توکن هدرا و شورای مدیریت آن

توکن هدرا و شورای مدیریت آن

یک دانشگاه در هند عضوی از شورای مدیریت غیرمتمرکز توکن هدرا است و بر اساس اخبار منتشر شده به تازگی انستیتو فناوری مدرس madras در هند به تست کاربردها و خدمات قابل ارائه توسط فناوری مبتنی بر توکن هدرا (که به عنوان یک بلاکچین عمومی برای ارائه خدمات پرداخت قابل استفاده است) پرداخته است.

در واقع با این کار همان طور که در ادامه خواهیم گفت، انستیتو تکنولوژی و فناوری مدرس که با نام مخفف IITM شناخته می شود یکی از اعضای شورای مدیریت غیرمتمرکز توکن هدرا شده است.

IITM یکی از برترین انستیتوهای آموزش فنی در هند است که به طور مستقیم تحت نظارت وزارت آموزش هند در حال فعالیت می باشد. این انستیتو به عنوان یکی از اعضای مجمع مدیریت هدرا و جزو یکی از 39 سازمان بین المللی شناخته می شود که نودها یا گره های اولیه این شبکه را اجرا می کند.

این انستیتو به طور خاص در بخش تست و مدیریت لجر عمومی هدرا (که بر روی فناوری لجر توزیع شده DLT ساخته می شود) فعالیت می نماید، علاوه بر این که قابلیت های آموزشی و پژوهشی فناوری لجر توزیع شده DLT در حال پیشرفت می باشد، IITM برنامه ریزی کرده است تا با تست کاربردهای آن در بلاکچین های عمومی برای عملیات پرداخت از طریق خدمات اجماع هدرا و خدمات توکن هدرا امکان استفاده از این فناوری را با استفاده از این تست ها بررسی کند.

یک پروفسور هندی که در مرکز IITM در این زمینه فعالیت کرده است می گوید که سایر اعضای شورای مدیریت شبکه مبتنی بر فناوری هدرا باید کاربردهای این فناوری را به طور بنیادی معرفی و مشخص کنند.

او می گوید که من بسیار هیجان زده هستم که فرصت تست و ارزیابی راه حل های ارائه شده در سیستم مبتنی بر بلاکچین را در بخش های صنعت، سلامت و رسانه های دیجیتال داشته ام.

راه اندازی سیستم های مبتنی بر بلاکچین در هند

در ماه می، پژوهش گران مرکز فناوری IITM اقدام به راه اندازی یک اپلیکیشن گوشی موبایل بر پایه استفاده از فناوری بلاک چین کردند که با نام بلوک تراک blocktrack شناخته می شود و به کاربران و سازمان های ارائه دهنده خدمات مرتبط با سلامت و درمان کمک خواهد کرد تا پرونده های درمانی و سلامت را به صورت دیجیتال ثبت کنند.

در این بخش باید از شروع به کار سازمان های ملی در هند تقدیر شود که اخیرا اقدام به استفاده از یک سیستم اعتبارسنجی بر پایه بلاکچین نموده اند که با نام سیستم legitdoc شناخته می شود و قرار است در کشور هند بر مبنای این فناوری مورد استفاده قرار گیرد.

نیل مارتیس (که CEO سیستم legitdoc می باشد)، می گوید که تعدادی از مهم ترین سازمان ها در هند شامل انستیتوی تکنولوژی ملی هند و دانشگاه آشوکا در حال مذاکره برای پیاده سازی سیستم مشابهی برای مقابله با جعل اسناد با استفاده از اعتبارسنجی و به وسیله پیاده سازی این سیستم با قابلیت های فناوری مبتنی بر بلاکچین، ارزهای دیجیتال و توکن هدرا هستند.

دریافت مالیات از ارزهای دیجیتال و توکن هدرا در هند

قانون گذاران هندی (بر اساس گزارش های منتشر شده)، در حال مذاکره برای تصویب یک لایحه در ارتباط با کریپتوها هستند که می تواند منجر به اخذ مالیات از تریدرهای ارزهای دیجیتال شود. البته صاحبان مشاغل بر این باور هستند که این کار می تواند باعث شود که ارزهای دیجیتال به عنوان ارزهای قانونی به عنوان پول استفاده شوند.

همان طور که قبلا هم کوین تلگراف گزارش داد، اداره دریافت مالیات در هند بسیار علاقه مند به دریافت مالیات از ترید ارزهای دیجیتال و صرافی ها می باشد. با این وجود قانون مالیات که قرار است تصویب شود به دسته بندی ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی های معتبر نخواهد پرداخت. متخصصان رمزارزها در هند این حرکت را به عنوان یک حرکت جسورانه ارزیابی می کنند و بر این باور هستند که مالیات بر ارزهای دیجیتال در نهایت باعث شفافیت فعالیت های سرمایه گذاران در هند خواهد شد.

باید دید در آینده سرنوشت این قانون یا نتیجه تلاش های پژوهش گران هندی در توسعه فناوری توکن هدرا و سیستم های مبتنی بر بلاکچین به کجا خواهد رسید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست