ارز دیجیتال بانک مرکزی

مدیر کوین بیس با مقامات فدرال ملاقات کرد

به گزارش Cointelegraph برایان آرمسترانگ، مدیر عامل صرافی کوین بیس و پاول رایان، رییس مجلس سابق، با قانون گذاران و سران آژانس‌های فدرال ملاقات کردند. آن‌ها در این ملاقات درباره ارز دیجیتال بانک مرکزی چین صحبت کردند. آرمسترانگ معتقد است توسعه این ارز دیجیتال چینی در دراز مدت، وضعیت ارزهای ذخیره شده در آمریکا را تهدید می‌کند.

این جلسه در ۱۱ ماه می برگزار شد و تنها ۳۰ دقیقه طول کشید. هنوز علت حضور پاول رایان در این جلسه مشخص نیست. او بعد از خروج از مجلس در اوایل ۲۰۱۹، در شرکت خصوصی Solamere Capital سرمایه گذاری کرد.

پاول جزئیات چندانی درباره جلسه منتشر نکرد، اما آرمسترانگ در صفحات خود کمی درباره اهداف جلسات توضیح داد. او گفت برای راهنمایی روسای فدرال و قانونگذاران درباره پروژه‌های رمزنگاری با آن‌ها ملاقات می‌کند و به سوالاتشان در این زمینه پاسخ می‌دهد. هدف آن‌ها از این جلسات تنظیم قوانین نظارتی بهتر روی تکنولوژی است.

ارز دیجیتال چینی تهدیدی برای آمریکا

آرمسترانگ معتقد است اگر آمریکا خیلی زود برای ایجاد ارز دیجیتال منحصر به حکومت فدرال اقدام نکند، ارز دیجیتال چینی مشکلات بسیاری برای آن‌ها ایجاد خواهد کرد. کمی بعد از اظهار این نظر توسط آرمسترانگ، پاول اعلام کرد که فدرال تحقیقات خود را برای اجرای پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی فدرال آغاز کرده است.

پیش از اینکه پاول در این باره اعلامیه‌ای منتشر کند، رییس صندوق فدرال درباره عواقب توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی صحبت کرده بود. او گفته بود که ایجاد اصولی یک ارز دیجیتال، خیلی مهم‌تر از ایجاد اولین ارز است. اما در بیانیه ماه می، او درباره آغاز روند پرداخت با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی صحبت کرد.

بیشتر بدانید : یوان دیجیتال چیست

آمریکا هنوز تصمیم جدی در مورد دلار دیجیتال نگرفته است. اما چین، مرحله استفاده آزمایشی از ارز دیجیتال بانک مرکزی را در چند استان شروع کرده است. در ماه گذشته ۱۰۰ هزار نفر از ساکنین شنژن، یوان دیجیتال دریافت کردند که ارزش یوان‌ها به ۳۱ میلیون دلار می‌رسید. مردم شنژن با استفاده از دستگاه‌های خودپرداز می‌توانستند دارایی‌های دیجیتال خود را به ارزهای فیات تبدیل کنند.

مترجم : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست