به سوی ماه! توییت اسپیس ایکس ایلان ماسک باعث رشد ۳۵ درصدی دوج کوین شد!

به سوی ماه! توییت اسپیس ایکس ایلان ماسک باعث رشد 35 درصدی دوج کوین شد!

ایلان ماسک به عنوان دروغ اول آوریل قول داد که یک دوج کوین را به ماه  ببرد ! دروغ اول آوریل چیزی شبیه به دروغ ۱۳ ما ایرانی‌هاست! اما گویا هولدرها چیزی از دروغ اول آوریل نمی‌دانستند و این توییت ایلان ماسک را جدی گرفتند! این دروغ ۱۳ زمانی که به رفتار Dogecoin ارتباط پیدا می‌کند، بسیار مهم می‌شود!

ایلان ماسک: اسپیس ایکس دوج کوین را به ماه می‌برد!

تنها چند دقیقه بعد از توییت اول آوریل ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، قیمت جفت ارز دوج کوین / یو اس دی ۳۵ درصد افزایش یافت. این افزایش باعث شد که به بالاترین میزان قیمت خود در شش هفته اخیر برسد! ایلان ماسک اخیرا به عنوان «تکنوکینگ» تسلا لقب گرفته است و به انجام تبلیغات شیطنت آمیز برای Dogecoin شهرت پیدا کرده است.چرا که پست‌ها و مصاحبه‌های شیطنت آمیز او در گذشته نیز باعث افزایش قیمت آلت کوین‌ها شده است! البته این مصاحبه‌ها و توییت‌ها تا حدی باعث دردسر او نیز شده‌اند و این شوخی‌های او باعث شده است که مسئولین مربوط در آمریکا تحقیقاتی را درباره توییت‌های او انجام دهند.

با توییت او درباره بردن دوج کوین به ماه، این ارز دیجیتال روند صعودی خود را آغاز کرد. قیمت آن به ۰.۰۷ دلار رسید. این یعنی دوج کوین حدود ۱۵۰۰ درصد افزایش قیمت داشت! چرا که در آوریل گذشته قیمت آن تنها ۰.۰۰۴ دلار بود.

علت دیگر افزایش قیمت دوج کوین

اتفاق غیر منتظره دیگری نیز امسال باعث افزایش قیمت دوج کوین شد. شرکت هواپیمایی ملی لتونی، ایربلتیک، اعلام کرد که امکان خرید بلیط‌هایش با استفاده از دوج کوین و چند آلت کوین دیگر وجود دارد.، تا قبل از آن، این شرکت هواپیمایی تنها از رمز ارز بیت کوین و ارزهای فیات برای فروش بلیط‌هایش استفاده می‌کرد.

افزایش قیمت دوج کوین تنها بخاطر دروغ ۱۳ ایلان ماسک؟

همانطور که گفتیم توییت‌های ایلان ماسک برای او دردسر ساز شد و مقامات روی او حساس شده‌اند، علاوه بر ایلان ماسک، جان مک آفی نیز با مشکل مواجه شده او بخاطر توییت‌هایی که منتشر کرده و در آن ارزهای دیجیتال مختلف را نام برده‌ متهم شد، اما جالب است بدانید که مک آفی می‌گوید که بخاطر توییت‌هایش درباره دوج کوین محکوم شده است و به همین دلیل می‌گوید که اگر ایلان ماسک این توییت را منتشر نمی‌کرد، او هم دچار پیگیری‌های قضایی نمی‌شد!

اما این موضوع باعث نگرانی سرمایه گذاران شده است. چرا که دستکاری در بازار ارزهای دیجیتال و به طور کلی بازارهای سرمایه گذاری باعث نوسان‌های غیر منتظره‌ای می‌شود و مشکلات بسیاری برایشان ایجاد می‌کند. این نوسان‌های غیر طبیعی مانعی برای فعالیت سرمایه گذاران در بازار است.

مترجم : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست