آیا رکورد اوج قیمت اتریوم هم در روزهای اخیر تغییر می‌کند؟

آیا رکورد اوج قیمت اتریوم هم در روزهای اخیر تغییر می‌کند؟

اتریوم دوباره در حال نزدیک شدن به روزهای اوج است، قیمت اتر (ارز دیجیتال شبکه اتریوم) دوباره سطح ۴ هزار دلاری را تجربه کرد و به اوج قیمت قبلی خود نزدیک شد. این موضوع گمان‌ها را به سمت ثبت رکورد جدیدی برای اوج قیمت اتریوم برده است. سطح چهار هزار دلاری یک مقاومت بسیار مهم در مسیر رشد اتر بود که شکسته و تثبیت شد.

عبور از ۴ هزار دلار و نزدیک شدن به اوج قیمت اتریوم خبر امروز بازار ارزهای دیجیتال

دیروز در ۲۰ اکتبر قیمت بیت کوین ۵ درصد افزایش پیدا کرد و برای اولین بار پس از اکتبر امسال دوباره به ۴۱۰۰ دلار رسید. کوین بیس اولین صرافی بود که این قیمت را ثبت کرد. این اتفاق زمانی رخ داد که بیت کوین از سطح ۶۵ هزار دلار عبور کرد و اتر هم به دنبال بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار، رشد جدیدی داشت.

قیمت ۴ هزار دلاری یک سطح مقاومت قدرتمند در برابر اتر بود و این ارز دیجیتال حدود ۵ ماه با آن دست و پنجه نرم می‌کرد. این خط مقاومت هم در الگوی مثلث اتریوم و هم در الگوی فنجان و دسته آن وجود داشت. شکستن این سطح مقاومت قدرتمند نشانه‌ای است که با آن متوجه می‌شویم اتریوم می‌تواند به زودی وارد یک رالی صعودی شود.

ارتباط بین روند صعودی بیت کوین و اتریوم

داده‌ها نشان می‌دهد همبستگی بین بیت کوین و اتریوم در ۳۰ روز اخیر، روی عدد ۰.۸۱+ بوده که نشان می‌دهد خط همبستگی بین دو دارایی به ۸۱ درصد رسیده است. در نتیجه هرچه بیت کوین بیشتر رشد کند، مسیر برای اتر هم هموارتر می‌شود. اتر تنها یک گام با اوج قیمت قبلی خود که در ۴۳۸۵ دلار است، فاصله دارد. در لحظه نگارش این مقاله، اتر با قیمت ۴۳۰۶ دلار معامله می‌شود.

ارتباط بین روند صعودی بیت کوین و اتریوم
ارتباط بین روند صعودی بیت کوین و اتریوم

 

 

Rekt Capital، یک تحلیلگر مستقل در بازار ارزهای دیجیتال، گفت: اگر بیت کوین به بالاترین قیمت برسد اما اوج قیمت اتریوم رکورد جدیدی نداشته باشد، باید تعجب کنیم. او در توییتر خود نوشت:

ما باید سطح قیمت ۴ هزار دلار را به پشتیبانی تبدیل کنیم تا اتریوم بتواند با رسیدن به قیمت ۴۴۰۰ دلار اوج قیمت جدیدی را به ثبت برساند.

تشکیل مثلث صعودی قیمت اتریوم

جهش جدید اتریوم باعث افزایش ۴۵۰ درصدی سود سالانه این ارز دیجیتال شد. این در حالی است که نرخ سود بیت کوین در همان بازه زمانی ۱۳۰ درصد بوده است. این موضوع می‌تواند باعث شود در آینده هم اتریوم سود بیشتری نسبت به بیت کوین به سرمایه‌گذاران خود ارائه دهد. در این صورت پتانسیل رسیدن به قیمت‌هایی بسیار بیشتر از هدف ۴۴۰۰ دلاری Rekt Capital را خواهد داشت و می‌توانیم امیدوار باشیم اوج قیمت اتریوم در آینده اختلاف زیادی با اوج قیمت ماه می داشته باشد و حتی به ۶۵۰۰ دلار هم برسد.

تشکیل مثلث صعودی قیمت اتریوم
تشکیل مثلث صعودی قیمت اتریوم

 

با تشکیل الگوی مثلث صعودی می‌توانیم تعیین کنیم که هدف نهایی این الگو دقیقا ۶۲۵۰ دلار است. این هدف با محاسبه بزرگ‌ترین فاصله بین خطوط افقی و خط روند اتریوم به دست آمده. اگر جواب این معادله را به مقاومت ۴ هزار دلاری اضافه کنیم، جواب ۶۲۵۰ دلار به دست می‌آید.

الگوی فنجان و دسته

بعد از مثلث صعودی، الگوی جام و دسته بیشترین احتمال وقوع را دارد. در صورت ایجاد این الگو احتمالا اوج قیمت اتریوم ۶۵۵۰ دلار خواهد بود که حدود ۵۶ درصد بیشتر از سطح کنونی است. هدف این الگو با محاسبه فاصله بین اوج قیمت سمت راست فنجان و کف قیمت آن محاسبه شده است. با اضافه کردن جواب معادله به ۴ هزار دلار، به عدد ۶۵۵۰ دلار می‌رسیم.

یکی دیگر از نشانه‌هایی که در پیشبینی بازار به ما کمک می‌کند، حجم معاملات است که در آستانه شکل‌گیری الگوهای مذکور کاهش پیدا کرده. این موضوع نشان می‌دهد تریدرها هنگام تثبیت قیمت بیت کوین احساس خوبی ندارند و خرید را متوقف می‌کنند. البته باید به شاخص RSI (قدرت نسبی) هم توجه داشته باشیم که با عدد ۷۰ در نزدیکی محدوده خرید بیش از حد قرار دارد و نشان می‌دهد پتانسیل بازار همچنان صعودی است.

آیا ۶۵۰۰ دلار پیشبینی معقولی برای اوج قیمت اتریوم در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ است؟

با مشاهده تاریخچه و نمودارهای توکن بومی شبکه اتریوم متوجه می‌شویم که این ارز دیجیتال امسال با رشد ۴۱۵ درصدی از قیمت ۳۸۰۰ دلار عبور کرده و دو الگوی صعودی مهم در نمودار را پشت سر گذاشته است.

آیا ۶۵۰۰ دلار پیشبینی معقولی برای اوج قیمت اتریوم در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ است؟
آیا ۶۵۰۰ دلار پیشبینی معقولی برای اوج قیمت اتریوم در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ است؟

 

به همین دلیل تحلیلگران بازار منتظر یک حرکت صعودی دیگر از اتریوم هستند که قیمت این ارز دیجیتال را به محدوده ۶۲۰۰ تا ۶۵۰۰ دلار می‌رساند. این اعداد می‌توانند بهترین اوج قیمت اتریوم باشند که جایگاه آن را به عنوان دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان، تثبیت می‌کنند.

کاهش عرضه اتریوم هنوز ادامه دارد

از دیگر علت‌هایی که باعث امیدواری ما به ثبت اوج قیمت اتریوم در ارقام بالاتر می‌شود،‌کاهش عرضه این ارز دیجیتال است.

لازم است بدانید که تعداد کل اتریوم‌های واریز شده در قراردادهای هوشمند در ۱ اکتبر ۲۰۲۱ به بالاترین حد خود در ۷.۹۸ میلیون کوین رسید. البته این توکن‌ها تا یک سال باید به صورت ثابت در حساب‌های کاربری باقی بمانند و غیرقابل انتقال هستند.

کاهش عرضه اتریوم هنوز ادامه دارد
کاهش عرضه اتریوم هنوز ادامه دارد

 

در همین حین، مقدار کل اترهایی که اکنون در بازار معامله می‌شود به پایین‌ترین سطح خود رسیده است. مجموعه CryptoQuant در گزارش خود نوشت که تعداد اترهای موجود در بازار در دوشنبه ۱۸ اکتبر تنها ۱۸.۱۸۷ میلیون کوین بوده است. تعداد اترهای موجود در بازار در زمان مشابه سال گذشته ۲۳.۳۲۳ میلیون کوین بود.

در کنار کاهش عرضه اتر، آمار نشان می‌دهد تعداد آدرس‌های فعال در بازار این ارز دیجیتال افزایش پیدا کرده است. آمار منتشر شده مربوط به هفته سوم اکتبر نشان می‌دهد در این زمان تعداد آدرس‌های فعالی که در حساب کاربری خود اتر داشته‌اند، ۶۴.۵ میلیون عدد بوده است.

کلام آخر

با وجود اینکه سیگنال‌های بازار خبر از افزایش و ثبت اوج قیمت اتریوم خبر می‌دهند، اما تریدرها همچنان باید بر اساس تحلیل‌های خودشان پوزیشن خرید یا فروش باز کنند. چه درباره اوج قیمت ۴۴۰۰ دلاری صحبت کنیم و چه به اوج قیمت ۶۵۰۰ دلاری بپردازیم، در هر صورت با گمان‌ها و پیشبینی‌هایی که بر اساس الگوها و تحلیل‌ها به دست آمده‌اند، سر و کار داریم. این یعنی اگر بازار مطابق با انتظارات ما عمل نکند، همه صحبت‌ها درباره اوج قیمت اتریوم باطل خواهد شد و ممکن است اتفاقات دیگری رخ دهد!

اکس مارتی هیچ گونه پیشنهادی مبتنی بر خرید یا فروش ارزهای دیجیتال ارائه نمی‌دهد و آنچه در این سایت می‌خوانید صرفا برای افزایش اطلاعات شما درباره این بازار است. بهترین راه برای کسب سود از طریق بازار ارزهای دیجیتال آموزش حرفه‌ای و تبدیل شدن به یک تریدر کار بلد است.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست