افت قیمت اتریوم

دلیل افت قیمت اتریوم چه بود؟ پیش بینی آن برای آینده چگونه است؟

اتریوم چند روز پیش بالاترین قیمت خود را تجربه کرد و به ۲۵۵۰ دلار رسید. اما از آن روز به بعد در حال نوسان است، افت قیمت اتریوم دو روز متوالی ادامه داشت و اکنون قیمت آن ۱۷ درصد از بالاترین قیمتی که تجربه کرد، کم‌تر شده است. ارزش بازار آن نیز کاهش پیدا کرده و به حدود ۲۴۶ میلیارد دلار رسیده است، البته سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، ریپل، بایننس کوین و ریپل نیز سقوط قیمت را تجربه‌ کرده‌اند.

آنچه قبل از افت قیمت اتریوم رخ داد

قیمت اتریوم در هفته گذشته به دو دلیل افزایش پیدا کرد، دلیل اول این بود که کوین بیس برای اولین بار به یک شرکت عمومی تبدیل شد و این موضوع نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتال در حال تبدیل شدن به یکی از سرمایه‌های اصلی در بازار هستند.

دلیل دوم صعود قیمت اتریوم این بود که قیمت اوراق قرضه و دلار آمریکا در طول هفته روند نزولی داشت. البته سرمایه گذاران سعی می‌کردند تأثیر نرخ تورم اخیر آمریکا بر این موضوع را کم اهمیت جلوه دهند. آمارها نشان می‌دهد که شاخص CPI (قیمت مصرف کننده) به ۲.۶ درصد رسیده است. بانک فدرال پیشبینی کرده بود این نرخ به ۲ درصد می‌رسد. به همین دلیل تحلیلگران می‌گویند نرخ CPI تثبیت می‌شود و ۲ درصد یا حتی کم‌تر خواهد رسید.

افت قیمت اتریوم

در آخر هفته قیمت بیت کوین کاهش پیدا کرد و این موضوع باعث کاهش شدید قیمت اتریوم نیز شد. معمولا قیمت ETH به دنبال افت قیمت BTC کاهش پیدا می‌کند. این بار نیز از آن قاعده مستثنی نبود، دلیل دیگر افت قیمت اتریوم این بود که بسیاری از سرمایه گذاران سود خود را از دوران اوج قیمت به دست آوردند و در اوایل هفته بعد برای فروش اقدام کردند.

پیشبینی قیمت اتریوم

پیشبینی قیمت اتریوم
پیشبینی قیمت اتریوم

 

با بررسی نمودار می‌بینیم که دلایل تکنیکال نیز باعث افت قیمت اتریوم شده‌اند. زمانی که قیمت به ۲۵۵۰ دلار رسید، به کرانه بالایی کانال صعودی برخورد کرد. علاوه بر آن، ۲۳.۶ درصد سطح اصلاحی فیبوناچی موضوع دیگری بود که در این افت قیمت اتریوم جلب توجه می‌کرد.

به همین دلیل به نظر می‌رسد اتریوم در آینده روند صعودی خود را از سر بگیرد. چرا که سرمایه گذارانی که به شیوه گاوی کار می‌کنند، در هنگام افت قیمت اتریوم خرید انجام می‌دهند. آن‌ها تلاش می‌کنند که دوباره به قیمت به بالاترین سطح خود برسد. البته در کوتاه مدت، احتمال می‌رود قیمت اتریوم تا ۱۸۸۰ دلار کاهش پیدا کند. این قیمت سطح پایینی کانال اتریوم است.

مترجم : فاطمه مهراسبی

منبع : investingcube

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست