رمز ارز

ویتالیک: رمز ارز ها دارای حباب هستند، بیت کوین به دلیل مصرف برق ممکن است “عقب بماند”

به گزارش Cointelegraph ویتالیک بوترین فکر می کند رمز ارز ها  دارای حباب هستند؛  اما  نمی توان با قاطعیت گفت چه زمانی، این حباب می ترکد. وی معتقد است که ارز دیجیتال اتریوم(اتریوم چیست) در آینده از بیت کوین پیشی خواهد گرفت. ویتالیک بوترین بنیان گذار اتریوم معتقد است که استخراج بیت کوین انرژی زیادی را مصرف می کند و بیت کوین برای ماندن در گردونه رقابت به تغییرات تکنولوژیک نیاز دارد.

بوترین روز سه شنبه با CNN صحبت کرد و خاطرنشان کرد که “ما حداقل سه مورد از رمز ارز های دارای حباب بزرگ را داشته ایم” وی افزود: ممکن است حباب این ارزها ها آنها تخلیه شده باشد یا در آینده ای نزدیک این اتفاق روی دهد.

این جوان 27 ساله درمورد اینکه آیا سقوط اخیر که باعث کاهش بیت کوین به حدود 30000 دلار شد ، نشان دهنده پایان حباب این رمز ارز معروف است یا خیر؟ اظهار داشت: یکی از دلایل فروکش کردن حباب بیت کوین این است که اتفاقی در شرف وقوع است، اما فناوری در روی دادن آن دخیل نبوده است

یکی از عواملی که در افزایش قیمت بیت کوین موثر بود، اعلامیه ایلان ماسک در رابطه با نگرانی هایش در مورد مصرف برق بالای بیت کوین بود. فیلیپ گرادول ، اقتصاددان ارشد Chainalysis ، گفت سایر خریداران نهادی نیز ممکن است نگرانی در مورد “اثرات زیست محیطی ، موارد استفاده ، فعالیت های غیرقانونی و مقررات” رمز ارز ها، داشته باشند.

رمز ارز ها
یکی از عواملی که در افزایش قیمت بیت کوین موثر بود، اعلامیه الون ماسک در رابطه با نگرانی هایش در مورد مصرف برق بالای بیت کوین بود.

 

رمز ارز بیت کوین ممکن است عقب بماند

بوترین به شبکه CNN گفت که نگرانی های مربوط به مصرف انرژی هنگام استخراج رمز ارز بیت کوین موجه است. “مصرف منابع قطعاً بسیار زیاد است. این چیزی نیست که به خودی خود باعث از بین رفتن منابع در جهان شود، اما قطعاً یک نقطه ضعف قابل توجه است.” اتریوم در حال انتقال از PoW به یک الگوریتم توافق Proof-of-Stake یا PoS ، از طریق انتقال آینده به ETH 2.0 است. این باعث کاهش چشمگیر مصرف انرژی اتریوم خواهد شد و تخمین زده می شود که PoS تا 99٪ در مصرف انرژی بهینه شود. بوترین بر اهمیت انتقال تأکید کرد ، چیزی که:

“ما از مصرف انرژی یک کشور متوسط ​​به مصرف همان انرژی به اندازه یک روستا می رسیم.”

Buterin خاطر نشان کرد که مصرف برق هنگام استخراج بیت کوین و سخت افزار مورد نیاز برای این کار موجب افزایش تقاضا از سوی جامعه برای تغییر وضعیت به سمت الگوریتم PoS یا حرکت به سمت استفاده ترکیبی از آنها است. “اگر بیت کوین دقیقاً مانند امروز به فناوری خود پایبند باشد ، خطر بزرگی را (در بحث مصرف انرژی) باید از سر گذراند.”

اگرچه این تماس بدون شک بحث برانگیز خواهد بود ، اما بیت کوین ممکن است از ارزیابی Buterin از کارهای ماسک در توییتر استقبال کند. وی خاطرنشان کرد که این یک پدیده نسبتاً جدید در فضای رمز ارز ها است و با گذشت زمان تأثیر ماسک بر این صنعت کاهش می یابد. وی گفت: “من فکر می کنم انتظار کمی دیوانگی منطقی است.” “اما من فکر می کنم که بازارها یاد خواهند گرفت. ایلون برای همیشه این تأثیر را نخواهد داشت.”

مترجم : رضا عسگری

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست