ایلان ماسک می‌گوید نابودی ارزهای دیجیتال غیرممکن است

ایلان ماسک می‌گوید نابودی ارزهای دیجیتال غیرممکن است

صحبت‌های مقامات چینی درباره سرکوب‌ ارزهای دیجیتال موضوعی بود که واکنش افراد مختلف در حوزه ارزهای دیجیتال را برانگیخت. ایلان ماسک نیز در این باره صحبت کرد و خلاصه صحبت‌های او این بود که نابودی ارزهای دیجیتال غیرممکن شده است. او گفت احتمالا ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال برای مقامات چینی چالش برانگیز است و آن‌ها به این دلیل که دیگر کنترلی روی سیستم‌های مالی ندارند، می‌خواهند این ارزها را نه تنها در چین، که در سراسر جهان سرکوب کنند.

صحبت‌های ایلان ماسک درباره ناتوانی در نابودی ارزهای دیجیتال

کشورهای مختلف جهان در حال بررسی ارزهای دیجیتال و قانونگذاری درباره آن هستند و بسیاری از آن‌ها دیدگاه‌های منفی درباره این دارایی‌ها دارند. اما ایلان ماسک باز هم حمایت خود را اعلام کرد و با لفظ «فناناپذیر» درباره ارزهای دیجیتال صبحت کرد.

ایلان ماسک در کنفرانس کالیفرنیا گفت: نابودی ارزهای دیجیتال ممکن نیست، اما دولت‌ها و قانونگذاران می‌توانند سرعت پیشرفت آن‌ها را کاهش دهند. ماسک همچنین گفت یکی از اهداف ارزهای دیجیتال کاهش قدرت دولت‌هایی است که به صورت متمرکز کار می‌کنند و بدیهی است که حکومت‌ها این موضوع را دوست نداشته باشند. او همچنین ارتباط استخراج ارزهای دیجیتال با مسائل مربوط به تولید برق را از دیگر علت‌های مخالفت چین با این نوع دارایی دانست.

ایلان ماسک در بخشی از سخنان خود گفت: بسیاری از مناطق چین با کمبود برق مواجه هستند و به دلیل عدم تطابق عرضه برق با تقاضای مشترکین، برخی از نقاط قطعی برق تصادفی را تجربه می‌کنند. احتمالا استخراج ارزهای دیجیتال یکی از علت‌های مصرف بی‌رویه برق در این کشور است.

نظرات ایلان ماسک درباره قانونگذاری ارزهای دیجیتال

ماسک خود را به عنوان یک صاحب‌نظر بزرگ در حوزه ارزهای دیجیتال نمی‌شناسد؛ اما همه می‌دانیم که او یکی از بزرگ‌ترین صاحب‌نظران در حوزه فناوری است. او بر این باور است که نهادهای نظارتی و قانونگذاری نباید سرعت پذیرش ارزهای دیجیتال توسط مردم و موسسات و به مقبولیت رسیدن دارایی‌های دیجیتال را کم کنند.

نظرات ایلان ماسک درباره قانونگذاری ارزهای دیجیتال
نظرات ایلان ماسک درباره قانونگذاری ارزهای دیجیتال

 

او در کنفرانس برگزار شده، به این سوال که آیا دولت آمریکا باید درباره ارزهای دیجیتال قانون تصویب کند، این‌گونه پاسخ داد: «من می‌گویم هیچ کاری انجام نده!»

تأثیر ماسک بر بازار ارزهای دیجیتال

ایلان ماسک به عنوان یک شخصیت تأثیرگذار در بازار ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود و بارها شاهد این موضوع بوده‌ایم که توییت‌ها و نظرهای او بازار برخی از ارزها را دچار نوسان کرده است. صحبت‌های او درباره ناتوانی در نابودی ارزهای دیجیتال نشان داد که با قدرت به این صنعت باور دارد و یکی از طرفداران اصلی آن محسوب می‌شود.

صحبت‌های ایلان ماسک بیشتر روی ارزهایی چون دوج کوین و شیبا تأثیر داشته است؛ این تأثیر به اندازه‌ای بود که برای مدتی به عنوان پدر دوج کوین شناخته می‌شد. اما با اعلام مسئولان دوج کوین که ماسک هیچ ارتباطی با این ارز دیجیتال ندارد، لقب جدید او کم‌کم فراموش شد.

ایلان ماسک حتی سابقه ایجاد نوسان در بازار بیت کوین را نیز دارد. زمانی که خودروسازی تسلا اعلام کرد به دلیل آلودگی‌های زیست محیطی ناشی از استخراج بیت کوین، دیگر این ارز دیجیتال را به عنوان روش پرداختی قبول ندارد، قیمت بیت کوین کاهش پیدا کرد. البته بسیاری از فعالان بازار ارزهای دیجیتال از ماسک بخاطر این اقدام و حذف بیت کوین از میان روش‌های پرداختی تسلا، انتقاد کردند.

تأثیر ماسک بر بازار ارزهای دیجیتال
تأثیر ماسک بر بازار ارزهای دیجیتال

 

از دیگر رفتارهای تأثیرگذار ایلان ماسک در بازار ارزهای دیجیتال می‌توان به خرید ۱.۵ میلیارد دلاری بیت کوین توسط او اشاره کرد. او با اعلام این موضوع نشان داد نسبت به آینده بازار ارزهای دیجیتال بسیار خوش‌بین است.

کلام آخر

شخصیت‌های مختلف صحبت‌های بسیاری درباره مقبولیت ارزهای دیجتال و سرکوب آن‌ها در چین صحبت کرده‌اند. ماهیت صحبت آن‌ها با ماسک یکسان است و می‌دانند که نابودی ارزهای دیجیتال امکان‌پذیر نیست. این ارزها مانند هر تغییر دیگری برای پذیرش و کاربرد گسترده به زمان نیاز دارند. دارایی‌های دیجیتال چه از نظر زیرساختی و چه از نظر قانونگذاری هنوز برای کاربرد گسترده توسط همه مردم آماده نشده‌اند و مسیر زیادی در پیش دارند. این مسیر طولانی بدان معنا نیست که هیچوقت به پایان نمی‌رسد! در نهایت ارزهای دیجیتال سیستم مالی جهان را تحت تأثیر قرار خواهند داد.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست