مقیاس پذیری عمودی

دلیل اینکه به رغم خطرات زیاد اتریوم می تواند در کوتاه مدت 3 هزار دلار ارزش گذاری شود

با افزایش قیمت اتریوم در برابر کاهش حجم، در اصل اتر ها در معرض خطر قرار می گیرند، لیکن سه شاخص مهم در زنجیره سناریوی روبرو را نشان می دهد.

سرمایه اصلی اتریوم، اتر (ETH)، پس از باز پس گرفتن بالاترین سطح دو ماهه خود نسبت به جلسه قبلی، بالاخره سقوط کرد و نشان داد که نمودار صعود اخیر آن در حال اتمام است.

به طور دقیق تر، جفت ارزی ETH/USD در روز یکشنبه برای نخستین بار از تاریخ 7 ژوئن به 2699 دلار رسید. سطح اوج این جفت ارز همچنین شاخص قدرت نسبی (RSI) را که یک شاخص سنجش حرکت است، به بالای جایگاه 70 رساند. به نظر می رسد، متولیان این امر با تنظیم ریسک پذیری در کوتاه مدت و برای حصول اطمینان از سود موقت، اتریوم را فروختند که این امر منجر به تعدیل وضعیت نزولی شد.

شکل 1 بر اساس تنظیم Breakout Falling Wedge، دیده می شود که اتر افزایش 3.25 هزار دلاری دارد. منبع: TradingView
شکل 1 بر اساس تنظیم Breakout Falling Wedge، دیده می شود که اتر افزایش 3.25 هزار دلاری دارد. منبع: TradingView

 

روز دوشنبه، قیمت اتر  به میزان 1.81 درصد افزایش یافت و به 2600 دلار رسید تا خطرات ناشی از فروش روز یکشنبه را جبران کند.

این روند صعودی نشان می دهد که معامله گران و متولیان در ادامه می توانند توصیه های بیشتری برای رمز ارز ارائه دهند، خصوصا در روزهای منتهی به ارتقاء اتریوم هارد فورک لندن که-برای نخستین بار-ویژگی هایی که موجب تورم می شوند را از طریق یک فرآیند نوین مبتنی بر هزینه برای بخش اقتصادی این پروژه به ارمغان می آورد. .

گرگ وایسمن، بنیانگذار و مدیر ارشد عملیات شبکه پرداخت در شرکت Mercuryo، خاطرنشان ساخت که قیمت Ether پس از هارد فورک می تواند به راحتی از 3000 دلار فراتر رود، زیرا این ساختار هزینه های قایل انعطاف تر و نسبتا ارزان تری را برای شبکه اتریوم به ارمغان آورده و استقبال از آن را افزایش می دهد. این تحلیلگر به گزارشگر Cointelegraph گفت:

“انباشته شدن انتظارات با توجه وضعیت سخت حاکم، در حال حاضر در لندن منعکس‌کننده روند کنونی قیمت نیست. […] اتریوم در حال حاضر در حال بهبود است. این گزینه تأیید می کند که فروشندگان از روی عمد قیمت پس از ارتقاء را کاهش می دهند. “

سه دلیل رو به ترقی بردن اتریوم

این سه معیار دربرگیرنده CryptoQuant بود که خود شامل ردیابی ذخایر اتر در تمامی مبادلات و تراکنش ها و استخراج آنها از پلتفرم های تجاری و همچنین حجم توکن های ETH بر اساس قرارداد هوشمند Ethereum 2.0 بود.

داده های CryptoQuant بازگو کننده این حقیقت است که حجم کل ذخایر ETH در صرّافی ها کاهش یافته است و نشان می دهد که معامله گران کمتری به مبادله ETH با سایر دارایی ها علاقه مند هستند. در همین حال، خروج اتریوم از این سری از صرافی ها افزایش یافته، که منعکس کننده قصد معامله گران برای نگه داشتن Ether خود در محدوده واقعه هارد فورک لندن هستند.

سه دلیل رو به ترقی بردن اتریوم
سه دلیل رو به ترقی بردن اتریوم

 

به طور دقیق، کاربران می توانند به میزان 32 ETH را در قراردادهای هوشمند اتریوم 2.0 قرار دهند تا در سیستم بلاک چین تثبیت سهام خود را اعتبار سنجی کنند. با ا این کار، می توان انتظار داشت که برای انجام معاملات دسته بندی شده در یک بلوک جدید اتریوم و یا با بررسی کار بقیه اعتبار سنج ها برای حفظ امنیت زنجیره پاداش دریافت کنند.

شکل 3 تعداد  سپرده گذار منحصر به فرد ETH 32  از 4000 عبور می کند. منبع: CryptoQuant
شکل 3 تعداد سپرده گذار منحصر به فرد ETH 32 از 4000 عبور می کند. منبع: CryptoQuant

 

تحلیلگران این رخداد را صعودی پیش بینی می کنند، زیرا از عرضه فعال اتریوم در برابر افزایش تقاضای احتمالی  جلوگیری می نماید. در این رابطه ویسمن توضیح داد: “افزایش سپرده های اتریوم 2.0 نشان دهنده اعتماد بالا به پتانسیل های بلاک چین اتریوم در آینده است که کمیاب بودن رمز اصلی اتر را برمی انگیزد.” ، “این وضعیت ممکن است تأثیر مثبتی بر قیمت سکه داشته باشد.

با این گام های مثبت، بازگشت ETH به بالاترین سطح قبلی یعنی 4،360 دلار در دراز مدت یک هدف بلند پروازانه برای اتر خواهد بود. ”

نویسنده : بابک کاظم ارگی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست