بیت کوین

از آنجا که بیت کوین و دیگر ارزها بین 15 تا 30 درصد سقوط کردند، بازار ارزهای رمزنگاری شده 350 میلیارد دلار ضرر کرد

به گزارش Cointelegraph بازار ارزهای رمزنگاری شده پس از از دست دادن بیش از 30 درصد ارزش خود در 72 ساعت گذشته، قرمز شده است.

ارزش بازار ارزهای رمزنگاری شده جهانی در یک شب بیش از 350 میلیارد دلار کاهش پیدا کرد که منجر به این شد که روز چهارشنبه بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و اکثریت بازار آلت کوین ها بین 15 تا 30 درصد از ارزش خود دست بدهند.

ارز رمزنگاری شده
ارز رمزنگاری شده

 

سقوط بیت کوین و دیگر کوین ها

سقوط بیش از 750 میلیارد دلاری سه شنبه شب باعث شد تا وضعیت بازار به نسبت هفته ی پیش همین روز شرایط بدتری داشته باشد. این رقم معادل 30 درصد از اوج 2.5 تریلیون دلار است که هفته ی پیش در روز 12 ماه مه با کل ترکیب بازار بدست آمد.

زمانی که فقط در چند ساعت قیمت بیت کوین از 45.632 دلار به 38.787 دلار سقوط کرد، بیت کوین در یک روز تقریبا 15 درصد از ارزش خود را از دست داد. آخرین باری که بیت کوین در عرض مدت کوتاهی ضرر زیادی کرد به اواخر سال 2017 که بازار خرسی بیت کوین متوقف شد، بازمیگردد.

اتر نیز 19 درصد ضرر کرد و قیمت آن از 3.562 دلار به 2.881 دلار کاهش پیدا کرد؛ در نتیجه ضرر هفتگی آن به 33.8 درصد رسید.

دیگر آلت کوین ها به ویژه موفق ترین های این روزها، نتایج حتی بدتری هم گرفتند. اینترنت کامپیوتر (ICP) در 24 ساعت اخیر 32 درصد کاهش داشت و اینگونه ضرر هفتگی آن به 61 درصد رسید؛ به همین دلیل این کوین که ماه پیش در لیست 10 کوین برتر بازار بود، از لیست خارج شد.

دیگر ارزهایی که در طی هفته ی اخیر سود خوبی کرده بودند نیز همچون ICP شاهد سقوط سنگین بودند. Nexo هم در شب گذشته 30 درصد از ارزش خود را از دست داد تا سقوط هفتگی اش به رقم 43 درصد برسد.

Shiba Inu (SHIB) نیز در یک روز 29 درصد سقوط کرد و ضرر هفتگی اش به 66 درصد رسید. سقوط شدید Shiba Inu به طور قابل پیش بینی و به دنبال یک موج همه گیر، باعث افزایش ارزش Dogecoin (DOGE) بیش از 2.000.000 درصد از ابتدای سال تاکنون شده است.

بیت کوین
بیت کوین

 

طی 24 ساعت گذشته، ورودی بیت کوین به مبادلات عمده ی متمرکز افزایش یافته است. از زمان سقوط “پنجشنبه سیاه” در سال 2020، بیشتر از هر زمان کوین ها به بازارهای تجاری ارسال شده اند – این واقعیتی است که باعث شد Lex Moskovsk، مدیر ارشد سرمایه گذاری Moskov Capital، به این نتیجه برسد که: “مردم ترسیده اند.”

مترجم : رضا عسگری

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست