آیا طوفان صعودی جدیدی برای بیت کوین در راه است؟

آیا طوفان صعودی جدیدی برای بیت کوین در راه است؟

در چند روز گذشته نوسان‌های بازار بیت کوین کاهش پیدا کرده است. بسیاری از سرمایه گذاران و کارشناسان بر این باورند که این ارز دیجیتال روند بازیابی پس از سقوط را شروع کرده است. برخی از آن‌ها هم راجع به طوفان صعودی جدیدی برای قیمت این رمزارز صحبت می‌کنند.

قیمت بیتکوین در چند هفته گذشته در محدوده خاصی نوسان داشته است. اما معیارهای داخل بلاک چین نشان می‌دهد که احتمالا در آینده رشد زیاد قیمت بیت کوین را تجربه خواهیم کرد.

هفته گذشته اوج قیمت این ارز ۳۵۱۲۸ دلار بود. اما قیمت آن به کف ۳۲۲۲۷ هم رسید، در میان این نوسان‌ها، برخی از سرمایه گذاران و تریدرها فعالیت‌های خود را آغاز کردند. این یکی از دلایل گمانه‌زنی‌ها بر سر رشد قیمت این رمزارز است.

نرخ هش و رشد بیتکوین

بعد از ممنوعیت ماینینگ در چین، هش ریت ارزهای دیجیتالی چون BTC کاهش پیدا کرد. زیرا تعداد ماینرهای موجود در بازار به صورت ناگهانی کم شد. اما اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که نرخ هش شبکه بلاک چین در حال بازیابی است. برخی از کارشناسان می‌گویند که سرعت بازیابی نرخ هش است که تعیین می‌کند که سرعت رشد و روند نوسان بیتکوین در آینده به چه صورت خواهد بود.

بعد از اینکه چین ماینینگ را ممنوع کرد، نرخ هش بلاک چین بیتکوین، ۵۵ درصد کم شد. با بازیابی اخیر، هش ریت این شبکه نسبت به گذشته ۳۹ درصد کاهش داشته است. این یعنی یک سوم از قدرت شبکه (ماینرها) که بخاطر ممنوعیت ماینینگ در چین خارج شده بودند، دوباره به شبکه بازگشته‌اند.

بازگشت دوباره ماینرها به بازار باعث آغاز دوباره روند صعودی بازار می‌شود، زیرا ماینرها حجم BTC موجود در بازار و دارایی‌های خود را افزایش می‌دهند و کم کاری‌های ماینرهای خارج شده از شبکه را جبران می‌کنند..

صرافی‌ها و رشد BTC

یکی دیگر از نشانه‌های طوفان صعودی احتمالی، میزان عملکرد صرافی‌هاست. زمانی که مردم در حال خرید یک ارز دیجیتال باشند، می‌توان پیشبینی کرد که در آینده قیمت آن افزایش پیدا می‌کند، اما زمانی که تریدرها در بازار حضور ندارند یا در حال فروش سرمایه خود هستند، احتمالا بازار خرسی است.

به عنوان مثال در ماه می (اردیبهشت) قیمت بیتکوین به ۶ هزار دلار رسید. تقاضای مردم برای خرید این ارز دیجیتال به اندازه‌ای زیاد بود که باعث شد موجودی صرافی‌ها تقریبا به پایان برسد. اما بعد از افت و نصف شدن قیمت بیتکوین، کاربران کوین‌های خود را وارد بازار معاملات کردند و میزان ذخیره در والت‌ها به حداقل رسید.

در روزهای اخیر هم نوسان‌های بازار کم‌تر شده است. به همین دلیل سرمایه‌گذاران کم کم سرمایه‌های خود را از بازار خارج می‌کنند و دوباره به هولدر تبدیل می‌شوند. گاهی اوقات این حرکت سرمایه گذاران باعث ایجاد حباب افزایش قیمت می‌شود، اما این بار به نظر می‌رسد رشد قیمت بیتکوین منطقی و هدفمند باشد.

بیشتر بدانید : بیت کوین چیست

معاملات مشتقات ارزهای دیجیتال و تاثیر آن‌ها بر قیمت بیت کوین

روند معاملات مشتقات نیز نشانه‌های از رشد منطقی BTC دارند. میزان فعالیت کاربران در بازارهایی مانند بازار معاملات آتی (Futures)  رو به کاهش است. نزول بازار ارزهای دیجیتال و عدم توانایی سرمایه گذاران در فروش دارایی‌های دیجیتالشان باعث شد که تمایل آن‌ها برای انجام معاملات اهرمی در بازار ارزهای دیجیتال کاهش پیدا کند.

کاهش معامله‌های مشتقات ارز دیجیتال باعث کم شدن تأثیر آن‌ها بر قیمت بیتکوین می‌شود. انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک حجم معاملات BTC عامل اصلی تعیین قیمت این ارز دیجیتال باشد. در واقع کاهش تأثیر بازارهای مشتق بر قیمت بیتکوین باعث حذف تأثیر عواملی چون فشارهای کوتاه یا بلند مدت یا معاملات اهرمی از قیمت بیت کوین می‌شود.

در نهایت کارشناسان می‌گویند که در آینده عرضه و تقاضای این رمزارز روند معقولی خواهد داشت و به همین دلیل رشد بازار منطقی و هدفمند صورت می‌گیرد.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست