تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال 3 مهر برای ارزهای BTC ، ETH ، ADA ، BNB ، XRP ، SOL ، DOT ، DOGE ، AVAX ، LUNA

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال 3 مهر برای ارزهای BTC ، ETH ، ADA ، BNB ، XRP ، SOL ، DOT ، DOGE ، AVAX ، LUNA

بعد از اینکه چین درباره محدودیت‌های جدید علیه ارزهای دیجیتال صحبت کرد، قیمت بیت کوین و آلت کوین‌ها به پایین‌ترین سطح خود رسید. این خبری است که تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال در این هفته را به صورت کامل تحت تأثیر قرار داد.

تا پیش از ۲ مهر که خبر محدودیت‌های جدید چین منتشر شود، بازار روند بهبودی در پیش گرفته بود. اما با انتشار این خبر روند بهبود آن متزلزل شد. این خبر باعث شد حجم فروش ارزهای دیجیتال افزایش پیدا کند؛ اما بعید است که سرمایه‌گذاران بلند مدت برنامه‌ای برای فروش داشته باشند. زیرا مقامات چینی تنها گفته‌اند قصد دارند اقداماتی برای سرکوب ارزهای دیجیتال انجام دهند. اما دقیقا مشخص نکرده‌اند که چه برنامه‌ای دارند.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال 3 مهر برای ارزهای BTC ، ETH ، ADA ، BNB ، XRP ، SOL ، DOT ، DOGE ، AVAX ، LUNA
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال 3 مهر برای ارزهای BTC ، ETH ، ADA ، BNB ، XRP ، SOL ، DOT ، DOGE ، AVAX ، LUNA

 

اگر به تاریخچه تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برگردیم، متوجه خواهیم شد که چین برای اولین بار در سپتامبر ۲۰۱۷ معامله بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در این کشور را ممنوع اعلام کرد و این موضوع باعث کاهش قیمت بیت کوین شد. اما این افت قیمت بیشتر یک فرصت برای خرید بود؛ زیرا مدت کوتاهی بعد از آن، بیت کوین برای اولین بار قیمت ۲۰۰۰ دلار را تجربه کرد.

سوال این هفته تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال این است که آیا افت کنونی نیز فرصت خرید است یا بازار همچنان آشفته باقی می‌ماند؟ در این مقاله ۱۰ ارز دیجیتال مهم بازار را تحلیل می‌کنیم تا اطلاعاتی برای پیدا کردن پاسخ این سوال به شما ارائه دهیم.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BTC/USDT

قیمت بیت کوین به میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه (۴۰۸۷۴ دلار) بازگشت و در ۳۱ شهریور ماه به بالای خط گردن الگوی سر و شانه خود رسید. این موضوع نشان داد بیت کوین در قیمت‌های پایین تقاضای زیادی دارد؛ اما این تقاضای زیاد در رسیدن به قیمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۵۵۹۶ دلار) موثر نبود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BTC/USDT
تحلیل تکنیکال جفت ارز BTC/USDT

 

کاهی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار گرفتن شاخص RSI در منطقه منفی نشان می‌دهد خرس‌ها بر مسند قدرت بازار بیت کوین نشسته‌اند. اگر فروشندگان موفق شوند قیمت این ارز دیجیتال را به زیر میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه برسانند و در این ناحیه تثبیت کنند، احتمال تداوم روند نزولی تا ۳۷۳۳۲.۷۰ دلار وجود خواهد داشت. این سطح به عنوان یک سطح حمایتی قدرتمند شناخته می‌شود. اما اگر خرس‌ها به قدری قدرتمند باشند که این سطح را هم بشکنند، مطابق با این الگو، هدف نزولی بعدی بیت کوین در قیمت ۳۲۴۲۳.۰۵ دلار خواهد بود.

در مقابل اگر قیمت بیت کوین از سطح کنونی یا میانگین متحرک ۱۰۰ روزه بیشتر شود، خریداران وارد بازار خواهند شد و تلاش می‌کنند BTC/USDT را به بالای میانگین متحرک نمایی برسانند. افزایش قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۴۶۸۱۶ دلار) نشانه‌ای از پایان روند اصلاحی بیت کوین است.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای ETH/USDT

اتر در ۳۱ شهریور دوباره به میانگین متحرک ۱۰۰ روزه (۲۷۳۴ دلار) رسید و از سطح سقوط ناگهانی قبلی خود در ۳۰۰۰ دلار هم عبور کرد. این موضوع نشان داد که گاوها توانسته‌اند خرس‌ها را به دام بیندازند و آن‌ها را شکست دهند.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای ETH/USDT
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای ETH/USDT

 

روند بازیابی اتر در روز اول مهر در قیمت ۳۱۷۴.۵۰ دلار متوقف شد و فروشندگان دوباره به میدان آمدند و تلاش کردند برتری خود را در بازار ثابت کنند. روند نزولی میانگین متحرک نمایی اتر و شاخص RSI برابر با ۴۱ نشان می‌دهد خرس‌ها فرماندهی را به دست گرفته‌اند.

اگر قیمت اتر به زیر میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه برسد و تثبیت شود، احتمال آغاز فروش تهاجمی این ارز دیجیتال وجود خواهد داشت. نتیجه این موضوع می‌تواند تداوم روند نزولی مطابق با الگوی کنونی باشد و در نهایت قیمت اتر را به ۱۳۷۲.۱۲ دلار برساند. اما اگر خریداران بتوانند قیمت اتر را به بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه برسانند و در این ناحیه تثبیت کنند، دیدگاه منفی نسبت به این ارز دیجیتال باطل می‌شود.

تحلیل جفت ارز ADA/USDT

کاردانو با قدرت به قیمت ۱.۹۴ دلار رسید؛ اما در مسیر رسیدن به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲.۳۶ دلار) با مانع مواجه شد. این موضوع نشان داد که احساسات منفی نسبت به بازار این ارز دیجیتال همچنان وجود دارد و معامله‌گران هنگامی که سفر این ارز دیجیتال به سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه آغاز می‌شود، پوزیشن فروش باز می‌کنند.

تحلیل جفت ارز ADA/USDT
تحلیل جفت ارز ADA/USDT

 

خرس‌ها در تلاشند قیمت کاردانو را به سطح حمایتی مهم ۱.۹۴ دلار برسانند و بعد از آن هم مسیر خود را برای کاهش قیمت تا سطح میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه (۱.۸۳ دلار) هموار کنند. در صورت موفقیت فروشندگان، احتمال کاهش قیمت جفت ارز ADA/USDT تا ۱.۶۰ . بعد از آن هم ۱.۴۰ دلار وجود خواهد داشت.

در مقابل اگر قیمت از سطح کنونی بیشتر شود یا دوباره به ۱.۹۴ دلار برسد، خریداران دوباره تلاش می‌کنند سطح مقاومت بالایی را بشکنند. رسیدن قیمت کاردانو به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و تثبیت در این ناحیه اولین نشانه‌های پایان روند اصلاحی این ارز دیجیتال را به ما نشان می‌دهد. در نتیجه کاردانو احتمالا وارد روند صعودی خواهد شد و قیمت آن تا رسیدن به ۲.۶۰ و بعد از آن هم ۲.۸۰ رشد می‌کند.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای BNB/USDT

بایننس کوین در ۳ مهر روند نزولی داشت و از ۳۸۵.۳۰ دلار به سطح حمایتی مهم ۳۴۰ دلار رسید. این موضوع نشان داد در سطوح بالاتر قیمتی، سرمایه‌گذاران دارایی‌هایشان را می‌فروشند.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای BNB/USDT
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای BNB/USDT

 

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بایننس کوین در هفته اخیر روند کاهشی داشته و به ۴۰۲ دلار رسیده است. همچنین شاخص RSI به زیر ۳۷ رسیده و نشان می‌دهد خرس‌ها در بازار برتری دارند. اگر آن‌ها موفق شوند سطح حمایتی ۳۴۰ دلاری را بشکنند، حجم فروش بایننس کوین باز هم بیشتر می‌شود و احتمالا روند کاهشی تا ۳۰۰ دلار و بعد از آن هم ۲۵۰ دلار ادامه خواهد داشت.

در مقابل، اگر قیمت بایننس کوین از سطح کنونی بیشتر شود، گاوها سعی می‌کنند با رساندن قیمت به میانگین‌های متحرک، تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال را به نفع خود تغییر دهند. اگر خریداران موفق شوند قیمت BNB/USDT را به بیش از ۴۳۳ دلار برسانند و تثبیت کنند، احتمالا روند اصلاح قیمت این جفت ارز به پایان می‌رسد.

تحلیل تکنیکال XRP/USDT

قیمت ریپل در ۳۱ شهریور به میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه (۰.۸۷ دلار) بازگشت اما خریداران نتوانستند این بازیابی را تثبیت کنند. در روز اول مهر قیمت ریپل از الگوی کندل استیک دوجی پیروی کرد و نشان داد خریداران و فروشندگان در بازار ریپل بلاتکلیف هستند.

تحلیل تکنیکال XRP/USDT
تحلیل تکنیکال XRP/USDT

 

در سه مهر عدم قطعیت بازار ریپل به سمت خرس‌ها متمایل شد و آن‌ها توانستند قیمت را تا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه کاهش دهند. اگر این حمایت ادامه داشته باشد، احتمالا حجم فروش از چیزی که اکنون هست نیز بیشتر خواهد شد و قیمت جفت ارز XRP/USDT به ۰.۷۰ دلار می‌رسد.

این سطح حمایتی قدرتمندی است که گاوها سعی می‌کنند با خرس‌ها مقابله کنند. اگر خرس‌ها بتوانند گاوها را شکست دهند، روند نزولی ریپل تا ۰.۵۰ دلار ادامه پیدا می‌کند. البته اگر قیمت از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه بیشتر شود  و به محدوده مقاومتی ۱.۰۷ تا ۱.۱۳ دلار برسد، دیدگاهی که به نفع خرس‌ها بیان کردیم، باطل خواهد شد.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز SOL/USDT

قیمت سولانا در ۳۱ شهریور از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۵ دلار) بیشتر شد و روند صعودی داشت. البته خریداران موفق نشدند قیمت این ارز دیجیتال را به بالای خط روند نزولی برسانند. این موضوع نشان می‌دهد فروشندگان هنگامی که قیمت این ارز دیجیتال وارد رالی می‌شود، فروش را شروع می‌کنند.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز SOL/USDT
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز SOL/USDT

 

خرس‌ها در ۳ مهر موفق شدند قیمت سولانا را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش دهند. این موضوع احتمال موفقیت آن‌ها برای رساندن قیمت این ارز دیجیتال به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۰۸ دلار) را افزایش می‌دهد. احتمالا این قیمت به عنوان یک سطح حمایتی قدرتمند خواهد بود.

اگر قیمت دوباره بازگردد، خریداران دوباره تلاش می‌کنند آن را به بالای خط روند نزولی برسانند و در این ناحیه تثبیت کنند. اگر آن‌ها موفق شوند این کار را انجام دهند، احتمال افزایش قیمت سولانا تا ۱۷۰ دلار و بعد از آن هم تا ۲۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

در مقابل، اگر فروشندگان بتوانند سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه را بشکنند، احتمالا سرمایه‌گذاران فروش وحشت را آغاز می‌کنند و قیمت به سطح ۷۸.۶ درصد فیبوناچی در ۹۸.۲۶ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز DOT/USDT

پولکادات در هفته اخیر روند بازگشتی از ۲۵.۵۰ دلار را آغاز کرده بود، اما در قیمت ۳۳.۶۰ دلار متوقف شد. این موضوع نشان می‌دهد در سطوح بالاتر بازار، خرس‌ها مشغول فروش می‌شوند. آن‌ها می‌خواهند قیمت پولکادات را به سطح شکست ۲۸.۶۰ دلاری برسانند. در صورت موفقیت، احتمال بازگشت قیمت این ارز دیجیتال به ۲۵.۵۰ افزایش پیدا می‌کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز DOT/USDT
تحلیل تکنیکال جفت ارز DOT/USDT

 

شکستن سطح ۲۵.۵۰ دلاری و تثبیت زیر این قیمت، یک الگوی سر و شانه نزولی را تکمیل می‌کند. احتمالا این موضوع باعث می‌شود افت قیمت جفت ارز DOT/USDT تا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه ۲۱.۸۷ دلار ادامه داشته باشد. هدف نزولی بعدی این ارز دیجیتال نیز ۱۲.۲۳ دلار خواهد بود.

در مقابل اگر قیمت پولکادات از سطح کنونی بیشتر شود یا از خط گردن الگوی سر و شانه عبور کند، خریداران دوباره وارد بازار می‌شوند و تلاش می‌کنند دوباره روند صعودی به این ارز دیجیتال بدهند. عبور از سطح ۳۳.۶۰ دلار و تثبیت بالای این قیمت باعث هموار شدن مسیر برای رسیدن به قیمت ۳۸.۷۷ دلار خواهد شد.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای DOGE/USDT

خریداران در ۳۱ شهریور توانستند قیمت دوج کوین را به بالای ۰.۲۱ دلار برسانند. اما افزایش قیمت بیش از این مقدار برای آن‌ها جذاب نبود و بازیابی در همین نقطه متوقف شد. در روز اول مهر الگوی کندل استیک یک روزه ایجاد شد و قیمت این ارز دیجیتال در روز سوم مهر به زیر ۰.۲۱ دلار رسید.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای DOGE/USDT
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای DOGE/USDT

 

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه دوج کوین کاهش پیدا کرده و به ۰.۲۳ دلار رسیده و شاخص RSI آن نیز در زیر ۳۶ قرار دارد. این دو نکته نشان می‌دهد خرس‌ها بازار دوج کوین را به دست گرفته‌اند. اگر فروشندگان بتوانند قیمت این ارز دیجیتال را به زیر نقطه حمایتی ۰.۱۹ دلار برسانند، احتمال تداوم روند نزولی جفت ارز DOGE/USDT تا سطح حمایتی مهم ۰.۱۵ دلار وجود دارد.

این روند پیش از این سه بار دیگر هم تکرار شده بود، بنابراین احتمالا خریداران باز هم به مقابله با فروشندگان می‌پردازند. اما اگر فروشندگان در این رقابت پیروز شوند و قیمت را به ۰.۱۵ دلار برسانند، احتمالا حجم فروش دوج کوین افزایش پیدا می‌کند و در نهایت قیمت آن به ۰.۱۰ دلار می‌رسد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AVAX/USDT

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال در این هفته یک عضو جدید دارد. آوالانچ که با نماد AVAX در بازار شناخته می‌شود، در روز ۳۰ شهریور به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۶۰.۱۵ دلاری خود بازگشت. این ارز دیجیتال توانست در اول مهر اوج قیمت جدیدی را ثبت کند. البته خریداران نتوانستند قیمت این ارز دیجیتال را به بالای خط روند کانال صعودی برسانند. احتمالا برخی از معامله‌گران کوتاه مدت به همین دلیل، سود خود را بازار خارج می‌کنند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز AVAX/USDT
تحلیل تکنیکال جفت ارز AVAX/USDT

 

قیمت جفت ارز AVAX/USDT در ۳ مهر روند نزولی داشته است و اولین توقف در این روند می‌تواند خط حمایت از کانال صعودی باشد. بازگشت قوی از خط حمایتی نشان‌دهنده این است که روند صعودی همچنان ادامه خواهد داشت و معامله‌گران در سطوح قیمتی پایین‌تر مشغول خرید می‌شوند. این موضوع می‌تواند باعث افزایش قیمت آوالانچ تا ۹۴ دلار شود.

از طرف دیگر، شکست خط روند کانال صعودی و تثبیت در این ناحیه، اولین نشانه‌های احتمالی درباره اینکه گاوها کنترل بازار را از دست می‌دهند، نمایان می‌کند. اگر فروشندگان موفق شوند قیمت این ارز دیجیتال را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، احتمال کاهش آن تا ۴۸ دلار وجود دارد و بعد از آن هم به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۴۳.۰۶ دلار) می‌رسد.

تحلیل تکنیکال LUNA/USDT

خریداران در ۳۰ شهریور موفق شدند از بازآزمایی سطح شکست LUNA دفاع کنند. این موضوع نشان می‌دهد احساسات در بازار این ارز دیجیتال همچنان مثبت است و خریداران کاهش قیمت را به عنوان فرصتی برای خرید بیشتر می‌بینند.

تحلیل تکنیکال LUNA/USDT
تحلیل تکنیکال LUNA/USDT

 

خریداران در ۳۱ شهریور موفق شدند قیمت را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۳.۰۶ دلار) برسانند و این روند صعودی را در اول مهر هم ادامه دادند. با وجود اینکه میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه افزایش پیدا کرده، اما شاخص RSI رشد منفی داشته است و این موضوع واگرایی بازار LUNA را نشان می‌دهد. این واگرایی نشان از احتمال ضعیف شدن روند صعودی این ارز دیجیتال دارد.

اگر فروشندگان بتوانند قیمت جفت ارز LUNA/USDT را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند و در این ناحیه تثبیت کنند، احتمال کاهش قیمت تا سطح حمایتی مهم ۲۲.۴۰ دلار وجود دارد. این سطح حمایتی قبلا هم تجربه شده بود و خریداران باید مراقب آن باشند؛ زیرا در صورت شکسته شدن، احتمالا روند نزولی تشدید می‌شود و قیمت لونا به ۱۸ دلار می‌رسد.

در مقابل اگر خریداران فاتح میدان باشند و قیمت را به بالای ۴۰ دلار برسانند، احتمالا LUNA می‌تواند دوباره اوج قیمت ۴۵.۰۱ دلاری خود را تجربه کند. شکستن این سطح و تثبیت بالای آن نشانه از سرگیری روند صعودی این ارز دیجیتال است.

کلام آخر

این مقاله تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای ۱۰ ارز برتر این هفته بود. آنچه گفته شد، صرفا اطلاعاتی است که توسط تحلیلگران و با توجه به رفتار ارزهای دیجیتال در این هفته به دست آمده است. بنابراین بهتر است از اطلاعات ارائه شده، تنها به عنوان راهنما استفاده کنید و برای تصمیم‌گیری درباره باز کردن پوزیشن خرید یا فروش، خودتان نیز بررسی‌های لازم را انجام دهید. اکس مارتی توصیه‌ای برای سرمایه‌گذاری یا عدم سرمایه‌گذاری روی هیچ ارز دیجیتالی ندارد.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست