ارزش بازار ارزهای دیجیتال برای اولین بار بعد از ماه می به ۱۹۰۰ میلیارد دلار رسید

ارزش بازار ارزهای دیجیتال برای اولین بار بعد از ماه می به ۱۹۰۰ میلیارد دلار رسید

ارزش بازار ارزهای دیجیتال در ۲۱ روز گذشته رشد قابل توجهی داشته است. بازار در این مدت ۷۰۰ میلیارد دلار (۵۸ درصد) افزایش پیدا کرده است.

روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال از ابتدای ماه آگوست تاکنون پرقدرت ادامه داشته است و ارزش آن را به نزدیک ۲ تریلیون دلار نزدیک کرده است. بر اساس اطلاعات منتشر شده در روز دوشنبه ۱۸ مرداد (۹ آگوست) ارزش بازار ارزهای دیجیتال برای اولین بار بعد از ماه می به ۱.۹ تریلیون دلار رسید.

روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال از ۱۹ ژوئیه آغاز شد. این روند نوسان‌هایی داشت، اما به طور کلی افزایش چشمگیری را تجربه کرد. از آن زمان تاکنون ارزش بازار ۷۰۰ میلیارد دلار افزایش داشته است. بسیاری از تحلیلگران ارزهای دیجیتال بر این باورند که این شروع یک رالی قدرتمند در بازار رمز ارزهاست. البته همه ما به یاد داریم که ارزش بازار ارزهای دیجیتال در یازدهم ماه می ۲۰۲۱ به ۲.۵ تریلیون دلار رسید و اکنون هنوز ۶۰۰ میلیارد دلار دیگر با این مقدار فاصله داریم.

رفتار بیت کوین و اتریوم در روند افزایشی ارزش بازار ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال پایه بازار مانند بیت کوین و اتریوم روند افزایشی داشته‌اند و ارزش بازار آن‌ها به اندازه اواسط ماه می رسیده است.

آمارها نشان می‌دهد ارزش بازار بیت کوین در در روز دوشنبه برای اولین بار بعد از ماه می به بیش از ۸۶۰ میلیارد دلار رسید. زمانی که بیت کوین رکورد یک تریلیون دلاری خود را ثبت کرد، بسیاری از سرمایه‌داران فروش را شروع کردند. نتیجه فروش گسترده آن شد که ارزش بازار بیت کوین کاهش پیدا کرد و به ۵۶۰ میلیارد دلار رسید. اما اکنون با افزایش قیمت بیت کوین و رسیدن به ۴۵ هزار دلار، ارزش بازار بیت کوین ۵۳ درصد افزایش پیدا کرد.

رفتار بیت کوین و اتریوم در روند افزایشی ارزش بازار ارزهای دیجیتال
رفتار بیت کوین و اتریوم در روند افزایشی ارزش بازار ارزهای دیجیتال

 

اتر نیز همچنان دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار است. قیمت این ارز از زمان بازار نزولی تاکنون افزایش بیشتری را تجربه کرده است. قیمت این ارز دیجیتال در ۲۰ جولای ۲۰۴ میلیارد دلار بود؛ اما با رشد ۸۱ درصدی در روز دوشنبه ۹ آگوست به ۳۶۹ میلیارد دلار رسید.

هاردفورک لندن رویداد مهم دیگری برای اتریوم بود که باعث شد قیمت این ارز دیجیتال ۵۰ درصد افزایش پیدا کند. سرمایه‌گذاران انتظار داشتند بروزرسانی شبکه این ارز دیجیتال مشکلاتی مانند کارمزد بالای تراکنش‌ها را حل کند. اما از آنجایی که این هاردفورک باعث سوختن تعداد زیاد اتر می‌شود، احتمال ایجاد تورم در این ارز دیجیتال وجود خواهد داشت.

تغییر رتبه ارزها در بازار

افزایش ارزش بازار ارزهای دیجیتال و تغییرات قیمت‌های ارزهای دیجیتال باعث شده است رتبه برخی از آن‌ها در بازار تغییر کند. به عنوان مثال جفت ارز بایننس کوین که برای مدتی به عنوان سومین ارز دیجیتال ارزشمند جهان بعد از بیت کوین و اتریوم بود. اما بعد از افزایش ارزش بازار ارزهای دیجیتال از میان ده ارز برتر بازار خارج شد. در مقابل یونی سواپ به جمع ارزهای دیجیتال برتر جهان پیوست. در زمان نگارش این مقاله، بایننس کوین در رتبه یازدهم ارزشمندترین ارزهای جهان قرار دارد.

تا پیش از شروع روند کنونی بازار ارزهای دیجیتال، آخرین صعود این بازار زمانی رخ داد که ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس، در ۲۲ جولای اعلام کرد این شرکت بیت کوین در اختیار دارد. او همچنین اعلام کرد که شرکت خودروسازی تسلا قصد دارد دوباره ارزهای دیجیتال را به عنوان روش پرداختی بپذیرد؛ زیرا متدهایی برای استخراج ارزهای دیجیتال با انرژی پاک ارائه شده است. ایلان ماسک در گذشته بخاطر مصرف زیاد انرژی استخراج ارزهای دیجیتال اعلام کرده بود تسلا دیگر از این ارزها به عنوان روش پرداخت پشتیبانی نمی‌کند. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که این موضوع علت اصلی سقوط بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در ماه می بود.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست