کوین بیس می‌توانست با سرمایه اولیه کار خود بیت کوین بخرد و دو میلیون دلار سود به دست آورد

کوین بیس می‌توانست با سرمایه اولیه کار خود بیت کوین بخرد و 2 میلیارد دلار سود به دست آورد

کوین بیس یکی از قدرتمندترین  صرافی‌های  ارز دیجیتال در جهان به شمار می‌رود. بازده کل و نرخ رشد سالانه ترکیبی بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان (بیت کوین) ۲۰۰ درصد بوده است و این موضوع حتی قدرتمندترین استراتژی‌های تجاری ارزهای دیجیتال را نیز با چالش مواجه کرده است، به عنوان مثال اگر بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در ایالات متحده به جای تمام معاملات خود، از سال ۲۰۱۳، تنها بیت کوین می‌خرید و نگهداری می‌کرد، به مراتب سود بیشتری به دست می‌آورد.

اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که کوین بیس حدود ۸۰۰ میلیون دلار سود در Q1 به دست آورده است. اما اگر این صرافی بودجه ابتدایی خود را صرف خرید بیت کوین می‌کرد، سود بسیار بیشتری به دست می‌آورد.

سرمایه گذاری بلند مدت کوین بیس از ۲۰۱۳ می‌توانست سود بیشتری داشته باشد!

کوین بیس در ۱۴ آوریل عرضه اولیه داشت و پس از آن گزارشی از سود بسیار زیاد در همان هفته منتشر کرد. این ارز دیجیتال در Q1، ۸.۱ میلیارد دلار سود به دست آورد که از کل سود سال ۲۰۲۰ بیشتر بود. چند نفر از مدیران بازار ارزهای دیجیتال جلسه‌ای فوری برای سنجش میزان تأثیر احتمالی عرضه اولیه برگزار کردند. عرضه اولیه‌های دیگری مانند فروش Deliveroo نیز فروش بسیار زیادی داشتند.

اما در بین شایعات پشت سر هم و افزایش ارزش دارایی‌های کوین بیس، به نظر می‌رسد این صرافی از خرید بیت کوین برای عملکرد بهتر استفاده کرده است. به عنوان مثال اگر ۳۰ میلیون دلار سرمایه اولیه کوین بیس در سال ۲۰۱۳ صرف خرید بیت کوین می‌شد، اکنون ۲ میلیارد دلار ارزش داشت! در مقابل سودی که کوین بیس به دست آورده است تاکنون چیزی بین ۷۳۰ میلیون تا ۱.۳ میلیارد دلار بوده است.

نمودار کندل یک ماهه جفت ارز بیت کوین/دلار
نمودار کندل یک ماهه جفت ارز بیت کوین/دلار

 

وی جی بویاپاتی (Vijay Boyapati) به عنوان یک توسعه دهنده گفت:

کوین بیس در کم‌تر از ده روز لیستی را به صورت عمومی منتشر می‌کند که در این لیست عملکرد این صرافی تا امروز گزارش می‌شود (حدود ۸ میلیون دلار سود و ۱.۸ میلیارد دلار درآمد). او همچنین اضافه می‌کند: این میزان سود و درآمد عالی به نظر می‌رسد. اما تصور کنید سرمایه اولیه کوین بیس خرج خرید بیت کوین می‌شد. در این صورت ارزش آن چقدر بیشتر بود!

به گزارش کوین تلگراف، نرخ رشد سالانه بیت کوین بیش از ۲۰۰ درصد است. از آوریل ۲۰۱۳ نیز جفت ارز بیت کوین/ دلار، ۴۳ هزار درصد رشد داشته‌ را تجربه کرده! با وجود موفقیت‌های بسیار، مدیران همیشه ترجیح داده‌اند مقدار کمی بیت کوین در حساب خود داشته باشند.

محدودیت عرضه بیت کوین یک رویداد واقعی است!

بویاپاتی در سخنان خود به جنبه دیگری از بیزینس مدل کوین بیس نیز اشاره کرد که بسیار بحث برانگیز است. او گفت که این ویژگی امسال رونمایی می‌شود و با توجه به اطلاعاتی که تنظیم کننده‌های ایالات متحده از بایگانی صرافی کوین بیس ارائه داده‌اند، این مجموعه ۴۴۸۶ بیت کوین در اختیار دارد. در مقابل، میکرو استراتژی جدید کوین بیس از آگوست سال قبل حدود ۹۱ هزار بیت کوین به دارایی‌های خود اضافه کرده است. این صرافی قصد مبادله بیت کوین‌های خریداری شده را ندارد. ارزش دلاری سرمایه گذاری جدید این صرافی تاکنون دو برابر شده است.

بویاپاتی با ناراحتی گفت:

به نظر می‌رسد کوین بیس به صنعتی که خودش یکی از بازیکنان پیشتاز آن است، اعتقادی ندارد.

اما صحبت‌های او برای همه افراد قانع کننده نبود. به عنوان مثال اریک ووریس (Erik Voorhees)، بنیانگذار صرافی شیپ شیفت، گفت که سهم کوین بیس در ارزهای دیجیتال مانع از مقایسه آن با شرکت میکرو استراتژی می‌شود.  او می‌گوید:

« نمی‌توانیم تصور کنیم که میکرو استراتژی اعتبار بیشتری نسبت به کوین بیس داشته باشد. چرا که دومی حدود هشت سال تلاش کرده تا به موفق‌ترین صرافی بیت کوین تبدیل شود و به ۵۰ میلیون نفر خدمات ارائه کرده است.»

جریان‌های داخلی بیت کوین و جفت ارز BTC/USD
جریان‌های داخلی بیت کوین و جفت ارز BTC/USD

 

در همین حال، اطلاعات ارائه شده از روز چهارشنبه، جریان خروجی قابل توجهی را از صرافی نشان داد. این موضوع نشان می‌دهد که سرمایه گذاری طولانی مدت علاقه همه به خرید بیت کوین رو به افزایش است.

کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیرعامل سرویس تحلیل CryptoQuant، می‌گوید که ما امروز در بالای چرخه بازار ارزهای دیجیتال نیستیم. او با انتشار اطلاعات مختلفی، بر تفاوت‌های بین وضعیت حال حاضر با زمانی که بیت کوین در اوج چرخه بازار قرار داشت، تأکید کرد. او می‌گوید:

«وقتی در اوج چرخه بازار هستیم، اکثر افراد برای فروش بیت کوین‌های خود اقدام می‌کنند.»

کوین بیس پرو، بازوی حرفه‌ای تجارت در کوین بیس، در یک معامله چیزی حدود ۱۲ هزار بیت کوین را فروخت.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست