تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای ارزهای BTC, ETH, ADA, BNB, XRP, DOGE, DOT, SOL, UNI, BCH

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای ارزهای BTC, ETH, ADA, BNB, XRP, DOGE, DOT, SOL, UNI, BCH

اولین برداشت از تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال هفته اخیر این است که بیت کوین حرکت صعودی خود به سمت ۵۰ هزار دلار را از سر گرفته است. احتمال به همین دلیل قیمت آلت کوین‌ها هم افزایش پیدا خواهد کرد.

ولز فارگو، شرکت هلدینگ و خدمات مالی آمریکایی، با همکاری NYDIG و مدیر دارایی شرکت FS Investments، صندوق سرمایه‌گذاری جدیدی به نام «FS NYDIG BITCOIN FUND I» تأسیس کردند. اکنون مشتریان ثروتمند ولز فارگو هم می‌توانند به صورت غیر مستقیم روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند.

خبرهای دیگری هم تمایل موسسات به بازار ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد. به عنوان مثال پرونده‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نشان می‌دهد شرکت بلک راک، شرکت خدمات مالی چند ملیتی در آمریکا، ۶.۷۱ درصد از سهام هولدینگ دیجیتال ماراتون و ۶.۶۱ درصد از سهام بلاکچین ریوت را خریداری کرده است. هر دو شرکتی که بلک راک سهام آن‌ها خریداری کرده در زمینه استخراج بیت کوین فعالیت می‌کنند و سرمایه‌ای که در مجموع از بلک راک گرفته‌اند، ۳۸۴ میلیون دلار است.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای ارزهای BTC, ETH, ADA, BNB, XRP, DOGE, DOT, SOL, UNI, BCH
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای ارزهای BTC, ETH, ADA, BNB, XRP, DOGE, DOT, SOL, UNI, BCH

 

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس، در ۲۹ مرداد ماه اعلام کرد هیئت مدیره کوین بیس پیشنهادی مبتنی بر افزایش ۵۰۰ میلیون دلاری ارزهای دیجیتال به ترازنامه را ارائه داده‌اند. آن‌ها همچنین قصد دارند در آینده‌ای نزدیک، ده درصد از سودشان را به خرید ارزهای دیجیتال اختصاص دهند.

علاقه موسسات و شرکت‌ها برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال روز‌به‌روز بیشتر می‌شود و این یک خبر خوب برای آینده این بازار مالی است. در این مقاله با تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال، کمی دقیق‌تر به آن نگاه می‌کنیم و خطوط بحرانی را تعیین خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای BTC/USDT

گاوها و خرس‌ها در هفته گذشته درگیری شدیدی بر سر عبور یا عدم عبور بیت کوین از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (۴۵۶۹۲ دلار) داشتند. فروشندگان در ۲۶ مرداد موفق شده بودند قیمت را به پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه برسانند؛ اما نتوانستند سطح حمایتی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۴۱۸۳ دلار) را بشکنند.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای BTC/USDT
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای BTC/USDT

 

زمانی که قیمت بیت کوین به نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رسید، گاوها خرید تهاجمی را شروع کردند و در ۲۸ مرداد موفق شدند قیمت این ارز دیجیتال را به میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه برگردانند. افزایش میانگین متحرک نمایی و شاخص RSI در نزدیکی منطقه خرید بیش از حد نشان می‌دهد در حال حاضر خریداران برنده بازار بیت کوین هستند.

اگر خریداران موفق شوند قیمت بیت کوین را در سطحی بالاتر از ۴۸۱۴۴ دلار حفظ کنند؛ احتمالا جفت ارز BTC/USDT تا رسیدن به ۵۱۵۰۰ دلار هم رشد خواهد کرد و در این منطقه با مقاومت شدید فروشندگان روبرو خواهند شد. در چنین موقعیتی باز هم گاوها نقش مهمی دارند؛ اگر آن‌ها کاری کنند که افت قیمت بیت کوین از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه کم‌تر نشود، قدرت خود را ثابت کرده‌اند و باعث می‌شوند به تداوم روند صعودی بیت کوین امید داشته باشیم.

عبور از قیمت ۵۱۵۰۰ دلار مسیر صعودی رسیدن به ۶۱ هزار دلار را هموار می‌کند. البته در تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال باید دیدگاه منفی را هم بررسی کنیم؛ اگر قیمت بیت کوین از ۴۵۴۵۱ دلار کم‌تر شود، تمام دیدگاه صعودی که برای آن چیده‌ایم باطل خواهد شد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز ETH/USDT

اتر در ۲۵ مرداد روند نزولی داشت و قیمتش به ۳۳۳۵ دلار رسید. خرس‌ها تلاش بسیاری کردند در ۲۶ و ۲۷ مرداد قیمت این ارز دیجیتال را به زیر سطح حمایتی ۳ هزار دلاری برسانند. آن‌ها برای مدت کوتاهی موفق شدند اما نتوانستند قیمت را در این ناحیه حفظ کنند. این موضوع نشان می‌دهد گاوها با قدرت بسیاری مشغول خرید هستند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز ETH/USDT
تحلیل تکنیکال جفت ارز ETH/USDT

 

جفت ارز ETH/USDT در ۲۸ مرداد دوباره به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۹۸۱ دلار) رسید و ثابت کرد گاوها به شدت در حال دفاع از این سطح حمایتی هستند. خریداران در حال حاضر تلاش می‌کنند قیمت اتر را به سطح مقاومت بالایی برسانند و آن را از ۳۳۳۵ دلار بالاتر ببرند. در صورتی که موفق به انجام این کار شوند، سیر نزولی این ارز دیجیتال تا ۴ هزار دلار ادامه پیدا می‌کند.

در مقابل، اگر قیمت از ۳۳۳۵ دلار کم‌تر شود یا به این سطح نرسد، احتمال کاهش قیمت جفت ارز ETH/USDT تا ۳ هزار دلار و تثبیت آن در این منطقه برای چند روز متوالی وجود دارد. اگر قیمت اتر از ۳ هزار دلار کم‌تر شود و در این سطح بماند، اولین نشانه‌های شکست گاوها در این بازار ظاهر خواهد شد. با چنین شکستی، کاهش قیمت اتر تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۳۱۱ دلار) دور از انتظار نیست.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز ADA/USDT

گاوها در ۲۶ و ۲۷ مرداد موفق شدند قیمت کاردانو را به ۱.۹۴ دلار برسانند. این موضوع باعث افزایش خرید کاردانو شد و رکورد جدیدی را ثبت کرد و در ۲۹ مرداد به اوج قیمت ۲.۴۷ دلاری رسید.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز ADA/USDT
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز ADA/USDT

 

جفت ارز  ADA/USDT پتانسیل لازم برای رسیدن به قیمت ۲.۷۳ دلار را دارد؛ اما با رسیدن به این سطح، خرس‌ها مقاومت شدیدی را شروع می‌کنند. اگر گاوها در این رقابت پیروز شوند، قیمت کاردانو تا رسیدن به سد روانشناختی ۳ دلاری افزایش پیدا می‌کند.

اکنون شرایط بازار کاردانو به نفع گاوهاست؛ اما باید توجه داشته باشیم که شاخص RSI روی ۸۰ است و نشان می‌دهد افزایش قیمت کاردانو در زمان کوتاهی اتفاق افتاده است. اگر قیمت این ارز دیجیتال کاهش پیدا کند و از ۲.۴۳ دلار کم‌تر شود، فروشندگان تلاش می‌کنند قیمت آن را به ۲.۲۰ دلار برسانند. اگر فروشندگان موفق به انجام این کار شوند، متوجه می‌شویم که قدرت روند صعودی کوتاه مدت کاردانو از بین رفته است و احتمال سقوط آن تا رسیدن به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۸۷ دلار) وجود دارد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BNB/USDT

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال در روز ۲۶ مرداد نشان داد که بایننس کوین موفق نشد از سطح مقاومت بالایی ۴۳۳ دلاری بالاتر برود. البته گاوها اجازه ندادند قیمت این ارز دیجیتال از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۸۴ دلار) کم‌تر شود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BNB/USDT
تحلیل تکنیکال جفت ارز BNB/USDT

 

جهش شدید قیمت بایننس کوین از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باعث موفقیت این ارز دیجیتال در شکستن سطح مقاومتی قدرتمند ۴۳۳ دلار شد. اگر گاوها موفق شوند قیمت این ارز دیجیتال را در سطحی بالاتر از ۴۳۳ دلار نگه دارند، حرکت رو به بالای جفت ارز BNB/USDT تا مقصد ۵۲۰ دلار و بعد از آن هم تا ۶۰۰ دلار آغاز خواهد شد.

افزایش میانگین متحرک و شاخص مثبت RSI نشان می‌دهد که مقاومت جدی در مسیر صعودی بایننس کوین وجود ندارد. اما اگر بایننس کوین روند صعودی نداشته باشد و قیمت آن از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کم‌تر شود، دیدگاه مثبتی که به آن داریم باطل خواهد شد و احتمالا قیمت جفت ارز BNB/USDT تا رسیدن به ۳۴۰ دلار کاهش پیدا می‌کند.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای XRP/USDT

ریپل در ۲۲ مرداد یک خط روند نزولی را شکست و از یک کانال نزولی و مقاومت بالایی ۱.۰۷ دلار عبور کرد و یک الگوی کف گرد (نیم دایره پایینی) را تکمیل کرد. خرس‌ها تلاش بسیاری کردند تا قیمت این ارز دیجیتال را از ۱.۰۷ کم‌تر کنند؛ اما گاوها این اجازه را به آن‌ها ندادند.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای XRP/USDT
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای XRP/USDT

 

بازگشت قدرتمند به قیمت ۱.۰۷ دلاری نشان داد گاوهای بازار ریپل قصد دارند این سطح را با موفقیت پشت سر بگذارند. اکنون مسیر جفت ارز XRP/USDT برای رسیدن به ۱.۷۰ دلار هموار است. در این سطح گاوها با مقاومت شدیدی روبرو خواهند شد و در صورتی که بتوانند در برابر خرس‌ها پیروز شوند، قیمت ریپل تا ۱.۹۶ دلار هم رشد می‌کند.

در مقابل اگر قیمت XRP/USDT از ۱.۳۵ دلار کم‌تر شود، خرس‌ها تلاش دوباره برای رساندن قیمت این جفت ارز به زیر ۱.۰۷ دلار را آغاز می‌کنند. هدف آن‌ها این است که قیمت ریپل را به زیر میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (۰.۸۴ دلار) برسانند. در صورتی که چنین اتفاقی تحقق پیدا کند، متوجه می‌شویم تریدرها در سطوح بالاتر پشت ریپل را خالی می‌کنند و دارایی‌هایشان را می‌فروشند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز DOGE/USDT

دوج کوین در ۲۳ مرداد موفق شد سطح مقاومت ۰.۲۹ دلاری را بشکند و در بالای این سطح تثبیت شود. این موضوع راه دوج کوین را برای رسیدن به ۰.۳۵ دلار باز کرد. در ۲۵ مرداد خرس‌ها مقاومت شدیدی از خود نشان دادند و موفق شدند قیمت این ارز دیجیتال را به ۰.۲۹ دلار بازگردانند؛ این نقطه مرز شکست دوج کوین بود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز DOGE/USDT
تحلیل تکنیکال جفت ارز DOGE/USDT

 

در روزهای بعدی گاوها از دوج کوین دفاع کردند و اجازه ندادند قیمت آن از ۰.۲۹ دلار کم‌تر شود؛ این دفاع نشان داد که گاوها هنوز حس مثبتی نسبت به بازار دوج کوین دارند. اگر آن‌ها موفق شوند قیمت DOGE/USDT را به ۰.۳۵ دلار برسانند، احتمالا قیمت آن تا رسیدن به سطح مقاومت بالایی ۰.۴۵ دلاری رشد خواهد کرد.

در مقابل، اگر خرس‌ها پیروز میدان باشند و قیمت دوج کوین از ۰.۳۵ دلار کم‌تر شود، آن‌ها تلاش خود را ادامه می‌دهند تا قیمت این ارز دیجیتال را به زیر میانگین متحرک ۲۰ روزه (۰.۲۷ دلار) بکشانند. در صورت موفقیت خرس‌ها، روند نزولی دوج کوین تا رسیدن به ۰.۲۱ دلار ادامه دارد و این یک سطح حمایتی مهم برای این ارز دیجیتال است.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز DOT/USDT

قیمت پولکادات در ۲۶ مرداد کاهش پیدا کرد و به میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (۲۷.۵۲ دلار) رسید. اما این اصلاح کوتاه مدت بود و در ۲۷ مرداد خریداران این کاهش قیمت را جبران کردند و در ۲۹ مرداد قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه رساندند.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز DOT/USDT
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز DOT/USDT

 

اگر جفت ارز DOT/USDT روند صعودی خود را تا رسیدن به سطح مقاومت ۲۸.۶۰ دلار ادامه دهد و در این منظقه تثبیت شود، یک الگوی دره V شکل را کامل می‌کند. مقصد این روند صعودی قیمت ۴۶.۸۳ دلار است.

البته دستیابی به این قیمت ممکن است آسان نباشد؛ زیرا شاخص RSI در منطقه خرید بیش از حد به شدت افزایش پیدا کرده است و نشان می‌دهد رشد قیمت پولکادات در مدت کوتاهی اتفاق افتاده. این موضوع نشان می‌دهد احتمال دارد در چند روز آینده قیمت این ارز دیجیتال یک اصلاحیه جزئی و تثبیت را تجربه کند.

اگر قیمت پولکادات اصلاح شود و به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۱.۸۶ دلار) برسد، گاوها دوباره تلاش می‌کنند قیمت را تا بالای ۲۸.۶۰ دلار افزایش دهند. در مقابل اگر گاوها تعلل کنند و قیمت DOT/USDT برای مدتی زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باقی بماند، احتمالا دیگر نمی‌تواند رشد خوبی داشته باشد و برای مدتی در همین محدوده باقی خواهد ماند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز SOL/USDT

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال در ۲۲ مرداد نشان داد ارز دیجیتال سولانا افزایش قیمت داشته و مقاومت ۴۴ دلاری را شکسته است. خرس‌ها در ۲۳ مرداد تلاش بسیاری کردند تا قیمت این ارز را کاهش دهند و به سطح شکست برسانند؛ اما موفق نشدند قیمت را در سطوح پایین حفظ کنند. این موضوع نشان می‌دهد گاوها هنوز پوزیشن‌هایشان را تغییر نداده‌اند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز SOL/USDT
تحلیل تکنیکال جفت ارز SOL/USDT

 

جفت ارز SOL/USDT در ۲۵ مرداد به رکورد قیمت خود را شکست و به بالاتر از ۵۸.۳۸ دلار رسید و باز هم به مسیر صعودی خود ادامه داد. البته باید توجه داشته باشیم که شاخص RSI این ارز دیجیتال به ۸۹ رسیده است و این یعنی رشد قیمت سولانا در مدت کوتاهی اتفاق افتاده است.

عدد شاخص RSI نشان می‌دهد که در چند روز آینده احتمال تثبیت قیمت SOL/USDT یا اصلاح آن وجود دارد. به همین دلیل ممکن است این ارز دیجیتال دوباره قیمت ۵۸.۳۸ دلاری را تجربه کند. اگر گاوها با تحریک قیمت سولانا، آن را از این سطح حمایتی بالاتر ببرند، رالی صعودی SOL/USDT دوباره از سر گرفته می‌شود و ممکن است قیمت آن به ۱۰۰ دلار هم برسد. خرس‌ها برای جلوگیری از این رویداد باید قیمت سولانا را به زیر ۵۸.۳۸ دلار برسانند و در این منطقه تثبیت کنند.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای UNI/USDT

گاوها در تثبیت قیمت یونی سواپ در بالاتر از مقاومت بالایی ۳۰ دلاری شکست خوردند. این موضوع باعث شد آن‌ها به سودی که تا آن زمان به دست آورده بودند، رضایت دهند و این موضوع باعث شد قیمت این ارز دیجیتال در ۲۵ مرداد باز هم روند کاهشی داشته باشد. خرس‌ها در ۲۷ و ۲۸ مرداد موفق شدند قیمت یونی سواپ را به میانگین‌های متحرک برسانند؛ اما نتوانستند قیمت آن را در سطحی پایین‌تر از این مقادیر حفظ کنند.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای UNI/USDT
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای UNI/USDT

 

یونی سواپ در ۲۸ مرداد یک جهش قدرتمند را برای عبور از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۶.۶۰ دلار) تجربه کرد. این موضوع نشان داد احساسات بازار یونی سواپ مثبت است و گاوها در سطوح قیمتی پایین مشغول خرید هستند. آن‌ها اکنون تلاش می‌کنند قیمت UNI/USDT را افزایش دهند و به سطح مقاومت بالایی ۳۰ دلار برسانند.

در صورتی که خریداران موفق به عبور از مقاومت ۳۰ دلاری شوند، جفت ارز UNI/USDT روند صعودی جدیدی را با مقصد ۳۷ دلار شروع می‌کند. در این نقطه مقاومت وجود دارد؛ اما اگر گاوها موفق به شکستن این مقاومت شوند، قیمت یونی سواپ دوباره اوج ۴۵ دلاری خود را تجربه خواهد کرد.

در مقابل اگر قیمت UNI/USDT از ۳۰ دلار کم‌تر شود، احتمال سقوط آن تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه وجود دارد. سقوط و تثبیت زیر این قیمت احتمال کاهش قیمت یونی سواپ تا ۲۳.۴۵ دلار افزایش می‌دهد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BCH/USDT

بیت کوین کش در ۲۲ مرداد توانست به بالاتر از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (۶۵۱ دلار) برسد؛ اما گاوها نتوانستند مدت زیادی به عنوان پیروز میدان باقی بمانند. خرس‌ها در ۲۶ مرداد فرصت مناسبی به دست آوردند و قیمت را به پایین‌تر از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه رساندند. اما نتوانستند قیمت آن را در سطحی پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۱۳ دلار) حفظ کنند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BCH/USDT
تحلیل تکنیکال جفت ارز BCH/USDT

 

عدم موفقیت خرس‌ها نشان داد احساسات در بازار بیت کوین کش هنوز مثبت است و خریداران با افت قیمت این ارز دیجیتال، مشغول خرید شده‌اند. خریداران در ۲۸ مرداد موفق شدند قیمت بیت کوین کش را به میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه برگردانند و اکنون تلاش می‌کنند آن را تا رسیدن به ۷۱۴.۶۶ دلار افزایش دهند.

اگر گاوها موفق شوند قیمت جفت ارز BCH/USDT را به بیش از هدف تعیین شده برسانند، سفر صعودی آن آغاز می‌شود. مقصد اولیه این سفر ۸۰۰ دلار و مقصد دوم آن ۸۶۴.۲۸ دلار است. در مقابل اگر قیمت از سطح کنونی کم‌تر شود یا نتواند از مقاومت بالایی عبور کند و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، سفر بیت کوین کش برعکس می‌شود و قیمت آن تا رسیدن به ۶۴۵.۸۳ دلار سقوط می‌کند.

جمع بندی

همانطور که خواندید تحلیل تکنیکال هفته اخیر هم نشان داد که روند بازار مانند هفته‌های قبلی مثبت بوده است و گاوها در اکثر موارد پیروز میدان بوده‌اند. به یاد داشته باشید که روش تحلیل تکنیکال هرکسی با دیگری متفاوت است. بنابراین بر اطلاعات این مقاله استناد نکنید و تنها از آن‌ها را راهنمایی بگیرید.

اکس مارتی خرید یا فروش هیچ ارز دیجیتالی را پیشنهاد نمی‌دهد. ما تنها پیشنهاد می‌کنیم معامله در این بازار را بیاموزید و با اطلاعات کافی و تحلیل‌های دقیق معامله انجام دهید و سود به دست آورید. البته نباید از متضرر شدن هم ناامید شوید. سود و ضرر دو روی سکه بازار ارزهای دیجیتال هستند.

در مجله اکس مارتی می‌توانید هر هفته تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال را بخوانید.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست