بررسی‌های جدید نشان می‌دهد در سنگاپور محبوبیت اتر از بیت کوین بیشتر است

بررسی‌های جدید نشان می‌دهد در سنگاپور محبوبیت اتر از بیت کوین بیشتر است

محبوبیت اتر در سنگاپور به اندازه‌ای است که از هر پنج سرمایه‌گذار در بازار ارزهای دیجیتال، چهار نفرشان در سبد خود اتر دارند. بیت کوین، کاردانو و بایننس کوین در رده‌های بعدی ارزهای دیجیتال محبوب در میان مردم سنگاپور قرار می‌گیرند.

سنگاپور به عنوان یکی از کشورهای دوستدار رمز ارزها شناخته می‌شود؛ زیرا بسیاری از مردم این کشور ارزهای دیجیتال را پذیرفته‌اند و از آن‌ها به عنوان واحد مالی یا برای سرمایه‌گذاری و ترید استفاده می‌کنند. تحقیقات انجام شده توسط صرافی Gemini، که CoinMarketCap و Seedly هم در آن همکاری داشته‌اند، نشان می‌دهد حدود دو سوم از سرمایه‌گذاران کشور سنگاپور روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

صرافی جمینی برای این تحقیقات از ۴۳۴۸ فرد بزرگسال، که به گفته خودشان منابع مالی کافی برای سرمایه‌گذاری دارند، سوال کرده است. نتیجه این بود که ۶۸ درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند بخشی یا تمام سرمایه‌شان را به صورت ارز دیجیتال نگهداری می‌کنند.

آمار نشان می‌دهد که در سنگاپور یک مرد شاغل ۲۹ ساله به صورت متوسط سالانه ۵۱۹۶۸ دلار سنگاپور (معادل ۳۸۴۵۶ دلار آمریکا) درآمد دارد. بخش اعظم سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال در سنگاپور را مردها تشکیل می‌دهند. مطابق با آمار به دست آمده از هر ۵ سرمایه‌گذار سنگاپوری، تنها یک نفر زن است.

محبوبیت ارزهای دیجیتال در سنگاپور

با توجه به توزیع دارایی‌های دیجیتال در میان سنگاپوری‌ها به راحتی متوجه می‌شویم که محبوبیت اتر در این کشور از هر ارز دیجیتالی بیشتر است. توزیع دارایی‌ ارز دیجیتال شبکه اتریوم در سنگاپور ۷۸ درصد است. رتبه دوم توزیع دارایی به بیت کوین اختصاص دارد و ۶۹ درصد از سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال این ارز را خریداری کرده‌اند.

کاردانو با نرخ توزیع ۴۰ درصد در رتبه سوم . بایننس کوین با نرخ توزیع ۳۱ درصد در رتبه چهارم بازار ارزهای دیجیتال سنگاپور قرار دارد. بر اساس نظر سنجی‌های انجام شده از هر چهار سرمایه‌گذار بازار ارزهای دیجیتال یک نفر در سبد خود تتر (دلار رمزنگاری شده) و ریپل دارد.

گزارش‌ها نکته جالب دیگری را نیز نشان می‌دهند. علاقه مردم به ارزهای دیجیتال با شیوع ویروس کرونا بیشتر شده است. ۶۷ درصد از سرمایه‌گذاران بعد از شیوع این ویروس، وارد بازار ارزهای دیجیتال شدند یا سرمایه بیشتری را وارد این بازار کردند. به نظر می‌رسد هدف اصلی آن‌ها از سرمایه‌گذاری، جلوگیری از بی‌ارزش شدن پول در دوران تورم و افزایش درآمد در دوران قرنطینه و بیکاری بوده است.

عدم آگاهی و درک کافی از بازار ارزهای دیجیتال مهم‌ترین دلیلی است که سایر سرمایه‌گذاران سنگاپوری هنوز وارد این بازار نشده‌اند. بی‌ثباتی بازار و نوسان‌های شدید، ریسک‌های سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال و عدم وجود نظارت قانونی در این بازار مالی از دیگر دلایلی است که سرمایه‌گذاران را از وارد شدن به این بازار باز داشته است.

آینده بازار ارزهای دیجیتال در سنگاپور

محبوبیت اتر در سنگاپور قابل چشم پوشی نیست و شاید هشداری برای بیت کوین باشد! سنگاپور خود را به عنوان قطب سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال در آسیا و اقیانوسیه معرفی کرده است. تحقیقات محلی نشان می‌دهد ۴۶ درصد از مردم این کشور قصد دارند تا ۱۲ ماه آینده سرمایه‌های خود را وارد بازار ارزهای دیجیتال کنند. جالب است بدانید که سنگاپوری‌ها هیچ مالیاتی برای سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال پرداخت نمی‌کنند. این موضوع نیز یکی از علت‌های تمایل مردم برای ورود به این بازار است.

کلام آخر

سنگاپور در چند سال اخیر فعالیت گسترده‌ای در بازار ارزهای دیجیتال داشته است. به عنوان مثال در سال ۹۹ خبری مبتنی بر تبدیل شدن بزرگ‌ترین بانک این کشور به صرافی ارز دیجیتال منتشر شد. بانک DBS اکنون در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال هم فعالیت دارد. این بانک در سال گذشته اطلاعیه‌ای مبتنی بر راه‌اندازی صرافی روی سایت خود منتشر کرد؛ اما بعد از مدت کوتاهی آن را پاک کرد. سخنگوی DBS قصد آن‌ها برای راه‌اندازی سیستم مبادله ارز دیجیتال را تایید کرد. اما گفت تا زمانی که مجوزهای قانونی لازم برای این کار را دریافت نکنند، دیگر اطلاعیه جدیدی منتشر نخواهد شد.

خبرهای این روزها در بازار نشان می‌دهد ارزهای دیجیتال مراحل ابتدایی کار خود را رد کرده‌اند و توسط مردم و نهادهای سراسر جهان پذیرفته شده‌اند. اکنون دیگر کسی ارزهای دیجیتال را انکار نمی‌کند و کسی تصوری درباره کلاهبرداری بودن آن‌ها ندارد. در مقابل مردم و سازمان‌های دولتی و خصوصی کشورهای مختلف تمایل دارند در این بازارها سرمایه‌گذاری کنند تا از قافله رشد ارزهای دیجیتال و سرمایه‌ها جا نمانند.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست