پیشبینی آینده اتریوم | آیا برای خرید اتریوم دیر شده است؟

پیشبینی آینده اتریوم | آیا برای خرید اتریوم دیر شده است؟

اتریوم  یکی از موفق‌ترین ارزهای دیجیتال بوده است و به همین دلیل انتظار می‌رود آینده اتریوم بسیار درخشان باشد. شبکه بلاکچین این ارز از قراردادهای هوشمند استفاده کرده است و این مهم‌ترین تفاوت آن با بلاکچین بیت کوین می باشد، همچنین آلت کوین‌های بسیاری تاکنون با استفاده از شبکه بلاکچین فعالیت خود را آغاز کردند و در نهایت به استقلال رسیدند، البته برخی از آن‌ها هنوز هم مبتنی بر اتریوم هستند. برای آشنایی بیشتر با  بلاکچین اتریوم  می‌توانید مقاله‌ای که در این زمینه نوشته شده است را بخوانید.

در این مقاله قصد داریم پیشبینی‌های مختلفی که درباره اتریوم انجام شده است را مورد بررسی قرار دهیم. البته پیش از وارد شدن به بحث، لازم است که بر دو نکته تأکید داشته باشیم. نکته اول اینکه بازار ارزهای دیجیتال ثبات ندارند و ممکن است تمام پیشبینی‌ها درست نباشند و نکته دوم اینکه آنچه گفته می‌شود،‌ صرفا پیشبینی‌هایی از سوی کارشناسان هستند پس بهتر است برای سرمایه گذاری روی اتریوم به این پیشبینی‌ها بسنده نکنید و خودتان تحقیقات لازم درباره این ارز دیجیتال را انجام دهید.

تاریخچه قیمت اتریوم

رفتار یک ارز دیجیتال در سال‌های گذشته یکی از فاکتورهای اصلی پیشبینی قیمت آن در آینده است. اتریوم یکی از ارزهای قدیمی بازار به شمار می‌رود و به همین دلیل می‌توان تحلیل‌هایی روی قیمت آن در ۸ سال گذشته انجام داد. اتریوم در این سال‌ها چند بار نوسان‌های سنگین داشته است، اما به طور کلی جزو ارزهای با ثبات به شمار می‌رود. البته در دو سال اخیر روند رشد صعودی آن سرعت بیشتری گرفته است. در ادامه قیمت این ارز دیجیتال را در سال‌های مختلف بررسی کرده‌ایم.

  • اتریوم در سال ۲۰۱۵ به صورت رسمی در بازار فروخته شد که در این زمان قیمت آن ۲ دلار بود و در نهایت به ۳ دلار رسید.
  • آینده اتریوم بعد از ۲۰۱۶ جذاب نبود! چرا که قیمت آن در ابتدا از ۰.۹ دلار به ۲۰ دلار رسید. اما به دلیل کلاهبرداری صورت گرفته، در نهایت سال را با قیمت ۸ دلار به پایان رساند.
  • ۲۰۱۷ سال فوق العاده‌ای برای اتریوم بود و به شدت محبوب شد، این ارز دیجیتال در ابتدای سال ۸ دلار بود. اما قیمت ۸۴۰ دلاری را نیز تجربه کرد و در نهایت با قیمت ۷۴۰ دلار سال را به پایان رساند.
  • از ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱ قیمت اتریوم ثبات داشت و نوسان‌های آن جدی نبودند. اما از اوایل ۲۰۲۱ دوباره رشد قیمت آن اوج گرفت و به رکورد ۲۰۰۰ دلار رسید. این روند رشد تاکنون ادامه دارد.

آینده اتریوم از نظر تحلیلگران مختلف

آینده اتریوم از نظر تحلیلگران مختلف
آینده اتریوم از نظر تحلیلگران مختلف

 

CoinSwitch  و  TradingBeasts  بر این باورند که روند رشد اتریوم مثبت خواهد بود و این روند تا سال ۲۰۳۰ ادامه خواهد داشت. این تحلیلگران بر این باورند که کاهش قیمت‌هایی که در بازار اتریوم مشاهده می‌شود، موقتی هستند و آن‌ها به چشم یک سرمایه گذاری بلند مدت به این ارز دیجیتال نگاه می‌کنند و معتقدند که آینده اتریوم سرمایه گذاران را بسیار خوشحال می‌کند.

البته همه تحلیلگران نظر مثبتی درباره آینده این ارز دیجیتال ندارند. به عنوان مثال WalletInvestor و LongForcast روند نزولی قیمت را برای اتریوم پیشبینی کرده‌اند. این تحلیلگران بر این باورند که سرعت نزول قیمت اتریوم نسبت به سایر ارزهای دیجیتال بیشتر است و این موضوع باعث ترس سرمایه گذاران و افزایش فروش و کاهش خرید این ارز دیجیتال می‌شود. این موضوع آینده اتریوم را بیشتر به خطر می‌اندازد و باعث سقوط قیمت آن خواهد شد، البته باید بگوییم تعداد تحلیلگرانی که به رشد اتریوم امیدوارند، بسیار بیشتر از افرادی است که دیدگاهی منفی نسبت به آینده این رمز ارز دارند.

پیشبینی ده سال آینده برای اتریوم

پیشبینی ده سال آینده برای اتریوم
پیشبینی ده سال آینده برای اتریوم

 

اتریوم با قیمت ۷۳۵.۳۴ دلار وارد سال ۲۰۲۱ شد و جالب است بدانید که در اردیبهشت ۱۴۰۰ (ماه چهارم ۲۰۲۱) این ارز دیجیتال با قیمت ۲۱۹۰ دلار معامله شده است. تحلیلگران پیشبینی می‌کنند که آینده اتریوم تا آخر ۲۰۲۱ صعودی خواهد بود و در نهایت قیمت این ارز دیجیتال به پنج هزار دلار نیز می‌رسد. اگر این پیشبینی درست باشد، بدیهی است که سرمایه گذاران، باید تمام سرمایه خود را به اتریوم تبدیل کنند! چرا که طبق این پیشبینی‌ها، قیمت نهایی سال ۲۰۲۱ حدود ۷ برابر قیمت آن در ابتدای ۲۰۲۱ است!

پیشبینی آینده اتریوم تا سال ۲۰۳۱

تحلیلگران بازار بر این باورند که قیمت اتریوم تا ۵ سال روند مثبتی خواهد داشت. آن‌ها بر این باورند که اتریوم تا سال ۲۰۲۶ یا ۲۰۲۷ قیمت ۱۵ هزار دلار را نیز تجربه خواهد کرد. البته در این میان رویدادهایی باعث کاهش قیمت اتریوم می‌شود. مثلا قیمت این ارز دیجیتال به قیمت بیت کوین نیز وابسته است و با افت قیمت بیت کوین، کاهش پیدا می‌کند، اما به طور کلی تحلیلگران بر این باورند که اتریوم در بلند مدت رشد خوبی خواهد داشت. آن‌ها قیمت‌هایی در حدود ۹ هزار دلار را برای این ارز دیجیتال پیشبینی کرده‌اند. البته تحلیلگران مختلف، قیمت‌های گوناگونی برای آینده اتریوم پیشبینی کرده‌اند، اما در نهایت اکثر آن‌ها به شیب صعودی نمودار این ارز دیجیتال می‌رسند.

آینده اتریوم برای سرمایه گذاری روشن‌تر از همیشه است

آینده اتریوم برای سرمایه گذاری روشن‌تر از همیشه است
آینده اتریوم برای سرمایه گذاری روشن‌تر از همیشه است

 

اتریوم یکی از ارزهای دیجیتال کاربردی در بازار است، یعنی قیمت آن به اندازه بیت کوین گران نیست و می‌تواند برای معاملات مورد استفاده قرار بگیرد (دقیقا مانند ارزهای فیات). پشتیبانی از قراردادهای هوشمند بین خریدار و فروشنده، قابلیت پرداخت‌های مالی در فروشگاه‌های مختلف، انجام تراکنش‌های بین المللی و… از جمله قابلیت‌هایی هستند که در رشد قیمت اتریوم تأثیر داشته‌اند.

اتریوم در ۱۹ فوریه ۲۰۲۱ توانست سد قیمتی ۲۰۰۰ دلار را بشکند، اما بعد از آن روند کاهشی داشت. این موضوع دلایل مختلفی داشت اما در نهایت دوباره قیمت این ارز دیجیتال روند صعودی خود را آغاز کرد. این موضوع باعث شد سرمایه گذاران امیدوار باشند که آینده اتریوم در ماه‌های آینده قیمت ۲۵۰۰ دلار باشد.

کلام آخر

ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ روند رو به رشدی را تجربه کرده‌اند. البته شیب آن‌ها در برخی از روزها نزولی بوده است، اما به طور کلی روند مثبتی را تجربه کرده‌اند، جالب است بدانید که افت قیمت ارزهای دیجیتال با یکدیگر ارتباط دارد. به عنوان مثال زمانی که قیمت بیت کوین کاهش پیدا می‌کند، قیمت اتریوم نیز کم‌تر می‌شود.

در این مقاله تحلیل‌های انجام شده درباره آینده اتریوم را بررسی کرده‌ایم. اتریوم یکی از بهترین ارزهای دیجیتال آینده است و حتی احتمال می‌رود از بیت کوین نیز پیشی بگیرد. به همین دلیل تحلیلگران بسیاری به آن امید دارند و روی آن سرمایه گذاری کرده‌اند، البته آن‌ها بر این باورند که اتریوم برای سرمایه گذاری کوتاه مدت مناسب نیست و احتمال دارد باعث ایجاد ضرر شود. به یاد داشته باشید که انتظارات هر شخص از بازار سرمایه ارزهای دیجیتال متفاوت است. بنابراین به جای تکیه بر پیشبینی افراد مختلف، سعی کنید با تحقیق و تحلیل برای خرید ارز دیجیتال مورد نظر خود اقدام کنید.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست