تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال ۳۰ تیر: BTC ، ETH ، BNB ، ADA ، XRP ، DOGE ، DOT ، UNI، BCH ، LTC

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال ۳۰ تیر: BTC ، ETH ، BNB ، ADA ، XRP ، DOGE ، DOT ، UNI، BCH ، LTC

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال در هفته اخیر، بهبود بیت کوین و آلت کوین‌ها را نشان می‌دهد. این بدان معناست که در سطوح پایین‌تر بازار خریدهای تهاجمی وجود دارد، اما خرس‌ها در برابر این خریدها مقاومت می‌کنند و بعید است که بدون مقاومت بازار را به گاوها بسپارند.

قیمت بیت کوین بعد از بهبود از سطح ۳۲ هزار دلار هم بالاتر رفت و رتبه اول بهبود در بازار را به نام خود ثبت کرد. سام ترابوکو، تریدر موسسه تحقیقاتی آلمادا، گفت که این شرکت بیت کوین را در ۲۰ ژوئیه در شیب نزولی خریداری کرده است.

ترابوکو معتقد است که رشد شدید بازارهای سهام، لیکویید شدن بازارهای مشتق ارزهای دیجیتال و پایان احتمالی FUDها (خبرهای بد بازار ارزهای دیجیتال) درباره ممنوعیت ماینینگ در چین و از بین رفتن امنیت شرکت گری اسکیل از جمله عواملی است که به عنوان کاتالیزگر عمل می‌کند و روند بهبود بازار ارزهای دیجیتال را سرعت می‌دهد.

نبراسکان گونر، تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال، می‌گوید که این روند بهبود موقتی است. پیتر برانت که یکی از تریدرهای قدیمی این بازار است نیز باور دارد بیت کوین پیش از شروع روند جدید خود، دوباره با افت قیمت مواجه می‌شود. همانطور که می‌بینید افراد مختلف نظرات متفاوتی از تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند.

اصلاحیه‌های بازار راه را برای ورود سرمایه گذاران جدید به بازار ارزهای دیجیتال هموارتر می‌کند.

مری کالاهان اردو ، مدیر دارایی JPMorgan، در مصاحبه اخیر خود با نشریه بلومبرگ گفت که چند نفر از مشتریان JPMorgan قصد سرمایه گذاری در بیت کوین را دارند. زیرا آن‌ها معتقدند بیت کوین یک کلاس دارایی است.

در بخش‌های بعدی تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای ۱۰ رمز ارز برتر بازار را می‌خوانید. سطوح مقاومت این ارزهای دیجیتال با توجه به نمودارهایشان مشخص شده است.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BTC/USDT

فروش تهاجمی خرس‌ها باعث شد که قیمت بیت کوین در ۲۸ تیر به کم‌تر از ۳۱ هزار دلار برسد. در ۲۹ تیر هم سیر نزولی قیمت آن ادامه داشت. اما در نهایت گاوها در ۳۰ تیر موفق شدند این ارز را در شیب کم‌تر از ۳۰ هزار دلار خریداری کنند که یک جهش بازگشتی قدرتمند برای بیت کوین بود.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BTC/USDT
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BTC/USDT

 

در روزهای آینده خرس‌ها تلاش می‌کنند قیمت بیت کوین از میانگین ۲۰ روزه (۳۲۶۴۳ دلار) بالاتر نرود. اگر قیمت از این سطح مقاومت پایین‌تر بیاید، فروشندگان دوباره تلاش می‌کنند که جفت ارز BTC/USDT را به زیر سطح حمایتی ۲۸ هزار دلار بکشانند. در صورتی که فروشندگان موفق شوند، بیت کوین روند نزولی جدیدی را شروع می‌کند و ممکن است قیمت آن به ۲۰ هزار دلار هم برسد.

در مقابل، اگر گاوها موفق شوند قیمت بیت کوین را به بالاتر از میانگین ۲۰ روزه برسانند، جفت ارز BTC/USDT می‌تواند با چالش گذر از میانگین ۵۰ روزه (۳۴۵۹۹ دلار) دست و پنجه نرم کند. شکستن این مقاومت اولین نشانه‌های قدرت گاوها در بازار را نمایان می‌کند و راه بیت کوین برای رسیدن به قیمت ۳۶۶۷۰ دلار هموارتر می‌شود.

تحلیل تکنیکال ETH/USDT

جزئیات کندل استیک ۳۰ تیر نشان می‌دهد که گاوها اتر را با قیمت ۱۷۲۸.۴ دلار خریداری کردند. این کار حمایت قدرتمندی از سوی گاوها بود. از ۲۳ ماه می (۲ خرداد) به بعد، این سومین بار است که اتریوم به این قیمت رسیده است.

تحلیل تکنیکال ETH/USDT
تحلیل تکنیکال ETH/USDT

 

حرکت بازگشتی اتریوم در روزهای اخیر سرعت بیشتری گرفته و خریداران در تلاشند که قیمت آن را به بالای میانگین ۲۰ روزه (۲۰۰۸ دلار) برسانند. در صورت موفقیت، جفت ارز ETH/USDT می‌تواند به سراغ عبور از میانگین ۵۰ روزه (۲۲۱۳ دلار) برود. البته این یک سطح مقاومتی دشوار برای این جفت ارز است.

اگر قیمت اتر از میانگین ۵۰ روزه کم‌تر شود، خرس‌ها دوباره تلاش می‌کنند تا قیمت را به کم‌تر از ۱۷۲۸.۷۴ برسانند. در صورتی که خرس‌ها برنده این رقابت باشند، احتمالا روند نزولی ETH/USDT تا قیمت ۱۵۳۶.۹۲ دلار ادامه خواهد داشت.

خط روند نزولی، مانعی است که بر سر راه تغییر رویه اتر وجود دارد و باید توسط خریداران برطرف شود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BNB/USDT

بایننس کوین در ۳۰ تیر از سطح حمایتی ۲۵۱.۴۱ دلار عبور کرد و این یک نشانه مثبت در تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. این موضوع نشان می‌دهد گاوها دیگر برای اصلاح بیشتر صبر نمی‌کنند و کم کم مشغول خرید شده‌اند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BNB/USDT
تحلیل تکنیکال جفت ارز BNB/USDT

 

خریداران در تلاشند که قیمت بایننس کوین را به بالاتر از خط روند نزولی برسانند و آن را در این نقطه حفظ کنند. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، یعنی خرس‌ها در بازار بایننس کوین قدرت خود را از دست می‌دهند. بنابراین جفت ارز BNB / USDT می‌تواند به سراغ شکستن سطح مقاومت ۴۳۳ دلاری برود.

در مقابل اگر قیمت از خط روند نزولی کم‌تر شود، یعنی خرس‌ها به شکل رالی‌وار در حال فروش هستند. آن‌ها تلاش می‌کنند که قیمت بایننس کوین  به ۲۱۱.۷۰ دلار برسد. در صورتی که خرس‌ها موفق شوند، الگوی مثلثی نزولی- نزولی خواهیم داشت و BNB / USDT روند نزولی جدیدی را شروع می‌کند.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز ADA/USDT

کاردانو در ۳۰ تیر سقوط کرد و به سطح حمایتی ۱ دلار رسید. اما گاوها تلاش بسیاری برای بازگرداندن قیمت کاردانو داشتند و موفق هم شدند. آن‌ها اکنون در تلاشند قیمت این ارز دیجیتال را به میانگین ۲۰ روزه (۱.۲۵ دلار) برسانند. البته انتظار می‌رود خرس‌ها هم مقاومت شدیدی برای رسیدن به این قیمت نشان دهند.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز ADA/USDT
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز ADA/USDT

 

اگر گاوها موفق شوند قیمت جفت ارز ADA/USDT را به بالاتر از میانگین ۲۰ روزه برسانند، احتمال می‌رود کاردانو در رسیدن به میانگین ۵۰ روزه هم عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشد. اگر تکانه‌ای این مانع را از سر راه کاردانو بردارد، قیمت آن به بالاتر از خط روند نزولی می‌رسد. نتیجه شکستن این خط روند، از بین رفتن الگوی مثلث نزولی- نزولی برای کاردانوست. با شکستن این الگو می‌تواند راه کاردانو را برای رسیدن به قیمت ۱.۹۴ دلار هموار کند.

در مقابل، اگر قیمت ADA/USDT نتواند از خط روند نزولی بیشتر شود، خرس‌ها دوباره تلاش خود را شروع می‌کنند و احتمالا موفق می‌شوند قیمت کاردانو را به زیر ۱ دلار برسانند. این موضوع می‌تواند باعث شود که سرمایه‌گذاران از کاهش بیشتر قیمت کاردانو بترسند و حجم فروش در بازار افزایش پیدا کند. در این صورت قیمت ADA/USDT ابتدا به ۰.۸ دلار می‌رسد و سپس تا ۰.۶۸ دلار هم سقوط می‌کند.

تحلیل تکنیکال XRP/USDT

ریپل در ۳۰ تیر سطح حمایتی مهم ۰.۵ دلار را پشت سر گذاشت. این نشان می‌دهد گاوها به شکل تهاجمی در تلاشند که از این سطح حمایتی دفاع کنند. افزایش قیمت ریپل می‌تواند تا میانگین ۲۰ روزه ۰.۶۱ دلاری افزایش پیدا کند. البته احتمال می‌رود رسیدن به این قیمت با چالش‌های بسیاری همراه باشد.

تحلیل تکنیکال XRP/USDT
تحلیل تکنیکال XRP/USDT

 

اگر یک بار دیگر قیمت ریپل کم‌تر از میانگین ۲۰ روزه شود، یعنی هنوز احساسات منفی درباره ریپل در بازار وجود دارد. به همین دلیل سرمایه‌گذاران در شرایط نزول قیمت، سرمایه‌های خود را می‌فروشند. در نتیجه خرس‌ها فرصت دارند قیمت ریپل را به زیر حمایت ۰.۵ دلار هم برسانند.

در صورتی که این اتفاق رخ دهد، جفت ارز XRP / USDT دوباره روند نزولی خواهد داشت و در آینده قیمت آن به ۰.۴۵ دلار و بعد از آن به ۰.۴۰ دلار خواهد بود. در صورتی که گاوها موفق شوند قیمت ریپل را به سطحی بالاتر از میانگین ۲۰ روزه برسانند، یعنی خرس‌ها قدرت خود را از دست می‌دهند. در نتیجه احتمالا قیمت ریپل تا ۰.۷۵ دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال DOGE/USDT

دوج کوین امروز یک بار دیگر از سطح حمایتی ۰.۱۵ دلار عبور کرد. این نشان می‌دهد گاوها با قدرت بسیاری در حال دفاع از این سطح هستند. این تلاش گاوها می‌تواند باعث شود دوج کوین از سطح مقاومت حداکثری ۰.۲۱ دلاری هم عبور کند.

تحلیل تکنیکال DOGE/USDT
تحلیل تکنیکال DOGE/USDT

 

میانگین متحرک نزولی و شاخص RSI که در منطقه منفی قرار دارد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاشند قیمت دوج کوین از ۰.۲۱ دلار بیشتر نشود. اگر قیمت جفت ارز DOGE/USDT از این میزان کم‌تر شود، احتمال سقوط آن تا ۰.۱۵ دلار هم وجود خواهد داشت و چند روز هم به همین منوال طی خواهد شد.

عبور از قیمت ۰.۲۱ دلار اولین نشانه‌های قدرت دوج کوین است که می‌تواند باعث صعود آن و شکستن میانگین ۵۰ روزه (۰.۲۶ دلار) شود. در مقابل اگر قیمت این جفت ارز کاهش پیدا کند و به زیر ۰.۱۵ دلار برسد، احتمالا سرمایه‌گذاران بسیاری می‌ترسند و دارایی‌های خود را می‌فروشند. در این صورت احتمال سقوط قیمت دوج کوین تا ۰.۱۰ دلار هم وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز DOT/USDT

پولکادات در ۳۰ تیر تا نزدیکی سطح روانشناختی ۱۰ دلاری سقوط کرد و در این نقطه بود که خریداران پدیدار شدند. حضور آن‌ها باعث بهبود قیمت پولکادات شد.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز DOT/USDT
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز DOT/USDT

 

احتمالا خریداران به سختی می‌توانند قیمت DOT‌ را به میانگین ۲۰ روزه (۱۴ دلار) برسانند. اما در صورتی که قیمت به این سطح نرسد، خرس‌ها دوباره تلاش خود را از سر می‌گیرند تا قیمت این رمز ارز  به زیر ۱۰ دلار برسد. اگر خرس‌ها پیروز رقابت باشند، احتمال سقوط قیمت تا ۷.۸۰ دلار هم وجود دارد.

در روی دیگر تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، پیروزی گاوهاست. در صورت پیروزی آن‌ها، قیمت جفت ارز DOT/USDT با موفقیت میانگین ۵۰ روزه (۱۷.۸۲ دلار) را نیز پشت سر می‌گذارد. شکستن این مقاومت و رسیدن به سطحی بالاتر از آن، می‌تواند مشخص کند در آینده چه تغییراتی در روند نمودارها پولکادات ایجاد می‌شود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز UNI/USDT

یونی سواپ در ۲۹ تیر نتوانست از سطح مقاومت بالای ۱۶.۹۳ دلار عبور کند و مسیر نزولی خود به سمت ۱۳ دلار را شروع کرد. اما گاوها سرنوشت دیگری برای این ارز رقم زدند. آن‌ها در ۳۰ تیر UNI را در سطوح پایین‌تر خریداری کردند و باعث بهبود قیمت این ارز دیجیتال شدند.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای UNI/USDT
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای UNI/USDT

 

احتمال می‌رود حرکت صعودی یونی سواپ برای رسیدن به میانگین ۲۰ روزه (۱۷.۸۹ دلار) با مقاومت‌های بسیاری روبرو شود. در صورتی که گاوها نتوانند از سطح میانگین ۲۰ روزه عبور کنند، خرس‌ها این شانس را خواهند داشت که دوباره قیمت جفت ارز UNI / USDT را به ۱۳ دلار برسانند.

اگر خرس‌ها برنده این رقابت باشند، یونی سواپ روند نزولی جدیدی را شروع می‌کند و به سطح حمایت روانشناختی ۱۰ دلار می‌رسد. در مقابل اگر گاوها برنده شوند، احتمال دارد یونی سواپ به خط روند نزولی خود برسد. در این صورت خرس‌ها شکست می‌خورند و قدرت خود را از دست می‌دهند.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BCH/USDT

قیمت بیت کوین کش در ۳۰ تیر کاهش یافت و به ۳۸۳.۵۳ دلار رسید؛ جایی که انتظار می‌رفت روند بازیابی آغاز شود. این نشان می‌دهد که گاوها در سطح پایین‌تر وارد عرصه خواهند شد.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BCH/USDT
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BCH/USDT

 

گاوها می‌توانند قیمت بیت کوین کش را به میانگین ۲۰ روزه (۴۶۵ دلار) برسانند. البته برای این کار با مقاومت شدید خرس‌ها مواجه خواهند شد. اگر قیمت جفت ارز BCH / USDT به میانگین ۲۰ روزه نرسد، فروشندگان بیشتر تلاش می‌کنند تا قیمت آن را به زیر ۳۷۰ دلار برسانند.

در صورتی که فروشندگان موفق شوند، سطح حمایت بعدی بیت کوین کش ۳۳۰ دلار خواهد بود. در مقابل اگر گاوها بتوانند قیمت این رمز ارز را به بالاتر از میانگین ۲۰ روزه برسانند، بعد از آن احتمالا قیمت BCH / USDT به سطح مقاومت بالایی ۵۳۸.۱۱ دلاری خواهد رسید.

تحلیل تکنیکال جفت ارز LTC/USDT

لایت کوین در ۲۹ تیر به زیر سطح حمایت ۱۱۸ دلاری سقوط کرد. این سقوط باعث تکمیل یک الگوی مثلث نزولی- نزولی شد. کاهش قیمت لایت کوین همچنین شاخص RSI را به محدوده فروش زیر قیمت فرستاد. این موضوع نشان می‌دهد لایت کوین در کوتاه مدت فروش زیادی داشته است.

تحلیل تکنیکال جفت ارز LTC/USDT
تحلیل تکنیکال جفت ارز LTC/USDT

 

جفت ارز LTC / USDT در ۳۰ تیر روند بهبود داشت و ممکن است دوباره سطح شکست ۱۱۸ دلاری را تجربه کند. اگر خرس‌ها بتوانند قیمت ۱۱۸ دلار را به یک سطح مقاومتی تبدیل کنند، احتمالا دوباره جفت ارز LTC / USDT وارد روند نزولی خواهد شد. رسیدن قیمت لایت کوین به زیر سطح حمایت روانشناختی ۱۰۰ دلار، باعث افزایش احتمال سقوط بیشتر لایت کوین و رسیدن به قیمت ۷۰ دلار را بیشتر می‌کند.

در صورتی که گاوها بتوانند قیمت جفت ارز LTC / USDT را به بالاتر از ۱۱۸ دلار برسانند و حفظ کنند، احتمال موفقیت لایت کوین برای رسیدن به میانگین ۲۰ روزه (۱۲۷ دلار) بیشتر می‌شود. البته در این حین، خرس‌ها نهایت تلاش خود را می‌کنند تا از بهبود قیمت LTC / USDT جلوگیری کنند. اگر خرس‌ها پیروز شوند، روند صعود متوقف خواهد شد. اما تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که در صورت موفقیت گاوها، رسیدن قیمت لایت کوین به میانگین ۵۰ روزه (۱۴۵ دلار) امکانپذیر می‌شود.

کلام آخر

در این مقاله تحلیل تکنیکال ده ارز دیجیتال مهم بازار را ارائه دادیم. این موارد صرفا از تحلیل نمودارها و نظرات نویسنده راجع به آن‌ها به دست آمده است. به همین دلیل احتمال اختلاف نظر بین کارشناسان مختلف وجود دارد. به یاد داشته باشید که هیچوقت در بازار رقابتی ارزهای دیجیتال، مشخص نیست که گاوها برنده می‌شوند یا خرس‌ها پیروز میدان خواهند بود. این نبرد بین گاوها و خرس‌ها باعث ایجاد ریسک در بازار می‌شود و تنها تریدرهایی که با تحلیل دقیق خرید و فروش انجام می‌دهند، می‌توانند از بازار سود کسب کنند.

تریدرها می‌توانند هنگام تصمیمگیری درباره خرید یا فروش یک رمز ارز، نکاتی که در این مقاله تحلیلی بیان کردیم را در نظر داشته باشند. اما توصیه می‌کنیم به همین نکات بسنده نکنید و تحلیل فاندامنتال و تکنیکال شخصی نیز انجام دهید.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست