وام های رمزنگاری شده چیست؟

چگونه رمزنگاری می تواند دنیای وام را مدرنیته کند؟

وام های رمزنگاری شده چیست؟

وام های رمزنگاری شده در مقایسه با وضعیت موجود بازار جهانی، مزایای بسیار زیادی را ارائه می دهند که از جمله آنها می توان به نرخ های بهره رقابتی تر و شرایط انعطاف پذیر اشاره کرد. ارائه وام به شکل های دیگری از هزاران سال پیش در میان مردم رواج داشته و به شکل های متفاوتی وجود داشته است. به طوری که پیشینه آن متعلق به دوران باستان می باشد، به طوری که در چنین دورهایی مردم و از جمله کشاورزان چنین اقدامی را با روال قرض کردن انجام می دادند. آنها بذر گیاهان را قرض می گرفتند و محصولات خود را برای بازپرداخت این قرض یا وام ارائه می دادند. ورود ارزهای فیات توانست روش اقتصادی در آن زمان را دگرگون کند. در واقع شما می توانید استدلال کنید، اکنون که ارزهای بر پایه رمزنگاری به بخشی بزرگتر و تأثیرگذارتر در اکوسیستم مالی جهان تبدیل شده اند، شاهد چنین تغییر و دگرگونی هستیم که می تواند دنیا را متحول کند. وام های رمزنگاری شده اگر درست انجام شوند، می توانند زمینه های گردش پول را یکسان کنند و نوعی انعطاف پذیری به مصرف کنندگان می دهند که تا پیش از این به آنها عادت نکرده بودند. چند سالی است که حداقل نرخ پیشنهادی بانک ها کم نظیر است و مردم کمتر از سرمایه گذاری پول های خود در بانکها استقبال می کنند. در برخی از کشورها حتی سخاوتمندانه ترین حساب های پس انداز نیز تنها کمتر از 1٪ سود پرداخت می کنند و حتی اگر وجوه برای چندین سال نزد بانک باقی بماند، این روال تغییری نخواهد کرد.

وام های رمزنگاری شده چیست؟
وام های رمزنگاری شده چیست؟

 

با توجه به اینکه اخیراً تورم به طور جهانی به شدت افزایش یافته است، بخشی از آن به دلیل چاپ پولی است که در پاسخ به بیماری همه گیر ویروس کرونا انجام شده، رخ داده است. ثبت نام در یکی از این حساب های رمزنگاری به معنای آن است که پول شما یک پس انداز قلمداد می شود و در واقع کمترین هزینه مصرفی را در این راستا دارد. وام های رمزنگاری شده در مقایسه با وضعیت موجود بازار جهانی، سه مزیت قدرتمند را ارائه می دهند. اول  اینکه می توان با وام های رمزنگاری شده معاملات رقابت پذیرتری را پیدا کرد که از رشد واقعی سرمایه اطمینان حاصل کنند. این اطمینان از طریق بهره هایی که به صورت هفتگی یا ماهیانه پرداخت می شود، حاصل می شود. دوم  اینکه با استفاده از وام های رمزنگاری  شده بسیاری از سیستم عامل ها میزان انعطاف پذیری مورد نیاز وام دهندگان را ارائه می دهند و این بدان معنا است که آنها مجبور نخواهند شد پول خود را برای مدت طولانی بلوکه کنند و می توانند وجوه خود را به میل خود و در هر زمانی برداشت کنند. در نهایت در مورد مزیت سوم وام های رمزنگاری شده می توان گغت که وقتی بازارهای جهانی رفتارهای نامنظمی دارند، می تواند به عنوان یک انگیزه با قدرت بیشتر وارد عمل شوند.

رمزنگاری
رمزنگاری

 

این مسئله تا پیش از آن خواهد بود که ما حتی درمورد این واقعیت بحث کرده باشیم که رمزنگاری به عنوان وثیقه می تواند از نظر وام دهنده بسیار عملی تر از املاک و مستغلات باشد. دارایی و سرمایه ای که نسبتاً نقدشوندگی ندارد و برای فروش زمان بر است.

سود وام های رمزنگاری شده

در این رمزنگاری فقط وام دهندگان نیستند که سود می برند. البته به نظر می رسد همه اینها برای وام دهندگان معامله خوبی باشد و افرادی که سرمایه ای برای پس انداز دارند، از آن استفاده می کنند. ناگفته نماند این می تواند برای وام گیرندگان مفید باشد. توجه داشته باشید در اکوسیستم مالی کنونی تنها یک عیب و یا نقص به نام تاریخ اعتبار وجود دارد که می تواند دسترسی مسئول یا مصرف کننده را به بهترین نرخ بهره از بین ببرد. به این ترتیب سیستم عامل های رمزنگاری در دنیای امروز می توانند حیات و نجات بی بدیلی را به مشتریان ارائه دهند. هنگام یافتن افرادی که مایلید اعتبارات را به آنها اعطا کنید، بانک ها معمولاً یک لیست مبهم از الزامات را پیش پای شما قرار می دهند و در دنیایی که تعداد روزافزون مصرف کنندگان خود اشتغال دارند، شما و دیگر افراد را وارد چارچوب هایی می کنند که یم تواند برای دو طرف سخت و غیرممکن باشد. متقاضیان معتبر صرفاً به دلیل نداشتن شغل سنتی نه به پنج، می توانند از بازار کنار گذاشته شوند. صرف نظر از اینکه واقعاً درآمد کسب می کنند و پول بیشتری در چرخه اقتصادی خود دارند.

سود وام های رمزنگاری شده
سود وام های رمزنگاری شده

 

دنیای رمزنگاری می تواند به تقویت دامنه در دنیای فعلی کمک کند اما چالش هایی در این مسیر وجود دارد. تعدادی از وام دهندگان در این فضا خارج از کشور و بی نظم هستند، چیزی که می تواند آنها را برای مصرف کنندگان روزمره کمتر جذاب کند. همچنین تعداد مشارکت هایی را که سیستم عامل های رمزنگاری می توانند با شرکت های فایننس منعقد کنند، محدود می کند و این کمی کار را پیچیده می کند.

رمزنگاری یا رویکردهای جدید؟

یکی از پلتفرم هایی که قصد دارد دنیای وام را به لرزه در آورد، Baanx است، یک فایننس رمزنگاری است که به عنوان یک سرویس فعالیت می کند و قصد دارد دنیای رمزنگاری و فیات را از بین ببرد. این شرکت به برند های تجاری اجازه می دهد تا در کنار نرخ پس انداز بالایی که دارند، برای افرادی که دارایی های دیجیتالی خود را در اختیار دارند، فرم های وام بدون بهره تضمینی به مشتریان و جوامع خود ارائه دهند. همه این کارها از طریق رابط های برنامه کاربردی API انجام می شود که کاربران می توانند به سرعت در هر برنامه یا وب سایت DeFi، تبادل پولی یا ادغام کیف پول خود را داشته باشند.

رمزنگاری یا رویکردهای جدید؟
رمزنگاری یا رویکردهای جدید؟

 

این نوع وام بدون ضمانت و کم هزینه است و به صورت تضمینی در اختیار کسانی قرار می گیرد که سهام BXX یا سکه سودمندی را که با Baanx مرتبط است را در اختیار داشته باشند. وامها را می توان به کیف پولهای بر پایه رمزنگاری یا کارتهای فیزیکی و مجازی منتقل کرد. برای کسانی که از بیت کوین و اتر به عنوان وثیقه استفاده می کنند، نسبت وام به ارزش حداکثر 50٪ در دسترس است و با یک کلیک می توان آنها را تأیید کرد. Baanx در لیست مشاغل رمزگذاری شده به طور موقت با FCA است و از مجوز وام استفاده می کند. در نامه سفید این پروژه آمده است که به هر دارایی دیجیتال اعم از رمزنگاری، سهام، اوراق قرض و کلاس دارایی NFT در حال ظهور وام می دهد. در واقع میزان پولی که به مشتریان به واسطه وام عرضه می شود، متناسب با میزان توکن های خریداری شده و یا جمع آوری شده می باشد. به این ترتیب میزان وام دریافتی می تواند را می توانید با افزایش توکن ها افزایش دهید.

رمزنگاری
رمزنگاری

 

موارد ارائه شده توسط Baanx نشان می دهد كه این پلتفرم در حال حاضر بیش از 600 هزار كارت و حساب دارای برچسب سفید در سراسر جهان فروخته است. تقریباً و منحصراً از طریق مشتریان شرکتی دارای برند و نام تجاری، از جمله برنامه Tezos Crypto Life، پروتکل های DeFi، مبادلات و ارائه دهندگان کیف پول این خدمات را ارائه داده است. همچنین این شرکت قصد دارد در سه ماهه چهارم سال 2021 با یک ارائه دهنده عمده کیف پول در ایالات متحده راه اندازی شود. در واقع Baanx بهتر از یک بستر بانکی عمل می کند و ایجاد برنامه های ماژولار، API، خدمات مالی و کارت های نقدی، کیف پول های دیجیتال، IBAN ها، حواله های FX، درگاه های پرداخت و موارد دیگر را آسان تر می کند. گروه شرکت های Baanx در حال ایجاد آینده ای ایده آل برای خدمات مالی است. آنها توانسته اند فاصله بین فناوری فیات و دارایی دیجیتال را برطرف کنند تا یک بستر API ایجاد کنند که شرکت شما بتواند به سرعت از آن استفاده کند. شاید برای شما جای پرسش و پاسخ داشته باشد که چرا باید Baanx را به عنوان رمزنگاری وام انتخاب کنیم؟ این پلتفرم با بیش از 30 رابط برنامه کاربردی API برای ایجاد محصول مناسب مالی شما، با استفاده از فناوری های مخرب نسل بعدی فایننس و بلاکچین عمل می کند.

Cointele
Cointele

 

در نهایت می توان گفت سلب مسئولیت یکی از موارد مهم در روال های بانکی است که اکثر افراد به دنبال آن هستند. نمودار Cointele هیچ محتوا یا محصولی را تأیید نمی کند. این در حالی است که در رمزنگاری وام ها، ارائه همه اطلاعاتی که از اهمیت بالایی برخوردار است هدف اصلی است. این اطلاعات را می توان به نحوی کسب کرد و مخاطبان را از آنها آگاه کرد. مخاطبان یا مشتریان می بایست پیش از اقدام در رابطه با در یافت وام از شرکت ها تحقیقات خود را انجام دهند و در نهایت مسئولیت کامل تصمیم های خود را بپذیرند.

نویسنده : سولماز شهیدی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست