بازار اتریوم

بازار اتریوم ارزشمند تر شد!

بازار اتریوم ارزشمند تر شد!

اتریوم یکی از مهمترین رمز ارزهای دنیای ارزهای دیجیتال محسوب می شود و به نوعی می توان بعد از بیت کوین آن را با ارزش ترین رمز ارز دانست. بازار اتریوم در روزهای گذشته ارزشی بالغ بر 337 بیلیون دلار پیدا کرد. عددی که می تواند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با اتریوم می توانید به مقاله ( اتریوم چیست ) مراجعه کنید.

برای درک این موضوع ابتدا بهتر است کمی با خود این رمز ارز آشنا شویم تا اهمیت بازار اتریوم را بهتر و درست تر درک کنیم،  مهمترین مسئله ای که در دنیای بلاک چین و رمز ارزها وجود دارد کاربرد است، در واقع تنها عاملی که باعث برتری یک رمز ارز نسبت به دیگری می باشد، برتری آن است. هر چه این کاربری و کاربرد بالاتر و بیشتر باشد رمز ارز ارزش بالاتری پیدا می کند. بیت کوین بر اساس کاربری نقل و انتقال امن و غیر قابل رهگیری توانست توجه بسیاری را به خود جلب کند. اما کاربری اتریوم چیست؟

در واقع اتریوم نقش مادر بازار را بازی می کند. اتریوم با ایجاد قراردادهای هوشمند راه ورود ارزها و سکه ها را به بازار ارزهای دیجیتال باز کرده است. در واقع بلاک چین یک دنیای جدید است که نیازهای بسیاری دارد، اتریوم سعی کرده با ایجاد قرارداده های هوشمند حضور ارزهای پر کاربرد در بازار را بیشتر و پر رنگ تر کند تا این گونه بازار ارزها و دنیای بلاک چین قوام بهتری پیدا کند.

حال از این سخن می توان به این نتیجه رسید مادامی که بازار ارزهای دیجیتال وجود داشته باشد و مفهومی تحت عنوان بلاک چین باشد، بازار اتریوم نیز برقرار خواهد بود و تا زمانی که ارز بازار اتریوم کار کند بلاک چین یک پشتوانه گرم برای حرکت خود دارد.

داستان 337 بیلیون دلار!
داستان 337 بیلیون دلار!

 

داستان 337 بیلیون دلار!

در روزهای گذشته بازار اتریوم توانست به ارزش تاریخی 337 بیلیون دلار برسد. اما این رقم چرا مهم است؟ از دو جهت می توان به این موضوع نگاه کرد.

اول این که بر خلاف تصور تنها بیت کوین نبود که در روزهای انتهایی سال 2020 و ابتدایی سال 2021 صعود داشت. شاید از نظر نموداری بیت کوین صعود کرده باشد اما از نظر ذاتی این بازار اتریوم است که نشان می دهد کل بازار حرکت رو به جلو داشته است. همانطور که گفتیم بازار اتریوم به نوعی نمایانگر موجودیت اکثریت بازار است، به خصوص رمز ارزهای کوچکتر که بر اساس قراردادهای هوشمند اتریوم تنظیم شده اند.

اما وجه دیگر داستان 337 بیلیون دلار که برای اقتصاددان ها و فعالیت اقتصادی از اهمیت بالاتری برخوردار است این بود که عملا بازار اتریوم توانست از سقف ارزش شرکت های مهم و معتبری مانند Nestle، P&G و PayPal’s عبور کند. این اتفاق واقعا مهم است.

وقتی ارزش بازار اتریوم می تواند از ارزش شرکت های مطرح و چند صد ساله آمریکایی که در صد ها کشور نمایندگی دارند و بیش از 1 میلیون کارمند مستقیم دارند عبور کند در حالی اتریوم به صورت مستقیم در هیچ فعالیت اقتصادی شراکت ندارد و هیچ تولید خاصی انجام نمی دهد می توان به این نتیجه رسید که دوران جدیدی در حال ظهور است که در آن تمام مفاهیم اقتصادی و تولیدی زیر سوال می روند. وقتی یک ارز دیجیتال توانسته است تمام فعالیت اقتصادی مهمترین شرکت های جهان را زیر سوال ببرد عملا باید منتظر اتفاقات جذاب دیگر باشیم. به جز این اتریوم نمایانگر حرکت بازار است، پس به نظر بازار در حال جمع کردن قوا برای شروع یک حرکت دیگر است، به گفته بزرگان اقتصادی بازار ارزهای دیجیتال هنوز در ابتدای مسیر است و این قیمت ها در چند سال بعدی تبدیل به یک خاطره می شود.

خطراتی که اتریوم ندارد!
خطراتی که اتریوم ندارد!

 

خطراتی که اتریوم ندارد!

یک مسئله مهم دیگر در مورد اتریوم و شرکت های سهامی که مثال زدیم وجود دارد و آن این است که اگر رمز ارزی که بر اساس اتریوم ساخته و پرداخته شده است شکست بخورد تنها یک سکه از بین رفته و اتریوم و کلیت بازار سرجای خود می ماند. اما اگر یک شرکت یا یک سهام ورشکست شود چه اتفاقی م افتد؟ فرض کنید PayPal’s ورشکست شود و شما سهامدار آن باشید؟ فرض دلهره آوری است. اما اگر شما سهامدار اتریوم باشید و یک کوین از قرارداده های هوشمند آن شکست بخورد. شما هیچ ضرری را متحمل نخواهید شد، این هم از خوبی هایی است که ارزهای دیجیتال و اتریوم برای ما دارد.

مترجم : مرتضی ملک جاری

منبع : Cointelegraph

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست