سرمایه گذاری روی بیت کوین توسط یک موسسه مالی در آمریکا

سرمایه گذاری روی بیت کوین توسط یک موسسه مالی در آمریکا

نیوبرگر برمن که مدیریت بیش از 400 میلیارد دلار سرمایه را در ایالات متحده آمریکا بر عهده دارد می خواهد بخش کوچکی از دارایی های خود را برای سرمایه گذاری روی بیت کوین و اتریوم اختصاص دهد.

این موسسه اعلام کرده است که سرمایه ای بالغ بر 164 میلیون دلار را برای مدیریت بخشی از دارایی های تحت کنترل خود به ارزهای دیجیتال اختصاص خواهد داد.

البته سرمایه اختصاص یافته به سختی حدود 0.04 درصد کل دارایی های این موسسه را تشکیل می دهد که در مقایسه با دارایی های میلیاردی این موسسه آمریکایی ناچیز است.

این موسسه سرمایه گذاری گفته است که استراتژی سرمایه گذاری این موسسه مشارکت در بازار ارزهای دیجیتال به گونه ای غیر مستقیم با استفاده از پلتفرم های سرمایه گذاری می باشد. به این منظور ارزهای بیت کوین و اتریوم برای سرمایه گذاری در پلتفرم مبادله ارزهای دیجیتال با اختصاص 164 میلیون دلار برای مشارکت غیر مستقیم در بازار ارزهای دیجیتال انتخاب شده اند.

دلیل سرمایه گذاری روی بیت کوین توسط موسسه نیوبرگر برمن

نیوبرگر برمن همان طور که گفته شد یکی از موسسات بزرگ سرمایه گذاری در نیویورک می باشد که مدیریت میلیاردها دلار سرمایه را در اختیار دارد و بنا بر اعلام ماه جولای سال جاری یعنی سال 2021 میلادی قصد دارد بخش کوچکی از سرمایه خود را وارد بازار ارزهای دیجیتال کند.

از نظر این موسسه سرمایه ذاری روی بیت کوین به عنوان گزینه ای مناسب محسوب می شود که هنگامی که انتظارات تورمی در حال افزایش است می تواند با ظرفیت های محدود و غیر قابل کنترل ارزهای دیجیتال توسط انسان به عنوان یک دارایی پویا و ارزشمند برای در امان ماندن از اثرات تورمی انتخاب شود.

بنا بر اعلام منابع رسمی، این موسسه به عنوان موسسه ای که درک درستی از طبیعت پیچیده ارزهای دیجیتال دارد و از خطرهای بالقوه سرمایه گذاری بر روی آن ها آگاه است خود را برای تخصیص سرمایه برای استفاده از پتانسیل های آن آماده کرده است.

خبر اعلام شده توسط نیوبرگر برمن به دنبال کامنتی که گری جنسلر داشته است و در آن اشاره به پذیرش سرمایه گذاری بر پایه تبادل ارز با استفاده از کریپتوکورنسی ها شد صورت گرفته است و در واقع به معنی نوعی سرمایه گذاری غیر مستقیم از طریق پلتفرم های دیگر بر روی ارزهای دیجیتال می باشد که بیشتر برای سرمایه گذاری روی بیت کوین و اتریوم استفاده می شوند.

مدیر دارایی vaneck و موسسه سرمایه گذاری invesco نیز هر دو اعلام کرده اند که برنامه هایی برای اجرای ETF  ها با سرمایه گذاری غیر مستقیم از طریق پلتفرم های آینده بیت کوین (BITCOIN FUTURES) و سایر ماشین های سرمایه گذاری (INVESTMENT VEHICLES) دارند.

نویسنده : رضا عسگری

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست