقدین بسیاری به دنبال خواهد داشت.

پیشنهاد آرمسترانگ درباره قانون مالیات ارزهای دیجیتال

آرمسترانگ از طرفداران ارزهای دیجیتال و بلاکچین خواست تا از پیشنهاد اصلاحیه‌ای که توسط سناتورهای ارزهای دیجیتال، مانند رون وایدن، پاتریک تومی و سینتیا لومیس مطرح شده است، حمایت کنند. پیشنهاد این سناتورها محدود کردن تعریف «کارگزاری» در قوانین مرتبط با مالیات ارزهای دیجیتال است.

پاتریک تومی قبل از ارائه پیشنهاد اصلاحیه، تقاضا کرده بود که ماینرها و توسعه دهندگان نرم افزار از پرداخت مالیاتی که در این لایحه راجع به آن صحبت شده است، معاف شوند. آرمسترانگ نیز از اصطلاحیه سناتورها حمایت کرد و از طرفداران ارزهای دیجیتال خواست که با نمایندگان مجلس سنای آمریکا تماس بگیرند و خواستار پذیرش این اصلاحیه شوند.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست